Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urna

    tag

    Sziasztok!
    Váltottam erősebb konfigra és nem teljesen használja ki a gépet a renderelés közbe a vegas (18-as), tudok ezen valamit faragni ?
    Egy i5 4670K-t váltott (persze alaplap meg mindennel együtt) egy Amd ryzen 7 5800x egy 1070 mellett. Rendereléshez a MAGIX AVC/AAC MP4-et szoktam használni (sokkal kevésbé látszik rajta a YT "rágása"), és igazából minden szálon fut folyamat és bőven köröket ver az előző procira de csak max 40% a cpu kihasználtságom. Tudok ezen valamit faragni hogy mindent kihajtsak belőle vagy ez nem nagyon megy ennél tovább?
    Köszönöm előre is a segítséget! :R

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz Hulk24 #7133 üzenetére

    Mármint hogy loopoljon egy videósáv alatt?
    Két megoldás jut erre eszembe:
    Az egyik hogy ha a beillesztett hangot megpróbálod jobbra húzni (de nem a ctrl nyomva tartásával) mintha képet illesztenél hosszabb időre. Amint túlléped a default hosszát, elindítja előröl a hangot (de a videót is) és loopolni fog.
    A másik hogy az adott részt kijelölöd, copy-paste és eligazgatod a csatlakozásokat (vagy csak fade az elejére meg a végére) és ezt az egészet copy-pastelgeted.
    Nem a legelegánsabb, de ha nem mondjuk 4sec hosszú audiót loopolsz 3 órára akkor kényszermegoldásnak megfelel.

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz maxika2004 #7136 üzenetére

    Igazából nem tudom pontosan, hogy hogy működhet eltérő forrásfile-render képarányoknál.. szóval csak azt tudom írni amit én csinálnék (remélem segít):
    Amikor behúzod a timeline-ra a videót, akkor ahhoz fogja igazítani a projekt-tulajdonságokat (bár előtte rákérdez), szóval a rendereléskor külön be kell állítanod hogy ne a projekt settings alapján menjen a render, hanem fhd-be tegye. A másik hogy minden egyes klipre ami nem fhd-s oda én be tennék egy maskot, középre igazítanám és akkor megkapod a levágott képet. Esetleg magát a Projectet állítod be előbb 1080p-re és amikor beilleszted a képet, valószínűleg hozzá akarja igazítani valahogy, de sajna ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom.

    herrká: a két sárga háromszög ki tud jelölni neked egy szekciót, hasznos tool, mert idő-mértékeket tudsz mérni vele, majd arrébb tenni hogy megnézd hogy a két helyen megegyezik-e pl az áttünések hossza, mintha egy vonalszóval néznéd barkácsolás közben.
    Mindkét végét tudod arrébb húzni, közéjük pedig ha dupla klikkelsz (vagy csak a sávjukra) ki kéne hogy jelölje a teljes projekt elejét-végét.
    (audio-editingbe sajnos nem tudok segíteni)

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz maxika2004 #7145 üzenetére

    Lehet keresek a neten valami ilyen felbontásű sock videót aztán megnézem vele a hétvégén ha lesz időm rá, sajna videó hiányában nem tudom. Nálam képarány változás nincs, a 1440ps alapot simán tudom 1080p-be renderelni.

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz maxika2004 #7147 üzenetére

    Nos.. megoldottam de biztos lesz ennél jobb megoldás is, először leírom a megoldást aztán azt hogy miért nem ez a legjobb.
    Csináltam egyúj projektet, erről csatolom is a képet, de egy sima 1080p, semmi extra.
    Fogtam két file-t, egyik a sima, 16:9-es fhd, majd egy szuperszéles 21:9-es. Na itt jött az érdekes rész, mert amelyiket először tettem be a timelinera ahhoz igazodott, szóval a "jó" megoldásom az volt, amikor először a 16:9-eset tettem be, majd a 21:9-et. Ezután csak annyi volt a dolgom, hogy a 21:9-es fileon az Event Pan/Crop részében jobb klikk az "előnézetére" és ott a match output aspect-re klikkelve beállította a 16:9-es zoomot.
    Pár dolog ezzel még: ez ugye egy keyframe-et csinál szóval ha az újdonság akkor azokra nézz rá, ne egy pillanatban legyen jó a zoom (tötölj minden más keyframe-et az eventben és akkor jó lesz végig). Másik, hogy nekem egyrészt 19-es vegasom van, másrészről viszont emlékszem, hogy beállítottam hogy mindig matchelje az output aspectet az elsőre betett mediafile-éval. szóval .. ez a beállítás nem tudom milyen mélyen lehet benne, de ott van és így megoldottam.
    Remélem tudtam segíteni :D

    S10 + Galaxy Watch 3

Új hozzászólás Aktív témák