Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz Simulacrum #30146 üzenetére

    Nekem volt mind a kettő, a6000-hez stabi miatt Sony 35-öt vettem. A6500 upgrade után meg cseréltem Sigma 30-ra.

    A Sigma képminősége egyértelműen jobb, főleg nyitva, és a kis fényérték előny is mellette szól, illetve nekem is jobban bejön a látószöge.
    Miután mind a kettővel sokat fotóztam, kiszúrom a Sony-val nyitva készült fotókat, lágyabb, mint a Sigma.

    Viszont a 3 Sigma közül talán ennek a legkevésbé magabiztos az autofókusza, a Sony ebben jobb, az nagyon harap. Illetve, méretben sokkal kisebb a Sony, majdnem pancake, ez is fontos előny lehet. Na meg az optikai képstabilizátor is elkél, ha nincs IBIS.

    Ebben a mappában találsz RAW képeket, ahol egy virágcsokor segítségével összelőttem a két obit.
    A Sigma 1.4, 1.7, 2.8, és 4.0 rekeszértékekre, a Sony 1.8, 2.8, 4.0 -ra lett állítva, a fájlnevek végén a számok ezt jelölik.

    Remélem segítettem.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák