Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz kovsol #24006 üzenetére

    A képszám nálam is hasonló, tehát 500-600 alkalmanként.
    Én közben viszont nem csak, hogy ritkán kapcsolom ki, hanem sokszor percekig nyomom a követő fókuszt, mire lövök.... Ráadásul kültérben én mindig a max fényerőn a (Sunny Weather szinten) használom a kijelzőt, hogy lássam is...

    De ennek ellenére nem panaszkodom mert a 100-as aksi azért ezt bírja. Csak ugye nem kockáztatok, így ha van idő akkor töltöm....

    Ami szerintem az én esetemben sokat eszik még az a kommunikáció, mert legtöbbször folyamatosan megy a helymeghatározás miatt a kapcsolat a telefonnal. Esetleg egy két fontosabb kép, megnézése, megmutatása a telefonon jobban hat az emberekre, mint a fényképezőgép kisebb kijelzőjén, persze ez idő igényesebb, ugyanakkor kicsi pihenés lazítás is....
    Szerintem a Sony igazán tovább fejleszthetné ezt a helymeghatározásos dolgot, hogy egyszer szinkronizálod a telefonoddal, és amíg nem szinkronizálsz újra addig azt írja folyamatosan az EXIF-be. Akkor nem kellene a kommunikáció....

    Most van beszerzés alatt egy WiFi-s, usb-s külső hdd "tartó". Így töltés közben mehetnek majd USB-n a HDD-re a képek egyből és RAW + Jpeg -ből a jpg-et, ha kell, egyből lehet nézni valami nagyobb kijelzőn a WiFi-nek köszönhetően, mondjuk laptopon vagy tablet-en, vagy telefonon.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák