Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    válasz rbalint88 #1827 üzenetére

    A Westend-ben lévő MediaMarkt-ban még van Nex5N 145000ft-ért. Jelenleg tényleg ez a Best Buy vétel.

    De ha valakinek kellenek a Nex5R plusz dolgai az 5N-hez képest:

    - Wi-Fi,
    - Playmemories camera apps,
    - hibrid AF rendszer,
    - programozható vezérlő tárcsa és funkció gomb,
    - vízszint jelző, stb.

    akkor annak már inkább a Nex 6-ot ajánlanám. A két gép között (Nex5R - Nex6L) kb 50000ft a különbség. ezért viszont kapsz egy csomó mindent pluszba:

    - vázba épített vaku,
    - kicsit nagyobb kényelmesebben használható váz
    - vakupapucs,
    - oled elektronikus keresőt, (csak ez külön kb. 90000ft a Nex5 gépekhez, és ha felteszed a nex 5R-re akkor nincs hova csatlakoztatnod a vakut)
    - plusz egy vezérlő tárcsa a nex 5R-hez képest, stb.

    Ezenkívül minden szolgáltatás benne van ami a nex5r-ben, kivéve az érintőképernyőt és a 180 fokban dönthető kijelzőt.

    Úgyhogy szerintem Nex 5N vagy Nex 6L, a Nex 5R felejtős szerintem.

    Valamint Nex 5R-hez és a Nex6L-hez adott új kitobi is rosszabb lett szerintem mint a korábbi kitobi. Tehát obi terén én is a 18-55ös kitobit, és valamelyik fényerős fixet (35/1,8) (50/1,8) ajánlanám.

    Ja és még valami, a Nex 5N-hez kapsz egy külső vaku töltőt, míg az újabb Nex gépekhez (5R 6L) nem. Úgyhogy az újabb gépeknél csak a vázban tudod tölteni az aksit.Ezenkívül az újabb gépek nem hevülnek túl videó alatt mig a Nex 5N hamar túlhevül kb 18-25 perc videó után.
    Azt azért gondold át hogy a D90 után nem e fog hiányozni a kereső. Én Panasonic G3-ról váltottam Nex 5N-re de nekem nagyon hiányzott.
    Két hete cseréltem le a Nex5N gépemet egy Nex6-ra,később majd leírom kicsit részletesebben a tapasztalataimat a váltással kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák