Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sopi

    senior tag

    Utolsó módosítás: 2006.03.19. 19:54

    SB Live!5.1/Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériák softmoddolása Audigy 4 Pro -ra

    Volt egy topic itt, a PH-n, ami arról szólt, hogy hogy lehet Audigy2 (ZS)-re softmoddolni [link]

    Nemrég vettem egy Audigy 1 karit (SB0090, mûanyag csatis) és rögtön el is kértem a haverom Audigy 2 ZS-ének driver CD-jét és megcsináltam a softmod-ot.
    Nemsokkal késõbb felfedeztem külföldi fórumon, hogy van már softmod Audigy4 -re is.
    Gyorsan lerángattam az Audigy 2 ZS driverét és megcsináltam Audigy4 -re.
    Eredeti Audigy1 driver-szoftver nem is volt rajta, de nálam (Ozaki B5) érezhetõen szebben szólt az Audigy4 cuccaival (fõleg a mélynyomó), mint az Audigy 2 ZS cuccaival.

    Itt a külföldi fórum linkje, ahol le van írva, hogy hogy kell csinálni:
    [link]

    Lefordítottam a külföldi fórumon lévõ szöveget (belefûzve egy másik külföldi fórum szövege + saját tapasztalataim + itteni, topic-beli tapasztalatok).
    Az összes linket nem tettem be, csak azokat, ahonnan tuti lejön.


    Bevezetõ
    Ez a csomag ahhoz van, hogy telepítsd a Creative Audigy4 Pro programjait SB Live!/Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériájú hangkártyákra.

    Installálás lépései
    1. Indítsd el a géped csökkentett módban. Az eszközkezelõben távolítsd el a hangkártyádat (jobb klikk->Eltávolítás), de ne fogadd el az újraindítást, ha felkínálja. Ezután távolítsd el az összes Creative cuccot: 1,Vezérlõpult/Programok telepítése és törlése; 2,töröld le a Creative mappát (C:\Program Files\Creative); 3,töröld a registry bejegyzéseket ''DriverCleaner''-el ([link] (szûrõk: mind a 2db ''Creative...''-os. Utána indítsd újra a géped.
    *. Extra lépés: Telepítsd a ''YouP PAX'' drivert [link] innen. Audigy1/Audigy2/Audigy2 ZS-hez ajánlott a ''PAX Audigy 4 Modified Driver - For Audigy1/2/ZS Series Only''-nál lévõ driver letöltése és felrakása. Live! 5.1-hez kötelezõ a ''Only for SBLive!''-nál lévõ driver leszedése + telepítése. (eddigi tapasztalatok alapján Audigy1-hez elég az a driver, ami a késõbb letöltendõ ISO-ban van)
    2. [link] Töltsd le a lap alján lévõ, ''PAX Audigy 4 Pro ISO'' nevû tömörített fájlt, ami ISO-vá csomagolható ki a ''7-zip 4.19 beta''-val [link]. Utána csomagold ki az ISO-t a vinyódra.
    3. Futtasd az ISO-t ''DAEMON Tools''-al vagy olyan szoftverrel, ami elindítja az ISO-t virtuális CD-ROM -ként.
    4. Várd meg a felugró Creative ablakot. Ha nem jön elõ az ablak, akkor nyitsd meg a virtuális CD-ROM -ot és futtasd a ''\CTRun\Start.exe''-t.
    5. Követsd az utasításokat, amit a Creative instalálója ad, válaszd ki, hogy ne installálja a Creative drivereket, ha megcsináltad az extra lépést az elején (egyéni instalálában találhatók meg). Folytasd mindenképpen, akkor is ha azt mondja a program, hogy nem lehetséges instalálni. Utána indítsd újra a gépet.
    6. Ellenõrizd, hogy minden program instalálva van-e. Ha valamelyik közölük nem fut, csinálj egy javítást.
    7. Ha Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériájú hangkártyád van (nem SB Live!), felléphet egy hiba: ha egyszer elindítod a ''THX Console''-t, utána a ''Speaker Settings'' és a ''Mixer'' nem használható. Javítani tudod ezt a hibát: töltsd le és csomagold ki a ''A4_Patch.rar''-t [link] (alul a ''PAX Audigy 4 Pro ISO Patch'' nevû) 2fájlba, ''SpkSet.exe'' és ''SurMixer.exe''. Utána másold a ''SpkSet.exe''-t a ''C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Speaker Settings\''-be és írd felül az azonos nevû fájlt. Másold a ''SurMixer.exe''-t a ''C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Surround Mixer''-be és írd felül az azonos nevû fájlt.

    Hangkártyák, amikhez van távirányító eszköz
    Audigy Platinum/Audigy2 Platinum/Audigy2 ZS Platinum/Audigy2 Platinum EX/Audigy2 ZS Platinum Pro-t használóknak szükséges instalálni a ''Creative Audigy 4 Pro update version 3.00.55''-t (20.94 MB) [link]:
    - Ez a frissítés ''Creative Audigy® 4 Pro''-hoz való, több funkcionalitást biztosít a távirányítódhoz és javítja a kezelési hibákat az ''Entertainment Center'' szoftverében.
    - Nem ''Audigy Platinum/Audigy2 Platinum/Audigy2 ZS Platinum/Audigy2 Platinum EX/Audigy2 ZS Platinum Pro''-t használóknak nem kell feltenni ezt a frissítést.

    Jegyzet
    Erõsen ajánlott a legújabb ''YouP PAX'' drivereket instalálni a módosított ''Audigy 4 Pro ISO''-val.

    Itt minden szükséges letölthetõ (ezeket linkeltem be) [link].

    Eddig ilyen kártyákon mûködött a softmod: (ha lesz újabb siker, mod-al szerkesztetem)
    - Live! 5.1 /SB0100, mûanyag/ (szjoci, Sotho)
    - Live! 5.1 Digital /SB0220, mûanyag/ (Robaj, Flashget; sikertelen: _seth_, FefeeX)
    - Audigy /SB0090, mûanyag/ (Sopi, c41r0^, vgergo)
    - Audigy Player /SB0092, mûanyag/ (tr00p3r)
    - Audigy ES /SB0160, mûanyag/ (JoHnni)
    - Audigy /SB0230, aranyozott/ (csizzah, Sopi)
    - Audigy Platinum /SB, / (Tegla)
    - Audigy2 /SB0240, mûanyag/ (Protezis, Lui76)
    - Audigy2 Platinum EX /SB0320, aranyozott/ (Senki_Alfonz, Lacyka)
    - Audigy2 ZS /SB0350, aranyozott/ (vazimódó, penene, oettinger01)

    Utolsó módosítás: 2006.03.19. 19:54

Új hozzászólás Aktív témák