Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cray Tyler

    senior tag

    Javaslom kezdésre a golden coast nevű területet. Ott tényleg minden van, és a legtöbb node jó minőségű. Érdemes továbbá nézni egy jó kalkulátort, ami segít a gyárakat megtervezni. Így is újra szokás építeni a fő gyártó részleget pár alkalommal (meg ha jön patch...).
    Elsőként akkor építesz mindent újra, amikor átállsz szénre. Csak hogy aztán megint átépítsd mindent, amikor bejön az olaj. Én itt javaslok egy olyat, hogy sokkal érdemesebb elindulni hard drive-okért a dzsungelbe, és az alternatív receptek közül kikukázni a turbo fuel-t. Ennek sokkal jobb a hatásfoka, mint az atomnak, és nem kell bénázni a keletkező radiaktív hulladékkal sem.
    Egy jó taktika a mapon 2-3 nagy nyersanyag gyűjtő gócpontot kialakítani, és egy jó magasan (NAGYON magasan) vezetett hosszújáratú vonat-rendszerrel visszajuttatni a bázisra a mindent. Pl a golden coast-tól eléggé messze van csak jó sulfur, satöbbi, ezeket a fentebb linkelt map alapján meg lehet szépen tervezni, egyik példa, másik példa. Én speciel egy M0-ás szerű körpályát csináltam vonatsínből az egész map köré, amin körbe-körbe megy a vonat, és erre csatlakoznak fel a begyűjtő szárnyvonalak. Átrakó állomásokon adják át a fő vonalnak a cuccost, ami a kör végén a gyárba viszi az összegyűjtött anyagokat. És ez így megy körbe-körbe, szépen magától összegyűjti nekem a mapról a mindent.
    A truckok a vonatok megjelenése óta eléggé másodhegedűsök, a vonat megbízhatóbb és nagyságrendekkel többet is szállít. Cserébe kell neki a hely, ezért szokás jó magasra szerelni.

    A legfontosabb, hogy egy jó nyersanyag szállító/gyűjtő rendszer legyen. Ha már áramlik a gyár (helye) felé a soksok minden, akkor a meló 70%-ával készen vagy. Egy jól összerakott modulárisan bővíthető gyár megépítése innentől már színtiszta élmény (ezeket mega factory-nak hívjak, valóságos műalkotásokat lehet redditen találni).

    Azért érdemes bővíthetőre tervezni a gyárat, vagy legalább a helyét, mert a készítők előszeretettel babrálnak bele a gyártási folyamatba a patchekkel. Régen pl bauxitból elég volt a smelterrel ingotot csinálni. Aztán bejöttek a pipe-ok, amire legfőképp az aluminium ipart húzták rá: egyetlen smelter helyett egy soklépcsős és viszonylag nehezen optimalizálható folyamattal kell ma már bauxitból aluminíumot gyártani.
    De ha úgy építed meg a mapot, hogy a nyersanyag áramlás stabil és jó, azzal nem lesz babrálva vélhetően (báááár sokáig pl a max vihető tyutymák pipeon 300/min volt, és egy maxra csigázott pumpa ugye 600-at tud, és csak nemrég jött be a 600-as pipe, ami miatt megint cserélnem kellett a komplett csőhálózatot, plusz újra optimalizálni a pumpákat is).
    Én pl. S.A.M. ore-t is hozatok bőséggel, igaz még nem kell semmire. De ha majd egyszer kell, akkor itt figyel a conveyor vége, csak be kell kötni és ömlik befele onnan is a cucc.

Új hozzászólás Aktív témák