Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandesz75

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van egy nagy problémám...
    Ha valaki találkozott hasonlóval kérem írja le tapasztalatát...
    Az asztali gépem alaplapja Asus M2N-SLI (link:http://www.asus.com/Motherboards/M2NSLI/).
    Volt benne egy NEM sata 80GB Maxtor HDD, és egy SATA 2 500GB Maxtor HDD, az OP rendszer
    pedig Win7 x64 Ultimate (eredeti)...
    ( kis történet hozá... A lépcsőházunkban az alattunk lévő szomszédnak kikötötték a villanyórát...
    gondolta valahogy csinál áramot és kísérletezgetett... Csitt-Csatt... két lépcsőházban villany Hawai...
    Rendőrség, Édász stb... este már nem kapcsoltam vissza a gépem).
    Azt vettem észre másnap, hogy szektor hibás lett mind a két HDD-m. Romlott folyamatosan, de ment még kb egy évig és
    most is mennek, de gondoltam veszek egy belső HDD-t. Találtam is (ez nem a reklám helye, de a képet leírást itt találtam.
    Link:http://www.edigital.hu/HDD/Western_Digital_WD10EZEX_1TB_35_7200rpm_SATA-600_merevlemez-p349329.html)
    Azt mondták, hogy működik a SATA 2 -es foglalattal ez a SATA 3-as is.
    Erre is feltelepítettem az OP rendszert, hogy a másik a 80GB HDD megmaradjon ilyen biztonsági rendszernek (most ezt használom).
    Megvettem működött, 3 felé osztva C,D,E... frissítések, egy-két játék... aztán (2 hét) ... Leállt. :W
    Ezt írta ki betöltés helyett: (fekete háttér) DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
    Visszatettem a 80GB-s HDD-t, hogy lementsem az adatokat az új 1TB-s HDD-ről,
    azért mert újra akartam telepíteni, mondván biztos megsérült az OP rendszer, vagy sok a 3 felé való megosztás, ezért nem tölti be...
    Így is tűnt. Sikerült újra telpíteni ment is, de most csak ketté osztottam C,D-re...óvatosabb frissítések...stb.
    2 hét és leállt, újra. :Y
    Most annyi, hogy hiába teszem vissza a régi 80GB HDD-t, a BIOS-ban látom az 1 TB-os HDD, de a Win7-en a sajátgépben nem.
    Kipróbáltam a régebbi 500GB-s HDD-t, hogy azzal is így működik-e, de NEM.
    Az ugyanúgy használható, mint elötte. Szektor hibásan is, de működik.
    Ha pedig úgy indítanám el, hogy az 1TB-ról töltse be az OP rendszert, akkor szintén a korábbi:
    (fekete háttér) DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
    látható, csak most nem tudom még az adatokat sem lementeni, mert nem tudom elindítani.
    Kitakarítottam...hátha, de nem. Mozgattam kábeleket, de az sem... :O
    Valaki, megosztana egy tapasztalattal??? Please...
    Előre is Köszönöm, bandesz75 voltam...

Új hozzászólás Aktív témák