Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CM]Crusher

    senior tag

    válasz Dany007 #314 üzenetére

    Velem beszéltél telón :) Igyekszem képben lenni :)

    Ment közben PÜ is a leveledre.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #322 üzenetére

    Na, próbálgatom ezt a macro dolgot. Elég érdekes.
    Ahogy látom minden programnak, ahol egér gomb konfigurációt akarok beállítani külön profilt kell csinálni.
    Vagyis ha Winampban a zene adagolást mondjuk az oldalsó billekre akarom tenni, akkor annak is külön profil kell, meg ha PS-t akarom használni akkor annak is.
    Kissé körülményes, de tény, hogy 100%-ig minden személyre szabható.
    Ha egyszerre 2 v több olyan progit nyitok meg, aminek külön profilja van, akkor a progi váltáskor váltja az adott profilt is.

    Próbálgattam a macrokat. Tényleg úgy megy ahogy gondoltam. Nagyon durva. Méri a billentyű leütésem idejét milliszekundumra. Viszont a Z és Y betűkkel súlyos gondjai vannak. Pl. Undo -t (visszavonás) csak az Y billel tudtam beállítani. Vagy fél órát szenvedtem vele, mire rájöttem mi a gond... :U
    De ugyan ez pl winampban nem sikerült. A Z lenne az előző szám lejátszása és az istenért se akarja. Hiába adok meg neki Z-t vagy Y-t, mindig Y-ra áll, nemtom miért.
    Kár, hogy nincs profil másolás... Mivel így minden egyes profilnál újra és újra be kell lőni az alap értékeket pl sensi, fények stb... Persze ez legyen a legnagyobb bajom.

    Ami még pozitívum az az ergonómia. Mondhatni jobb, mint a logitech mx510-es és G7-esé. Az mx510-nél az oldalsó gombok (backward - forward) kicsit túl elől voltak. Így csak a hátsó, backward gombot tudtam kényelmesen használni játékban. Az elülső gomb már túl messze volt, ezért játék közben kényelmetlen volt odanyúlni...
    Itt viszont kb fél centivel hátrébb vannak. :) És ez pont elég ahhoz, hogy az én kezemmel mindkét gombot kényelmesen elérjem! Ez már érződött is a játékban.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #335 üzenetére

    A rengeteg offra (mellesleg nekem tetszett a kis bevezető, de inkább a lényegre reagáltak volna a tsiztelt olvasók, mint a bevezetőre).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #335 üzenetére

    Dany te egyébkéntmit mondasz, mégérné váltano Diamondback-ről Kone-ra? (jó, mondjukegy kis plussz sensi jól jönne a 24'-os moncsimhoz) Mondjuk kecsegtető a jobbkezes ergonomikus forma a razeremmel szemben, persze lehetnevenni kisebb ergonomikus egeret is de a razeremtől nem adom lejjebb a minőséget emiatt az tutkó ;]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #338 üzenetére

    Rendben van köszi a jótanácsokat! Mellesleg megjegyzem logitechre nem szívesen váltanék mert egyszerűen nem tetszik. jó nem küllemre kell venni az egeret hanem fogára, de sztem azokra nem cserélném le a jó öreg razeremet. :DDD
    És épp az ergonómia miatt váltanék, ugyanis mikor sokat játszottam hozzászokott az egérhez a kezem, de manapság vannak időszakok (zh-k vizsgák) mikor nemnagyo van időm játszani, ilyenkor teljesen elszokik a kezem az egértől és ha huzamosabb kockulásra kerül a sr akkor bizony megesik, hogy fáj a kezem. (vagy mivel nem csak gamelek, hanem napokig hosszan videókat szerkesztek szintén ugyanez a helyzet, mondjuk abban az esetben bizony jólenne valami ergonómikusabb egér, ami jobban felveszi a mancsom formáját, mert olyankor teljes tenyérrel fogom az egeret)

    Mellesleg olvastam, hogy ugye nem csak teljes tenyérrel lehet fogni a Kone-t, na az ujjbegyes fogás milyen amugy? Nehéz mozgatni? Mondjuk arra lehet, hogy jó megoldás, ha kiveszi belőle az ember a súlyt.

    Többek között még plusz érv a kone mellett a görgő jobbra-balra katt, persze még nem próbáltam, de ha kényelmes/gyors akkor mindenképp használnám azt is bizonyos gamekben /pl mmo-kban buffok ilyesmik/. Jah és nem hagynám ki azt sem, hogy ki lehet kapcsolni a kone világitását, ami manapság, hogy többet filmezek, igen zavaró, hogy a razerem igen erősen világít. Ezzel kapcsolatban még egy kérdés: Mi az a leggyorsabb mozdulat, amivel kikapcsolhatom az egér világitását? Vagy csak úgy, hogy bemegyek szépen a szoftverébe, ott megkeresem azt a lapfület ahol kikeresem a világitás kikapcsolását, majd egyenként lekapcsolom a ledeket, vagy van valami ultragyors módszer erre?

    Jah és még valami! Roccat-es csuklószorító mindegyikhez jár? (úgyértem nemcsak a computermode-oshoz?) :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #340 üzenetére

    hát ez a gond, hogy nem tudom ott megvenni, hanem a közelben veszem meg inkább ami olcsóbb is na meg gariztatni is könnyebb esetleg (te hol vetted? kaptál?)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #342 üzenetére

    Jah értem. A pixelrő nem hallottál valamit? most ugylátom ott relatíve olcsó
    Jah de a szállítás gondolom nem ingyenes... Amugy erre a pixelre a roccat hivatalos oldaláról jutottam ide :)

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz Dany007 #374 üzenetére

    Volt már erről szó a fórumban, pont egy éve. Nekem Kone ROC-11-500 (rev.1) Vista x64 SP2 és drv. 1.29/1.32 alatt is bent ragadt pár Led, igaz nem mind, de akkor is, ha fixálva van és nem pörgeti a színeket. Most Win7 x64 1.41/1.41 alatt is világítanak, amíg ki nem kapcsolom a túlfeszvédőt. Talán inkább egér revízió miatt van és nem alaplap miatt, igaz az új ROC-11-501 Kone Max-om nem volt, lehet abban már javítva lett ez is. Komplett gépet, lapot az egér alatt 3x cseréltem mind Intel volt. Az egér semmit nem változott, de nem is gond, mert világít vagy 100 Led a gépemben, este áramtalanítok és ennyi.

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz Dany007 #385 üzenetére

    Páran már panaszkodtak a hibára régebben is csak az adatlapba a gépüket lusták voltak bepötyögni, meg az egér revszámát sem közlik az oprendszert meg a driver számát már nem is említem, így meg csak találgatni lehet, de gondolom mind rev.1 volt. A Roccat sem viszi túlzásba az információkat, hogy mit is javítottak a Max-ban, kaptunk egy Win7-es drivert meg átírták a honlapon a specben a modellszámot, meg másabb lett a doboza. Az hogy nem ragad bent a Led, nem törik a görgő, ha nyomkodom és kapcsolgatom, nem potyog ki a súly meg már nem fontos nekik közölni, mert akinek volt rev.1 az valószínű nem vesz Max-ot, aki meg csak most vesz, azok meg úgy sem kapnak rev.1-est és valószínű nem is értik majd, miért volt sokaknak ennyi probléma.

    Az alaplapot kizárnám mert többen jelezték a hibát és nem valószínű, hogy mindenkinek egyforma volna, igaz az üres adatlap miatt biztosra nem mondhatom. Nekem mind 775-ös foglalatú különböző Intel chipset-es Asus lap volt. A rendszer Vista x64 SP1 és Win7 x64 volt és a drivert is frissítgetem ahogy megjelentek, az is talán 3 különböző volt, de változást semmiben nem tapasztaltam

Új hozzászólás Aktív témák