Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acsanko

    újonc

    Sziasztok!

    Néztem az összefoglalót, valamint próbáltam keresni a fórumon, de nem igazán találtam választ.

    Engem ami nagyon érdeklen a robotporszívók közül az a Robzone terméke azon belül a Douro. Én a Douro Xmax Profit rendeltem meg. Egy régebbi hozzászólásban láttam hogy egy valaki próbálta a Douro-t, ami nem volt rossz, de kíváncsian veszik más gyártók termékeiről alkotott véleményeket. Ezt követően annyit láttam hogy Robzone-t ne.

    Engem az érdekelne hogy miért ne?

    Válaszaitokat előre is köszönöm.

  • acsanko

    újonc

    Köszi!

    Most álltam el a vásárlástól. :

    Tudsz olyan robotporszívót ajánlani ami tudja a következő funkciókat:
    lézeres navigáció
    zónázás lehetősége
    no-go zónák jelölése
    nagy szívóteljesítmény
    nagy üzemidő (~ 150 perc)
    és egyelőre még vannak küszöbök azon át kell tudnia mennie még kb fél évig

  • acsanko

    újonc

    Sziasztok!

    Pár sorban megírnám tapasztalataimat a robzone termékéről és az roborock S7 MaxV-ről.

    Ugye előszőr robzone terméket vettem, egy duoro utlimate profit. A vásárlástól való elállást figyelmen kívül hagyták és elküldték a terméket. Úgy gondoltam nagyon sok veszíteni valóm nincs, ezért kipróbálom.

    A termék csomagolása szép volt, rendben volt. Nem tudnék benne problémát írni.
    A beüzemelés:
    3 nyelvet tud ( cseh, angol, magyar)
    Alapértelmezetten angol nyelven indul. A nyelv változtatást a távirányítóval egész könnyen meg lehetett oldani.
    Ezt követően következett az alkalmazás. Itt keződnek a negatív kritikák.
    Az alkalmazást letöltve és elindítva nem lehet változtatni a nyelvet, hanem az cseh nyelv lokalizációval indul. Ahhoz hogy meg lehessen változtatni a nyelvet, végig kell küzdeni egy regisztrációt, majd az alkalmazás beállításaiban végezhető el, miután bejelentkeztél. Csak egy eszközön lehet használni az alkalmazást. Ha másik eszközön beléptem akkor kiléptetett az előzőn. Térkép szerkesztése körülményes.

    Feltérképezés és takarítás:
    A proszívó útnak indulásával nem térképez fel először hanem mindjárt neki lát takarítani és közben feltérképez. Ezzel még nem is lenne problémám, de a proszívó a nyomatékosság elvét követi. Vagyis ha valami nem megy az csak a nyomaték kérdése és menni fog. Mindennek neki ment, de nem lassítva, hanem lendületből. A küszöbökön szintén lendülettel próbált átjutni erőszakosan. Olyan helyre ahová a magassága miatt nem fér be, azért megpróbált oda is bejutni, emiatt a fedelét végig is karcolta.
    A szívó teljesítménye szerintem átlagos, semmi pluszt nem tud. A takrítás során nem takarította végig a helységet, hanem a napplai közepén is simán megállt hogy végzett a takarítással.

    Ezt követően a gépet visszacsomagoltam és visszaküldtem a gyártónak jelezve a problémákat a géppel és negatív hangot adva annak is hogy lég szar üzlet politika az hogy ki lehet próbálni de levonjuk az így cserélendő alkatrészek árát.

    A termék visszaérkezett bevizsgálták és nem vontak le semmit a teljes összeget visszautalták, így ebből legalább pozitív tapasztalatom lett.

    A robzone visszaküldése közben rendeltem egy Roborock S7 MaxV terméket.

    A továbbiakban a roborockról.
    Csomagolás itt is rendben volt, de talán egy hajsználnyival itt a robzone csomagolása jobb volt.
    A termék kicsomagolása és üzembe helyezése sokkal egyszerűbb mint a robzone esetében. Az alkalmazás párhuzamosan több eszközön is használható egyszerre.
    A termék először inteligensen feltérképezi a területet, majd visszamegy a dokkolóra és én dönthetem el hogy utána mit szeretnék. A küszöbökön való áthaladás lényegesen jobb mint a robzone esetében, bár a sok érzékelővel ellátott gép, itt szerintem észre vehetné hogy küszöbön kell áthaladnia és egy mechanikával megemelhetné a hasmagasságát a gép (talán majd későbbi modellekbe fognak ilyet is fejleszteni).
    Az akadályokat szépen kikerüli nem megy izomból neki a tárgyaknak, bútoroknak.

    A proszívó teljesítménye elvileg 5100 Pascal, de ezt otthon nem hiszem hogy megtudnám mérni. Ami nem tetszik hogy elvileg ez a hatalmas szívó teljesítmény rövid szálú szőnyegen nem tűnik túl alaposnak és a porszívó "gyorsan" mozog.
    A térképet szépen elkészíti, könnyen lehet módosítani. Zónázás rendben működik.

    Egyúttal itt megkérdezném, hogy valaki esetleg tud rá opciót hogy szőnyegen lassabban haladjon? Azt gondolom úgy alaposabban takarítana (nálunk elég sok szőnyeg van).

    Másik kérdés
    Később vásárolhatok hozzá önürítő rendszert, fog vele működni? Vagy van más különbség is az S7 MaxV és az S7 Pro vagy Ultra között?

Új hozzászólás Aktív témák