Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5leteseN

    aktív tag

    Sziasztok!

    Fűtéstechnikában van otthon valaki? Ebben és vegyesben más területtel lenne kérdésem.

  • 5leteseN

    aktív tag

    Abban tudna valaki segíteni, hogy meg tudjam becsülni, hogy a 2020-es 50e HUF/havi téli fűtés kb milyen hőérték lehet, és azt fűtési hőmennyiséget mennyi liter/15C-fok változásos (központi fűtéses) hőmennyiség váltja ki.

    Köszönve...

  • 5leteseN

    aktív tag

    Javaslom az ajtók és főleg az ablakok veszteségeire a "rápíllantást", mert a legjobb hőszigetelésű ablaknak is 4-5-ször rosszabb a hőszigetelési mutatója, mint egy 38-as Phoroterm falé! Én a tavalyi és idei "bubi-fóliázás" eredményeiből egy kategóriával jobb ajándékokat tudtam venni mindenkinek, és futotta egy készlet akkus szerszámkészletre is. ezekkel pedig a nyári (ablak előtti, külső) árnyékolás elkészítése is gyorsan-olcsón kijött, a szép tételű nyári klíma-megtakarítást is hozzácsapva az ajándékokhoz és családi nyaraláshoz.

    A nyári meleggel is meglepően gazdaságosan sikerült így elbánni, mert ami hő kint marad, azt már nem kellett kitessékelni sok kW-ból, sok-hónapon át, sok-ezerért.

    Ilyenek miatt pár millióval jobb áron lehet kijönni a kisebb kapacitásúra tervezhető hűtő-fűtő-klíma, vagy hőszivattyú, vagy bármilyen rendszerrel. Legalábbis nálam ez volt a tapasztalat.

    ... és Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :K

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz pjtr #9818 üzenetére

    A csomagolásra (is) használatos "eldobós"/egyszer-használatos műanyag fólia :

    1-2-3 rétegben történő ráragasztása az ablak üvegfelületére minél nagyobb légréteggel, mert az +szigetelőrétegként fog viselkedni, mint a Porotherm téglánál, hőszigetelő üvegnél(ott leget más gáz is) és sok más hő(és hang)szigetelő megoldásnál. Az általába 1,2-1,4 közötti értékű Thermo-üveg hötechnikai mutatója 0,2-0,3-mal feljavítható(becsült érték). A 36-os Porotherm-fal értéke 0,4 körüli. Ez javítható 10-15-cm "habbal"(Polisztirol-táblák) 0,3-körülire. Az ötször rosszabb értéket javasolt először javítani! Gondolom én. Kis ügyességgel meg lehet csinálni eltávolíthatóra is, és akkor a nappali esztétika és fény jobban érvényesül. Én az udvari ablakokat ragasztottam, egész télre, majd tavasszal leszedem, Fény: -20-30-50%. A meglévő LED-es világításunkkal pótolva (amikor otthon vagyunk), nagyon-sokkal kevesebb (szerintem töredék) +költség, ahhoz képest, amit megtakarítunk a fűtésen.

    A COVID alatti kényszervásárlaink(+hűtőláda, egyebek...) csomagoló-anygaiból (és amik azóta jöttek) szinte teljesen kijött az anyag, csak a ragasztószalag volt a +kiadás.
    Idő meg volt "ezer"! Kínomban kezdtem el sok mással. :)) :DD
    Utána meg kilőttek az egekbe az energia-árak, jöttek házon belüli buksi-simik és egyéb jutalmak az ötletért! :DD :C
    A szomszédok meg fizették vicsorogva számláikat, mi meg nem kellet, hogy spóroljunk az ajándékokon. :K
    Azóta "Copy"-zták ők is! :C

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz sharp4 #9820 üzenetére

    Köszönöm! Én is elégedett vagyok:
    A bérelt lakást gondolom te is szívesen hőszigetelted volna körbe 2-3-4-+ millióért a tulajnak.
    Látatlanban, kevés infóval sikerült egy kicsit (túl)gyors véleményt alkotnod! Gondolom én!: Azonnali eredményt kaptunk. filléres bekerülési összeggel.
    A szomszédnak meg jövőre szigetelik habtáblákkal! :C
    Az "övé"!
    Én jónak tartom, amit és ahogy csináltunk!
    + Maradtak millióink a saját házra!
    :C :DD :C :DD :C

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    Nem-szokványos (COVID) időkben, egy nem-szokásos megoldással sokhavi, sok-tízezret nem dobtunk ki az ablakon, és NEM-et tudtunk mondani a szomszéd bérlőhöz hasonló sok-milliós (szerintem "pénz-kidobós")döntésre.
    Nem nagyon vagyok meggyőzhető arról, hogy rossz döntés volt! :U :U

    A kisebbségi döntés is lehet jó! ;] :P
    Szakmai terület döntésben nem nagyon szokott meghatni egy "többséginek" tűnő vélemény, a saját pénzem ellenében!
    És akár lehet jobb ötlet is, érdeklődve várom. Előre előre megmondom, hogy ha jó: "kölcsön veszem"! ;]
    Jöhet! :DD

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz sharp4 #9822 üzenetére

    Én meg azzal nem dicsekednék, mikor "szakértők" az amúgy is jó hőtechnikai mutatójú fal további hőszigetelését erőltetik, a sokszorta rosszabb mutatójú ablakok és ajtók hőtechnikai mutatóinak feljavítása helyett, ami sokkal egyszerűbb és olcsóbb!
    Kicsit a gyártói és kivitelező "szaktanácsok" de még inkább a marketing foglyai lettetek!

    Ébresztő Urak! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz Dorian #9825 üzenetére

    :C

    Esetleg karácsonyi ajándéknak dobddd be(légy szives), hogy az egész lakásra kivetített ugyanakkora hőtechnikai javulás az eddigi 10-re rakott újabb 10-15 cm-nyi hab, vagy az ablakok valamilyen nem szokványos, "feljavítása" jön ki kevesebből!

    Mert a csupasz statisztikai számok szerint szerint bizony a nagyon gyenge értékek feljavítása a fajlagosan sokkal gazdaságosabb megoldás mindenben! :U

    Ettől függetlenül ám: Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz sharp4 #9828 üzenetére

    : "...Megjegyezném 100ezreket biztos nem spóroltál vele, ezt nem fogod megetetni velem :) ..."

    Pedig DE! ;]

    A rideg valóságot holnapra halasztom, menjünk és éljünk a mának! :K ;)

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz asdf_ #9835 üzenetére

    Hogyan tud összejönni egy télen a "bő-százas" megtakarítás?
    Úgy könnyen, hogy a példámban említett két szobás és konyha+étkezős, elektromos fűtésű, "sorházi" két-szintes tégla-lakás Hollandiában van.
    Itt bár nincs annyira mínusz, és nincs is annyi míbusz, de nincs is a 2-3 soros táglafalakon a 10-15+ cm hőszigetelés, "csak" thermo-ablakok vannak, de az áram-árak "hollandok"! Tarifától függően 3-5-szörös árak vannak! :O Nekem körülbelül 3,5-szeres gazai áram van. Volt tehát miből lefaragni. Nem is volt nehéz.

    A körülmények ismerete nélkül kicsit elhamarkodottan röpködtek a vélemények! ;]
    Úgy vélem! :K :U
    Jöhetnek a "Jaaaa, úgy, ..., de ..." kezdetű hsz-ek.
    :C :P :DD :P ;] :P

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz asdf_ #9837 üzenetére

    Az általad említett említett "röhögés" is jogos lenne az elhamarkodott hsz-ek miatt, de én maradtam a mosolygásnál és másik felek fel-nem-tett kérdéseinek megválaszolásánál!

    Számomra (volt médiás dolgozó számára) érthetetlen, hogy egy szakmai fórum a gazdaságosan alig csökkenthető terület sikereit hajszolja, a sokkal könnyebben elérhető terület keresése és nem túl nehéz "megtalálása" helyett: nyílászárók! :Y

    Én például a hazaköltözésem után a thermo-ablakokra tennék a mostani ideiglenes helyett véglegesebb megoldással 2-3-4 cm hőszigetelő légréteget! Az előírás sem a falakra vonatkozik, hanem a teljes ház hőtechnikai mutatójára! :K ;)

    Jelenleg a többség a 0,05-ös hőtechnikai javulásért áldoz 5-10+ milliókat a sikeres gyártói-szolgáltató marketing-hülyítés eredményeként!
    Nem tilos a józan ész használata!
    Az egy dolog, hogy nem divatos. Én "potyantok" rá!

    Azért érdekes ez a helyi szemlélet! :U

    Én mindenesetre elsőként a pár-ezerrel pár-százezres rezsi-csökkentős utat választom, és majd utána szigetelem milliókért a valószínűleg 36(+)-os P-falamat. Nem fogom ezért szégyenelni magam! :P
    Nem tilos a gondolkodás mellett kérdezni sem egy fórumban a hozzászólónak a személyeskedés-közeli hozzászólások helyett!!!

    Most is ezeken a részleteken megy a rugózás, ahelyett, hogy ötletek merültek volna fel az ablakok tragikus hőtechnikai mutatóinak javítására, ami házilag is meglepően könnyen lehetséges!

    Nem csak ezen a Ph-fórumon látom szinte teljesen eltűnni a 10-15 (+) évvel ezelőtti kreativitást! Szinte csak arra látom szorítkozni ezt a kreativitást, hogy mit/melyiket vegyünk meg(vettük meg "sikeresen") a q*rva-drágák közül!
    Szomorú szemléletbéli változás! : ((
    Nekem!

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz Dorian #9842 üzenetére

    Ez az előző hozzászólásod arról szólt, hogy a "hangya-kukival sikeresebben költöttem el tíz(+)-milliót egy sikeresen marketingelt gyártónál" helyett javasoltál egy jó megoldást, hogy a "thermo"-s megoldások ellenére elpazarolt havi sok-ezreket rezsi-csökkentsd! Jaaa, nem! Miért nem?

    A fejlécben az szerepel, hogy ez egy hőtechnikai rezsi-csökkentős fórum! Vagy nem?

    Csak mert arra hegyezted ki a sorok között a hozzászólásod, hogy a számok és a fizika nem érdekes, mert itt azok vannak akik "megtehetik", hogy a marketing-, és médiagépezet által hirdetett (egyébként: balek-fogyasztói)utat járják!

    Ezek szerint hibáztam, hogy azt a csúnya fizikát és közgazdaságtant ;] fel mertem hozni a média/marketing, +önigazolás ellen.
    Ismét elnézést kérek! A válaszodba azért majd hozz valami szakmai infót is! :K
    Érdekes(fogyasztói) pszichológia jelenséget látok kibontakozni! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz pjen #9844 üzenetére


    pjen
    félisten: "Azért valamennyire a józan észről is szólni kell a topiknak."
    Azért bátorkodtam beírni, hogy a marketingelt sok-millió-s út helyett van töredék-áron másik is! ;]
    Hibáztam? ... értem, hogy sok-milliós "ciki", de a józan ész használata nem az! Utólag sem!

    " Az ötletetedet esetleg tényleg lehetne fokozni az ablak befalazásával, 15 méter mély bunkerbe költözéssel és lennének még ötleteim. De mindent nem lehet feláldozni a rezsi csöki oltárán."
    Kis sorok közötti személyeskedéssel vegyített hsz, mentegetve egy nevetséges, de az eladói oldalon üzletileg sikeresen marketingelt társadalmi szintű (fogyasztói) átverést!

    Csak azért tudom elfogadni a véleményed, mert szakmailag alátámasztottad, és számokkal igazoltad! ;]
    Jaaa: NEM! " :C "

    A hsz-edben nyomokban sincs szakmai vélemény! Én hoztam a konkrét számokat, mások az áraikat, a kettő ad egy a marketinggel szembe menő valóságot!
    Te mit is hoztál? ;] "Ezt" mindet?

    Nem kell elismerni egy a vásárló számára nyilvánvalóan igen alacsony hatékonyságú, de a gyártóknak emelkedően sikeres üzleti- és marketing(átverős)-modell meglétét! Általános a "modern" fogyasztói társadalomban!
    Az általam javasolt utat is meg fogják majd találni(amikor ez a jelenlegi irány már "kimerült",) számukra hasonló sikerekkel, a mostanihoz hasonló átverősen, marketingesen! Erről szól a világ most!
    Nekem pedig szimpatikusabb a töredék-költséges megoldás, hasonló eredménnyel: számomra sikeres, és nem a gyártói-szolgáltatói-beépítői "vonalnak"!

    Otthon majd a végleges megoldásom is töredéke lesz a soraid közt megvédett sok-milliós megoldásoknál, és a különbözetből sok színház, nyaralás-telelés-kirándulás fogja családomat élményeit gyarapítani.
    Más meg fizeti közben a 5-10(+) évig a sok-milliós 0,05-ös hőtechnikai megtakarításait! :P
    Mindenkinek a maga útja! :K

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz pjen #9847 üzenetére


    pjen félisten : "Szerintem nem Érted. Itt senki nem kérdőjelezi meg a szakmaiságodat, hogy számokkal alá tudod támasztani, hogy megtakarítasz. Én és a többiek is ki tudnánk számolni, hogy mennyi lenne a megtakarítás, ha befalaznánk az ablakot. De nem akarjuk és bubis fóliával se akarjuk befedni az ablakot. Az ablaknak pont az a célja, hogy bejöjjön a fény, átlássunk a falon."

    Ki beszél (nevetségesen, rajtad kívül :C ,) befalazásról?
    Én egy téli, ideiglenes rezsi-csökkentős megoldásról beszéltem, ami otthon is működhet azoknál, akik nem akarnak a meglévő pazarló fűtésükön százezreket bukni telente, és nem akarnak a bérelt lakás tulajdonosának milliókat otthagyni majd.

    Beszélek ezzel szemben a nevetséges eredményekhez képest iszonyú összegbe kerülő de elegánsnak marketingelt, társadalmi szinten marketingelt (gyakorlatilag)átverésről, amit józan ész és némi Yt-on és a neten összeszedhető szakmai és technikai-technológiai ismerettel lazán lehet überelni!
    A korábbi nem-legjobb döntés mentegetése helyett a jó ötlet jó megoldásának keresése lenne az igazi egy igazán szakmai fórum részéről!
    A: Esetleg a továbbiakban az "ezen-rugózás"-ról mi a véleményed?
    B: Mert nem sok erőfeszítéssel tudok nevetségessé tenné mindenkit aki a "milliókból elért 0,05-ös javulást" akarja pátyolgatni!
    Belevágjunk? ;]

    C: Megint sok számmal és adattal, sikeresen támasztottad alá a "sok-milliós elköltős, 0,05-ért" véleményed! Jaaa: NEM! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz mokus1 #9853 üzenetére

    A következő mobilom majd thermo-képet, addig is lehet nézegetni pár millió thermo-képet a neten ablakokról a falban, és összevethető, ide vonatkozó hőveszteségi értekkel! Ha erről további kép kell, akkor valami más baj van, és nem szakmai jellegű az érvelés!

    Értem én, hogy ott nincsenek szakmai ellenérvek, ezért marad a személyeskedő vonal. Arra akarod tolni?

    [ Szerkesztve ]

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz sharp4 #9858 üzenetére

    Azért mert a fejléc szerint ez egy szakmai(közeli) fórum.
    Olyan helyeken is érv a "csúnya", csak az döntően nőknek szokott szólni és ruhákról, sminkről meg divatról!

    ... ja, hogy itt is a csontig martketingelt (szakterületi)divatról van szó, és mégsem a rezsi-csökkentésről?
    Akkor szóljatok, már mentem is! Nem akarom zavarni a "puki-reszelést", és "Te is ügyesen toltál a X-multihoz 10(+) millát, de akkor dicsérj vissza engem is" meneteket.
    "Bocsika!"

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz axioma #9883 üzenetére


    axioma
    veterán: " Ha megszunteted az ablakokat, nem teljesul a bevilagitas, nem szamit szobanak ill. szoba hianyaban lakasnak sem. Itthon biztosan. [Meg johet a pszicho szamla a depire, esetleg veszik el a gyerekeket mint a fenyevoknel, stb.]
    Van azert szerencsere korlat a hulyesegre."

    Nincs:
    ... és nem igazán neked címezve az iróniát: Támogatok mindenkit, hogy a(kb) 0,05-ös javulásra "sikeresen" költött sok-millió után újabb "ötöst" áldozzon a következő (kb.) 0,005-ös rezsi-csökkentő javításra! :C
    Szerintem még jobb ha egy "tizest" áldoz, mert akkor majd a helyi többség is megdicséri az újabb "sikerét"!
    Egy ilyen közösségi érzés minden pénzt megér és még a rezsi is csökken! :K

    További sok közös élményt kívánok, és hőtechnikai mutatók ne zavarják az "illetékeseket", hiszen Itt a marketing adja a "szaktudást"!
    Némileg szakmaibb területre távozom, de ezen helyet javasolni fogom pszichológusi doktorik témájaként!
    További Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák