Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Balu77 #1 üzenetére

    Egyértelműen berakható közvetlenül melléjük egy-egy 120 mm-es venti.

    :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #4 üzenetére

    Azt, aki a modern hardveréhez modern házat vesz, nem egy 25 éves, minden ízében elavult konstrukciót, ami csak a helyet foglalja. Amúgy az alkatrészeket érdekli, hogy rendesen vannak hűtve, és nem eszi meg őket a por. Meg engem is. Téged nem?

    Ja, de. A te akváriumod egyébiránt hogy van? Mi tart vissza, hogy 5000 forintért vegyél egy 1 méteres tornyot? Vagy hogy rackmount rendszert építs, kellő U magasságban? Nyilván nem az anyagiak.

    Ez a Lian Li mindenben is megfelel a céljának, de a leadáskor már tudtam, hogy jössz majd méltatlankodni a nem létező problémán. ;]

    -----------------------------------------------------------------------------------

    (#3) Pikari: Bizony. Jó is, amikor a ház 2/3-a kong az ürességtől, de a helyet azért foglalja, tele van olyan beépítőkeretekkel, amikre száz emberből egynek van szüksége (de annak sem ennyire), nulla flexibilitás, nulla kábelrendezés, nulla porszűrő, a szellőzést inkább hagyjuk, mindenesetre vizes rendszert is élmény lehet benne szerelni, már ha az embernek van hozzá műhelye és skillje, de ahogy nézem, még frontális I/O-t is önerőből kell venni bele. Fejfogós történet. Mondom ezt úgy, hogy szeretem a régi cuccokat.

    Attól nagytorony ("full tower"), mert belemegy egy rakás böszme hardver, beleértve az E-ATX-es lapot, és en bloc nagyon nem kicsi. Nem csak attól, hogy 1 méter magas és 86 darab 5,25 hüvelykes keret van benne.

    -----------------------------------------------------------------------------------

    (#5) Balu77: A szöveget olvasni is lehet, nem csak helykitöltő a képek között, de még az egyik képen is szerepel...

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #7 üzenetére

    "Főleg akkor érdekli az alkatrészeket a hűtés, ha beleférnek a házba, és nem maradnak ki rögzítési lehetőség híján."

    Ühümm. Értem. Nos, amit a Lian Libe akarnál rakni, az belemegy. A 40 GB-os PATA rackeknek majd keresünk valami mást. ;]

    "Leginkább az hogy már nem gyártanak ilyet."

    Nyilván az 5000 forintos ár nem a boltra vonatkozott. Aki keres, az talál, bár aki valójában nem akar keresni, az nem fog találni sem. ;)

    "Viszont nem én jöttem vele, direkt nem írtam be elsőnek. Látod, másnak is hiányzik."

    Egy szóval sem írta. De ha igen, már legalább ketten vagytok. ;]

    "Az enyém is kong az ürességtől, pedig modern(nek mondott) ház ez. Ha raknának még 5.25" helyeket a házakba, sokkal kisebb ház is elég lett volna nekem, így a kongó ürességet is meg kellett vennem pár rögzítőhelyért."

    Dehogy kellett, töredék áron vehettél volna valamit, ez nem arról szólt, lássuk be. Amivel nincs semmi gond, nem muszáj minden vásárlásnak a tökéletes ár/érték arányról szólnia, van, ami szimplán csak kell az embernek, de ne tegyünk úgy, mintha az egyetlen opció lett volna.

    "Víztartályra, épített vízhűtésre 100-ból hánynak van szüksége?"

    Hatványokkal többeknek, mint 5,25-ös keretre, és arról az apróságról is elfeledkezel, hogy a cégek nem a magyar piacra gyártanak. Jártál már külföldi fórumokon?

    "A kábelelrejtés csak dizájntechnika, 1 fillérrel nem lesz tőle hidegebb vagy melegebb a házban, szóval jó az úgy is, főleg ha nem akváriumod van, hanem rázárod a fémajtót. Senki se látja"

    Engem pl. akkor is zavarnak az ilyenek, ha nem látom. Mert attól, hogy nem látom, még tudom, hogy milyen belülről, és az elég. Egyébként a légáramlatok nem veszik zokon, ha nem lógnak az útjukban mindenféle vezetékek, főleg, mikor egy 1 méter magas házat három 80-90 mm-es ventivel akarsz hűvösen tartani.

    ---------------------------------------------------------------------------

    (#9) Pikari: "Ez a ház egyszerűen egy átverés, egy scam, fogalmatlan emberek lehúzására."

    Dehogy az, csak te élsz a múltban. Ez egy sokrétű, nagyon könnyen szerelhető és modern hardverrel rogyásig pakolható cucc, amiben a modularitás révén sokan megtalálhatják a számításukat, ráadásul még igényes is. Az, hogy neked nem tetszik, az egy dolog. Nekem sem annyira a világom, de ettől még felismerem a vonzó tulajdonságait.

    Ha meg 68 vinyót akarok valamiért üzemben tartani, akkor 1U szerver + rackmount NAS. Kicsit komolyabb, mint egy ősi toronyban egymásra halmozni a kerregő vinyókat.

    "Félrevezető hirdetéseket alkalmaz a gyártó."

    Semmi félrevezetés nincs, csak te nem vagy hajlandó az értelmező kéziszótáradat a 2023-as kiadásra frissíteni. Az előző posztban leírtam, hogy mitől full tower a full tower.

    "Költői kérdés: akinek a ház kétharmada az ürességtől fog kongani, az miért venne nagytornyot? Nagytornyot az vesz, aki azt telerakja."

    Vagy az, aki a néhány SSD/HDD mellett még szeretne három 420 mm-es radiátort is beépíteni, hogy a csúcskonfigja szobahőmérsékleten üzemeljen.

    "Hotswap rackről hallottál-e már?"

    És te NAS-ról és rackmount cuccokról? Kicsit profibb. :))

    Amúgy most épp 9-10 vinyóm van (~15,1 TB) + SSD-k (~2,25 TB, de hamarosan jön egy újabb 1 TB-os, meg egy 500 GB-os külső házba), de eszembe nem jutna 5,25-ös rackekkel vergődni. A főgépben, ami meg effektíve 24/7 megy, ne legyen egy darab HDD sem. Épp eleget költöttem arra, hogy olyan halk legyen, hogy kb. a power LED pislákolásából tudjam (meg hogy a monitoron van kép), hogy be van kapcsolva, érted.

    ---------------------------------------------------------------------------

    (#13) gianni85: Örülök, hogy nem csak én látom fájdalmasnak/valóságtól elrugaszkodottnak. ;]

    ---------------------------------------------------------------------------

    (#15) Feri1984: "De biztos velem van gond."

    :N

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    Ja, hát ha Vargáné Codegent keresel Vaterán, akkor azt fogsz találni. Én hardvervásárláshoz megmaradok a Hardveraprónál, mert az elmúlt 16 évben hibátlanul bevált.

    Pont nemrég volt aprón valami patika állapotú Chieftec hegy, fillérekért, de nem egyszeri esetről van szó. Még gondolkodtam is rajta, hogy csak azért megveszem, hogy legyen, de aztán letettem róla, mert így is van itt elég kacat, ami kihasználatlanul hever.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Feri1984 #75 üzenetére

    Na, azért egy kicsit finomabban!

    ------------------------------------------------------------------------

    (#79) Pikari: Az ok-okozati relé? ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Meridian #101 üzenetére

    Persze. Rengeteg olyan cucc van, amit nem fogsz tudni bármikor letölteni vagy streamen nézni.

    Meg különben is szeressek ebben a tekintetben nem függeni internet eléréstől.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #104 üzenetére

    Akik haladnak a korral, NAS-t vagy DAS-t használnak.

    :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #106 üzenetére

    Csak megfelelő kapacitású NAS-t kell venni, és mondvacsinált probléma megszünt. ;)

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #108 üzenetére

    Egyrészt ez nem igaz, másrészt a fiókszámra értettem.

    ----------------------------------------------------------

    (#109) Dr. Akula: Jajj, ugyanmár. Fentebb olvashattad, hogy itt 10 van + SSD-k, de 3 kilós ház helyett vehettél volna egy rackmount NAS-t. ;)

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #113 üzenetére

    "Az nem sok."

    Meg nem is kevés, egy kicsit sem.

    "Nem pörgetni akarom a vinyókat hogy tönkremenjenek mielőtt szükség lenne rájuk, hanem cserélgetni."

    Igen, mert akiknek komolyan szüksége van több(tucat) TB-nyi HDD-vel való bűvészkedésre, nem enterprise grade motyót vesz, amit kifejezetten arra terveztek, hogy 24/7 menjen évekig.

    Most már komolyan érdekelnek az ultraspecifikus felhasználásod paraméterei, amihez a világ összes értelmes megoldása sem elég. Megosztod velünk? Tőlem nem áll távol a horizont tágítása, de eddig ez csak griefnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák