Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Garalab

    csendes tag

    válasz Avicularia #29 üzenetére

    Szia, egyelőre én is, mint sokan mások, várom a digi 500-as upgrade-jét (megrendelve egy hónapja, de mégcsak meg sem kerestek....), jelenleg "csak" 100-on ketyeg a net, de azt gond nélküli kihasználja a NAS (12MB/s). Transmission-t használok rajta, 20 letöltés/40 feltöltés, egyszerre max 40 aktív, no speed limit (le 100, fel 30 mbps). Minden szálon terhelve kb. 40-50% proci terhelés mellett elboldogul a fent említett mennyiséggel (néha, ~15-20 percenként felugrik 100%-ra kb fél percig, de akkor sem áll meg az élet, pl. a stream-elt film nem akad, valsz hash-t ellenőriz, és azt számolja). Szóval nem hiszem, hogy a 200 nagyon megállítaná, meg ha már csak főként seed-elsz, és nem megy 1-2 letöltés, akkor szépen lemegy 20-30% köré (max). 500-nál /gigánál meg nem biztos, hogy lesz annyi nagy sebességű leech, vagy seed, hogy ki is használd a rendelkezésre álló sávszélességet :) Én is csak a nagyobb garantált feltöltés miatt kértem az 500-at. Több párhuzamos le/feltöltéssel (aktív szállal) sztem nem érdemes terhelni, mert szét seek-eli a vinyókat, és a miatt lassul be. Sajna a Transmission (is) helyfoglalásos kliens, szóval, ha elindítasz pl. egy 100GB-os sorozat letöltést, akkor azt először szépen befoglalja, és csak utána indul a móka, a foglalás idejére a többi letöltés nem igen mozdul, de szinte az összes kliens ilyen. Van beépített BT kliense is, meg vmi harmadik is, a beépített kaki, fele sebességet sem hozza, és a procit is szétterheli, illetve max 10 szálat enged, ami kevés, mert nem tudsz eleget seed-elni. A harmadik SW-t (vmi pyLoad, vagy mi a neve) be sem tudtam rendesen állítani, minden restartnál újra inicializálta magát, de ez lehet a beta miatt is, szóval egyelőre az is felejtős. De a transmission jól megy, van hozzá windows-os kliens is, amivel jól konfolható, nagyon pozitív, hogy pl. jól működik távolról is, szal a buszon/ebéd közben/kocsiból, stb... telóról beteszed a letöltést, és mire hazaérsz lent is van (persze ez függ a mérettől és a sebességtől), de baráti. RSS feed-et még nem lőttem be, de remélem az is menni fog. Kicsit mókolni kell a Transmission-el, de ez egyszeri setup, és nem több, mint 5 perc (már annak aki csinált már ilyet, némi linux ismeret sem árt :) ) 50k-ért (gondolom nettó, ha bruttó, akkor veszek én is még egyet backupnak :)) ) sztem jelenleg nem találsz jobbat. Lőttem egy tesztet is, csak infó jelleggel, ez most kb 10-11MB között jött 100 Mbps-es hálón, de közben asszony is youtube-on lóg :) szal sztem a max csövet kihasználtuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák