Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Cancer #25 üzenetére

    Ott vagy nagyon durván eltévedve, hogy pl a bitconnak van a legnagyobb energiaigénye (1 transzferre vetítve). Innentől kezdve az elejétől bele volt kódolva a rendszerbe a bukás.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cancer #25 üzenetére

    "mégis te sértődsz be azon, ha valaki a te szeretett tevékenységedet kérdőjelezi meg."

    Nem volt semmiféle sértődöttség, csak leírtam, hogy teljesem más nagyságrendű dolgokról beszélünk, amire aztán jött a szokásos bányász-válasz (attól függetlenül, hogy te személy szerint nem bányászol) ami egy teljesen irreleváns összehasonlítást hozott be a képbe így terelve el a témát és másokra nyomva a felelősséget. Nyilván sok környezetre káros tevékenység van, de ez nem elfogadható indok arra, hogy még több és még károsabb ilyen tevékenységeket hozzunk létre (ie. bányászat).

    "Szólok, hogy a tőzsde is pont úgy működik, ahogy leírtad."

    Nagyon nem úgy működik. Én sem vagyok oda a tőzsdecápákért, de a tőzsdei forgalomnak nagyon kis részét teszik ők zsebre (nagy összegekről beszélünk, de %-osan elenyésző), arról nem beszélve, hogy a jelenlegi rendszernek fontos elemei. Arról lehet vitatkozni, hogy mennyire jó a mostani rendszer, és próbálni valami jobbat kidolgozni, de ha valamit bebizonyított az elmúlt néhány év, az az, hogy a kriptóvaluták képtelenek bármit is kiváltani ebben a "hibás" rendszerben.

    "A válaszodból ítélve a nagyüzemi bányászatról, hátteréről, kialakulásáról nagyon keveset tudsz. Saját jogon megmaradhatsz így, vagy dönthetsz úgy,hogy utánanézel és akkor lehet értelme folytatnunk ezt a diskurzust."

    Eleget olvastam már a témáról, hogy tudjam, mennyire hasznos az a hatalmas energiamennyiség amit beletolunk ebbe vagy, hogy mennyire törékeny az egész rendszer. A blokklánc jó dolog, és biztos lehet rá értelmes felhasználást találni, de a Bitcoin és a hasonlóan enegiaéhes tranzakciókkal dolgozó egyéb kriptovaluták (amelyek inkább csak ultra-kockázatos befektetésként működnek) nem nevezhetőek értelmes felhasználási módnak.

Új hozzászólás Aktív témák