Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz #71562240 #351 üzenetére

    44.1kHz 16bit stereo WAV létrehozása fehér zajjal Audacityvel
    Konvertálás FLAC-ba min tömörítés, max tömörítés fre:ac-val
    Konvertálás WAV-ba vissza szintén fre:ac-val
    Összehasonlítás:
    c:\!wav>fc 01.wav 01max.wav
    Comparing files 01.wav and 01MAX.WAV
    FC: no differences encountered

    c:\!wav>fc 01.wav 01min.wav
    Comparing files 01.wav and 01MIN.WAV
    FC: no differences encountered

    Akkor fordulhat elő, hogy konvertálás után nem ugyanazt az eredményt kapod, ha gond van a számítógéppel, túl van hajtva, memóriahiba. Bármi ami miatt a programkódot nem tudja rendesen végrehajtani, vagy a memóriában módosul az adat, vagy mialatt a memóriából eljut az adat a CPU-ig.
    Jah világűrben a kozmikus sugárzás is rendesen be tud kavarni mert az is képes random átbillenteni egy bit értékét. Ez itt a földön is megtörténik, csak a föld mágneses mezeje és a atmoszféra miatt jóval kevesebb kozmikus sugárzás tudja elérni a számítógépet, ezért ennek a valószínűsége nagyságrenddel kisebb.

    Viszont az nem a FLAC konverzió hibája, hanem géphiba. Mindig jelentkezik és nem csak FLAC konverziónál. Esetlegesen lehet még egy lehetőség: Ha a program bugos és hibásan működik. Ami végleges változatoknál ritkán szokott előfordulni.
    Értem én, hogy a számítógép is ugyanazokból az elemekből építkezik mint az analóg technika. Sőt tudom, hogy a gép memóriában az igaz értéke nem 1,3500000V hanem egy e körüli érték. Nem tudom a pontos szabványt, de gondolom 1-1,35V közt bármi lehet (Régi TTL-t tudom, ott 3,3V-5V ig volt az igaz) A hamis pedig gondolom 0-0,5V közt bármilyen érték lehet a memóriacellában. Viszont ezt a CPU továbbra is igaznak és hamisnak fogja tekinteni. Nem fog másként működni csak azért mert 0,2V a hamis és nem 0,000000V a memóriacellában, adatbuszon vagy a CPU-ban.

Új hozzászólás Aktív témák