Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz sb #47 üzenetére

    Igen, ezt értem is. A TDP keret inkább arra vonatkozik, hogy mekkora hőt kell elvezetni. És ott pl. a ragasztós megodlás miatt rosszabb a helyzet, mint a forrasztásnál. + a HT számít, mert nem 1 szálon futnak a számíások 1 magon, hanem 2-n, így jobban ki vannak használva a tranzisztorok, több hő keletkezik.nyilván nem annyival több, mkint dupla annyi magnál, de több.

    A fogyasztás már más kérdés. Ezeket a processzorokat elvből sem engedik nagyon magas órajelen járni, arra ott az i5 és i7 széria, ahol 1-1 magon magasabbak a turbók. Ilyen szempontból jobb választás lehet hasonló áron az AMD R3 széria használtan, mert azok unlock-os processzorok, és szinte pentium árban vannak. Ha IGP-re van szükség, akkor sajnos csak az A8 9600 nyújt a régiek közül értelmes alternatívát, a többinek az ár/érték aránya szerintem már nem olyan jó sajnos ebben a szegmensben, persze tény, hogy az IGP-jük dacára a 28 nm-nek, és a régi szériának simán felveszi a versenyt a sokkal újabb pentiuméval. Bár ma IGP-s megoldás esetében R3 2200G, vagy 2200GE alá menni szerintem nem nagyon van értelme, ha valaki csak olykor is, de játszik vele.

    Az AVX is érdekes kérdés. Ebben pl. becsülöm az AMD-t, hogy az összes ATHLON tudja az AVX-et, míg a pentiumok sem tudják már, nem hogy a celeronok. Bár az is tény, hoyg celeront mire vesznek? max. bányagépbe. Én olyat nem nagyon vennék irodába sem, inkább akkor használtan vmit. Azért 22-28 nm-en már lehet kapni annyiért valami értelmesebb processzort. ;)

    Szóval hajrá AMD! ;)

    Bár a jelenlegi inteles készlethiány mindenkinek jól jön, mert az AMD is csúcsra van járatva a gyártás tekintetében, és így kicsit több profitjuk lehet. Ne sajnáljuk tőlük. Megérdemlik. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák