Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz gyugyo79 #227 üzenetére

    persze, aki kodit, sőt azon belül kszaq féle librelecet használ, annak nem mibox-ot érdemes vennie. A mibox előnye az androidtv és a netflix fhd/4k támogatás. De libreelec nem futtatható rajta. Ahhoz valami olcsó boxot érdemes venni. Van akinek az android tv is hátrány.

    A rootolás meg alternatív rendszer pont azt öli ki belőle, ami az erőssége. Az androidos kodi 17 megy rajta, nincs különösebben baja. Néhány codec és spéci képesség limitáltabb, ahogy androidon lenni szokott. Akinek egy átlag pécén is jó a lejátszás és elegendő csak az, hogy akadás és instabilitás nélkül használható, előfizetései vannak, annak tökéletes.

    Lehet, hogy az nvidia shield jobb androidos médiajátszó, mert azzal működnek olyan extra képességek, ami libreelec alatt is elérhető. Csak az árban többszöröse.

    Nekem két dolog piszkálja a csőrömet, ami részben az android tv platform "hibája":
    - az android tv chromecast módja nem teljesne úgy viselkedik, mint az igazi chromecast. A nougat update nem tudom változtat-e ezen, de valsz nem. Sony android tévén sem megy jól a hbo go cast.
    - amazon prime video támogatás hiánya. Tudom a google és amazon közti vita miatt nincs publikus app erre, de a miboxra is feltehetnének. A sideloadolt sony tévéről vagy shieldről származó apk sajnos nem kompatibilis.
    - a korábbi firmware verzióról olvastam, hogy több opció volt cec és kikapcsolás kapcsán is, meg framerate kezelés kapcsán is. Ezek kikoptak a 6-os updatekkel. 7-esnél talán visszajött több beállítás, még nem tettem fel a bétát.

    Van akinek esetleg az lehet még jó alternatíva, ha külön vesz chromecast-ot az előfizetésekhez és egy olcsó boxot libreelechez.

    Ma megyek majd nem hangvezérlős távirányítóért a postára. (a hangvezérlőst külön venni túl drága, a sima 12 dolcsi. Persze gariztathattam volna, de akkor valsz az egész boxot kelett volna, de napi szinten használom) Kiderül, hogy azzal is ugyanúgy tudom e irányítani. A telefon kijelzős app azért nem olyan, nézni kell mit nyomok. Meg pl fw update sem megy táv nélkül. Ha adb debug módba teszem, akkor nem kezeli a billentyűzetet és nem tudok navigálni recovery-ben sem. Rossz távval meg nem tudtam belépni sem. Adb reboot recovery-be működött, csak irányítás nem ment akkor. Szóval meglátom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák