Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    Nekem az a problémám ezzel a cuccal (is), hogy amit tényleg tud (GPS-t kivéve) azt a mi band 4 is tudta 6500 HUF-ért 3 éve. GPS-szel meg ott van a mi watch lite jóval olcsóbban. A mi band 6-nak legalább az NFC-jét engedélyezték K&H-nál.
    Egyébként felső kategória is erős egyhelyben topogás szerintem. Úgy néz ki mintha kb. kilőtték volna, hogy egy ekkora kütyütől mit várnak az emberek, és semmit nem tudnak hozzátenni.

  • strogov

    senior tag

    válasz ZeGa01 #28 üzenetére

    Nyugalmi pulzust elég jól mér (kategóriájában). Nem (csak) a pontossággal van gond hanem a sebességével, és a mintavételi gyakorisággal ... a kettő persze összefügg. Röviden: amit edzésen mér az alapján nem lehet edzeni. Persze nézheted, hogy milyen szép értékeket ír ki, de ha elhiszed, és ez alapján edzel akkor azzal nagyon rosszul jársz. És innentől értelmetlen az egész a 110+ edzésmóddal együtt. Ez nem hobbi, vagy profi kérdés. Egy hobbi sportolónak persze nem gond ha 1-2 másodpercet késik az érték, annyit egy régi futógép is hoz, de itt nem ritkán egy percről (gyk. 60 másodperc) van szó.

    Amikor sétálok az utcán, és nézem a madarakat akkor piszkosul nem érdekel, hogy 30-60 másodperccel később veszi fel a valós pulzust. De egyébként amikor a madarakat nézem akkor a pulzusom se érdekel.
    Viszont amikor edzek (és érdekel a pulzusom) akkor nálam 1-1,5 perc a gyors intervallum, és addig tart a lassú ameddig határérték alá nem megy a pulzusom. Ilyen intervallumoknál (ami egyébként általános) semmit sem ér, hogy 30-60 másodperc múlva majd jól mutatja a pulzust. Vagy pl. a teljes intervallum alatt "befagy", mert nem hiszi el, hogy elindultam. Hobbi sportolóként nekem 10. intervallumnál már bőven 180+ a pulzusom. Nagyon vékony a határ aközött, hogy rosszul leszek és vége az edzésnek (vagy rosszabb), vagy simán lemegy a következő lassú.
    Ezek a karpercek alkalmatlanok edzésre. Akkor mutatják jól a pulzust amikor senkit sem érdekel. Ha szívrohamod van akkor se jó, hogy nem jelzi mert nem vagy sport módban, és csak lassan "fogadja el", hogy felment a pulzus. Kicsit dramatizálva mire szól már a mentőben kellene lenned.

    Edzésen stoppernek meg a korábbi mi band-ek is tökéletesek ... vagy bármelyik másik okos karperec.

  • strogov

    senior tag

    válasz Scarletiel #30 üzenetére

    Alvást semmi sem mér pontosan. Legfeljebb az elejét meg a végét eltalálja. Rob össze szokta vetni mindegyiket EEG-vel, és még az apple watch is csak random generátor.

    Garmin-ok relatív jól mérnek pulzust, de ebben az árban (Venu Sq) az övék se ér semmit. Ami csuklóról jól mér (pl. Venu 2) az nekik is apple watch árban van, és még mindig messze van egy h10-től (a mérés).

    Ezen az árszinten egy h10 mellkaspánt (30-35k) ... szerintem. Ennyiért nincs jó óra.

  • strogov

    senior tag

    válasz kchris78 #32 üzenetére

    Most néztem, hogy van a 6 utániakról is alvás tesztje, és tényleg jók ... úgyhogy akkor AW tényleg jó erre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák