Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    Hmm érdekes, bár szerintem így hirtelen túl radikális volna. Az ugye egyértelműen látszik, hogy a cigányokkal akar valamit kezdeni a dolog...

    De az egész eléggé kétélű. Szóval:

    1.) Mi, mezei magyar család, öt gyerekkel, egyedülálló anyával... szóval mi itt döglenénk meg csp. nélkül. A pénzt - ami csak putri-életszínvonalon elég valamire - ugyanis többnyire a gazdaságba fektetjük, ahonnan van ennivalónk. Ha mi most iskolában kaphatnánk csak kaját, nagyon ki volnánk segítve, a kisgazdaságunk becsődölne, így lényegében sokkal rosszabbul jönnénk ki ugyanannyi pénzből, mint így.

    2.) Nem volna rossz, úgyis csomó biztonsági őrünk van, csak hát ha idáig fajul a helyzet, az milyen már...

    3.) Egyetértek, ezt én is hangoztatom mindig.

    4.) Jaja.

    5.) Mai világban? :( Ahhoz szembe kéne menni az EU-val.

    6.) Én épp 15 éves lettem, mikor befejeztem az általánost. De voltak nálam idősebbek is - évvesztesség, még csak nem is bukás :)

    7.) Igen, bár a gyerekbűnözőket továbbra sem dobnám be a felnőttek közé.

    8.) "A szociális lakáshoz jutó köteles, a kiutaló által meghatározott havi megtakarítást befizetni." - ??? Ha jól értelmezem, ez olyan volna, mintha a rászorulót albérletbe küldenék?

    9.) Olyan jót röhögtem itt! :DDD Na nem mert akkora hülyeség, csak annyira jellemző ;)

    10.) Itt visszatérnék az 1. pontban felvetett problémához. Mivel mi a saját gazdaságunkban saját magunknak megtermeljük az élelmet, adót sem fizetünk utána, hiszen nem értékesítjük. A kádári rendszer után még ma is elég sokan tesznek így rajtunk kívül is... A rászorult családok közöt pedig még nagyobb ez az arány. Ergo nincs miből visszatéríteni. Persze ez nem jelenti, hogy ne dolgoznánk, sőt...

    11.) Szerintem már a mostaniakra is alig van kapacitás.

    12.) Höm? o.O` Az életfogytiglani az életfogytiglani, nem? Vagy mire gondolt itt?

    13.) Nos... ez szerintem kicsit kemény, főleg, ha csak valami piti dolgot csinált háromszor - bár tekintve azt, hogy a kisebbségieken kívül ilyen nem gyakran fordul elő... Bár extrém esetek itt is előfordulhatnak, pl ha valakit többször ítélnek el súlyos testi sétrésért, még ha az önvédelem is volt.

    14.) Hogy TV meg kondigép nem börtönbe való, azzal egyetértek, ha anyira akar izmosodni, fekvőzzön, de ne tolják már alá a gépet... Azonban a másik pont megintcsak eléggé kétélű. Általános iskola elvégzése a börtön végéig? Mi van, ha valakit csak egy hónapra csuknak le? A másik, hogy bizony nem mindegy, hogy valaki érettségi vagy ált. isk 8. osztály után szerez-e szakot. Szerintem. Hogy biztosítsák mindegyik ilyennek az elhelyezkedést, ha csak 8 általánosa van? Esetleg állami kezdeményezésű munkákban lehetne, mondjuk gátat építeni...

    15.) Ez sem rossz dolog, a turistákat is riasztja pl a Balatonnál a "szabálysártási tolvajok" működése.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz jFox #40 üzenetére

    Mármint a cikkben szereplő? Van ott jónéhány pont, amit a hsz-okban tárgyaltunk is, ami még foltozgatásra szorulna...

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Lenry #46 üzenetére

    1.) Csak egy jobb és kevésbé korrupt ellenőrzés kellene.
    2.) A biztonsági őrnek nem feltétlenül kell fegyveresnek lennie, egy 120 kilós szekrény önmagában is elég elrettentő tud lenni. :) De jobb volna valami barátságosabb megoldás.
    5.) Sajnos ez nem ilyen egyszerű - Angliának nem volt szüksége segélymilliárdokra... :|
    6.) A bukásokat jegyzik, szóval fölösleges korhatárt húzni, csak bukáshatárt :)
    7.) Ez pedig csak jogi kérdés. Meg lehet változtatni.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz -NOKIA- #79 üzenetére

    A Balatonon főszezonban a tolvajok arra is figyelnek, hogy a zsákmány egyszerre ne legyen több annál, mint ami belefér a szabálysértésbe még. És mit lehet ez ellen csinálni? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák