Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz joysefke #50 üzenetére

    Engem, mint fizető játékost, a következő okokból fogna meg.:

    1. A Microsoft gyerekként kezeli a felhasználókat (pl. frissítések) és igyekszik agresszíven be is zárni őket a saját ökoszisztémájába.

    2. A közösség bár sokszor lassabban, de jobb megoldásokkal áll elő problémákra. Erre remek példa a Spectre esete, amivel a Microsoft gond nélkül dobott kuka közelébe egy rakás gépet.

    3. A nyílt alapoknak köszönhetően _idővel_ potenciális esély volna arra, hogy sokkal minőségibb és jobb teljesítményű szoftverek kerülnének piacra pusztán csak abból fakadóan, hogy hibakeresésnél tovább látnak a fejlesztők a saját szoftverük forráskódján.

    4. A Linux alapvetően sikeresebben lenne képes fenntartani a piaci versenyt a többféle disztribúcióval a zsebében, ami jobban illene a kapitalizmus eszméjébe és egészséges versenyt eredményezne a különböző megoldások szállítói közt.

    +1. A licenc díjat el tudom költeni játékra, professzionális szoftverre, hardverre, vagy támogathatok belőle azt akit akarok.

  • Bici

    félisten

    válasz joysefke #50 üzenetére

    Én is fizetős játékos vagyok, és azért használok sokszor wine-t, mert:

    - vannak 10 éves játékaim is, amik jobban mennek wine-nal, mint Win10-en.
    - kizárólag a 2009 utáni játékok kedvéért kell windows-t használnom, minden másr alinuxos használok. Ha a wine a valve támogatásával felfeljlődne, akkor nem kellene külön win10
    - ha ezáltal nő a linuxos játékos tábor, akkor lennének linuxos játékok is idővel (nagyobb arányban, mint most)

    A többit elöttem felsorolták, azokra is adok egy nagy +1-t, kivéve a disztribúciók közötti versenyre, azzal nem értek egyet.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák