Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    Tegyük hozzá, hogy ez az egész nem köthető össze a már meglévő, gépünkre telepített szolgáltatásokkal. Például a Lync nem fogja látni a már meglévő vállalati szervert.

  • Hiftu

    senior tag

    válasz stevve #1 üzenetére

    Azért egy komolyabb vállalat előírása nem is engedné belső dokumentáció
    harmadik félnél (mint egy felhő) való tárolását.

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • beteg

    őstag

    „Vajon mit nyújt a felhőalapú irodai csomag?”
    Lehet, hogy tisztázni kéne, hogy ki mit ért irodai csomagon. Én mondjuk az Office-t. És ha keresem a választ a cikkben, hogy milyen Office van az Office 385-ben, akkor azt látom, hogy semmilyen. A felhőből nem jön Office.

    A felhőből az a Web Apps jön, ami 1. nagyon buta, 2. Mindenkinek ott van ingyen a LiveID azonosítójához.

    Ha igazi Offce-t akar valaki, akkor azt még mindig házon belül kell tartania.
    Igaz, az Office 365 csomagjában lehet bérelni Office-t is, de annak az ára tökéletesen megegyezik az Office 365 nélküli bérleti konstrukció árával. És OVS-ben lényegesen rugalmasabb is bérelni. Arról nem is beszélve, hogy a felhőből bérelve kb. 10 hónap alatt ki kell fizetni egy PKC (korábbi nevén OEM) árát.

    Félreértés ne essék, nekem tök szimpatikus lenne az Office 365, ha nem ez lenne a neve. Ez a név baromi megtévesztő. Olyan szinten, hogy ezek után már kb. a kutyát sem érdekli, hogy egyébként ami benne van, az egész jó.

    Csak futni kell!

  • Inarus

    addikt

    válasz beteg #3 üzenetére

    Véleményem szerint vállalati szinten nem egy szimpla Office csomag az irodai csomag, amit meg lehet venni. Minél magasabbra mész, minél nagyobb és hosszabb távú megállapodást kötsz, annál több háttérszolgáltatást vársz el, mivel nem a hétköznapi "dobozost" vásárló ügyfél vagy. Ilyen értelemben lehet csomagnak nevezni azt, ami Irodai felhasználásra tervezett szolgáltatás-készlet, függetlenül attól, hogy cloud alapú-e vagy sem.

  • beteg

    őstag

    válasz Inarus #4 üzenetére

    Igen, de Te sem azt akarod mondani, hogy nem kell, hogy az irodai csomag része legyen a Word, Excel, Outlook!? Az én tapasztalataim szerint ez a három az alapigény. Mindenhol. Aztán a vállalat érettségi szintjétől függően használnak korszerű csoportmunka, kommunikációs megoldásokat, SharePointot, InfoPath-t, Lync-et.
    Ráadásul az Office 365 jelenlegi állapotában pont, hogy az egész kicsiknek és az egész nagyoknak lehet izgalmas. Ahogy egyre nagyobb egy cég, annál inkább kifizetődő neki egy házon belül üzemeltetett Exchange. A 10 useres cégek nem kapkodnak egy új vasért, új win 2008R2-ért, exch 2010-ért, a hozzá való CAL-okért. Plusz az integráció, plusz az üzemeltetés. Nekik lenne jó az O365, de sajnos inkább ott tartanak, hogy mivel az O365-höz még az Office 2003-uk sem jó, venniük kell még pár Office 2010-et is az Outlook miatt, inkább maradnak ahol vannak.
    Az egész nagyok meg, akiknek 30-50 ezer userük van, nekik is megéri, de ők dedikált szolgáltatást kapnak az MS-től, nem ugyan azt, mint amiről beszélünk! Szóval azt hagyjuk.
    Háttérszolgáltatáson mit értesz? Terméktámogatást? Az az én véleményem szerint még a szoftverkövetéssel rendelkezők részére is botrányosan nudli az MS részéről. Az O365-ben meg nincs. Funkciógazdagságot? A felhős megoldások jelentősen korlátozottak a funkciókban.
    Szóval szerintem az O365 nem irodai csomag. Kommunikációs csomag. így a neve igen erős marketingtúlzás.

    Csak futni kell!

  • Inarus

    addikt

    válasz beteg #5 üzenetére

    1.) Nem, nem akarom azt mondani, hogy nem kell, hogy része legyen egy irodai csomagnak valamilyen office alkalamazás pakk.
    2.) 2003-as Office? Nyolc éves alkalmazás esetén azért nem várható el a kompatibilitás egy 2010-11-es szolgáltatástól... Főleg hogy azóta két új verzió is jelent meg, az már sajnos ÍJ (így járt) kategória, ha az elmúlt 8 évben nem frissítettek, bár gyanús, hogy ebben az esetben nincs túl nagy igény ilyesmire az adott cégnél, tehát nem feltétlenül célcsoport. A dolgot enyhíti, hogy az egész rendszer a 2007-es Office-szal is kompatibilis.
    "A felhős megoldások jelentősen korlátozottak a funkciókban."
    Mire gondolsz? Az Office Web Apps mint irodai alkalmazás valóban korlátozott, de nyilván nem azért van, hogy ezt használd önállóan - ez nem Google és ChromeOS.

    Az Office 365 szerintem meg kiegészítő irodai csomag. Nem csak kommunikáció a lényege. Az elképzelés szerint egy komplett irodafelszerelés egy cégnek a - szintjétől függően - minden olyan dologgal, ami egy Office programcsalád mellé kellhet egy vállalkozásnak minimál infrastruktúra mellé.

    Nyilván nem ez a világmegváltó szolgáltatás, ami minden vállalkozónak és vállalatnak azt ígéri, hogy "jövő héten tali a milliárdosok heti golfjátszmáján", de azon fennakadni sem érdemes szerintem, hogy a neve alapján te többet vártál tőle. :)

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Hiftu #2 üzenetére

    Nem csak a dokumentációra értem (amúgy de, vannak és lesznek is többen, amint kicsit megnő a bizalom, akik a felhőben tárolnak, persze nem biztos, hogy a kkv szektor kezdi :P ), hanem arra is, hogy ha egy cégnél van Lync szerver, azt fújhatják, mert a felhőben egy másikat kap és a kettő nem látja egymást.

  • Drenadar

    veterán

    Ez csak a BPOS leváltására jött, mert annak semmitmondó neve nem adta el.
    Az office365 meg azért rossz név, mert azt nem tartalmazza amire az ember gondolna.

    amúgy meg nyílván ne marra találták ki, hogy az asztalit leváltsa a web apps, de arra tökéletes, ha máshol van az ember és csak gyorsan meg kell nyitni vele valamit mondjuk egy emailből, hiszen "okos" telefonjainkkal is kompatibilis (bár lehet hogy az ember előbb leszúrja magát, mint egy normális több füles excel táblázatot átnézzen vele)

    és jóval olcsóbb, mint exchange servert üzemeltetni + servert karbantartani.

Új hozzászólás Aktív témák