Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz huby80 #314 üzenetére

    Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

    A cikk az újabb Windows-verziókra vonatkozik, amibe nyilván a 10-es is beletartozik. Vagyis annál sem kell erővel semmit letiltani, áthelyezni, átállítani stb., csak azért mert SSD-re települt. Max. a cikkben említett néhány dolgot ellenőrizni, illetve opcionálisan pl. a hibernálást és lapozófájl méretét állítgatni.

    Egyébként az ilyen topikok egy idő után eleve kihalnak és célszerűbb inkább egy aktívabb topikban feltenni a kérdéseket. Vagyis jelen esetben pl. a Flash SSD, vagy a Windows 10 topikban kellett volna.

  • aignac

    csendes tag

    válasz huby80 #316 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrégiben vettem egy ssd-t és a cikk alapján próbáltam telepíteni. Azonban nem tudtam telepíteni tisztán a windows 10-et (pendrivról)
    AHCI módban ugyan úgy megszakadta telepítés, mint IDE módban:
    [kép]

    illetve, ha véletlen sikerült feltelepíteni az első windows indításnál kékhalált kaptam vagy a következő üzenetet (egyszer se töltött be a rendszer):
    [kép]

    AHCI módban a hdd-n lévő oprendszer betöltése (visszadugás után) közben is kékhalálom volt.

    2 nap szenvedés után a klónozás mellett döntöttem és a Paragon Migrate OS to SSD™ 4.0 program segítségével sikerült klónoznom.

    A bios beállítások:
    [kép]
    Amennyiben a "PCH SATA Contorol Modot"-t is ACHI-ra rakom minden esetben (HDD-ről vagy SSD-ről történő bootolsá esetén is) kékhalált kapok rendszer indítás közben. Szerencsére ilyenkor a windows ki tudj a javítani a hibát, a hibaelhárítás során (miután visszarakom IDE-re).

    A bios verzióm a legújabb, nemrég frissítettem le (kékhalál problémák voltak a géppel). Az integrált hálókártyával és néhány usb portal is gondok voltak ez előtt (nem működtek vagy szórták a kékhalálokat).

    Jelenleg stabilan működik a rendszer, a klónozás eredményei:

    Egyelőre nem akarok új alaplapot venni, gondolom hosszú távon nem úszom meg :D
    Mit javasoltok, próbáljam máshogy telepíteni, vagy maradhat így a dolog? Első találkozásom ssd-vel és nekem így is hihetetlen gyorsnak tűnik. :)

Új hozzászólás Aktív témák