Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C0R0

    csendes tag

    Gratulálok, szép teljesítmény! :C
    Én idén vettem részt először, de csak a 30-as távra mertem vállalkozni, ami mint utólag kiderült nagyon jó döntés volt :D

  • Chabee

    tag

    Nagy-nagy GRATULA! A 9:40 az nagyon derék idő!
    Ne zavarjon, hogy lassabb voltál, majd legközelebb jobb lesz, vagy nem. :B A lényeg hogy jól érezted magad!
    A cipő problémával anno én is szembesültem. Volt hogy bakancsban mentem végig, mert esett az eső és iszonyú sár volt. Csak két körmöm esett le a végére, mindkét lábamon a középső ujjamról. Aztán azon morfondíroztam, hogy vegyek valami jó túra cipőt amiben futni is lehet, vagy vegyek egy terepfutó cipőt amiben túrázni is lehet. Az utóbbi mellett döntöttem és nem bántam meg. Sok szerencsét és türelmet a cipő választáshoz!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • wetomi

    aktív tag

    válasz Chabee #2 üzenetére

    (#1) C0R0: Igen, jó ha az ember néha kilép a komfortzónából és meghajtja magát, de fontos, hogy reálisan válassza meg a távot. A 30-as táv az valahol pont ezen a határon van, elég jól lefárasztja már az embert, de még éppen nem veszi el a természetjárás örömét a túl hosszú erőpróbával.

    (#2) Chabee: Köszönöm. Igen, a cipőválasztással bajban vagyok. Ősszel vettem egy túracipőt, de ott a méretválasztást rontottam el. Márciusban vettem egy terepfutó cipőt éppen a nagyobb tempó reményében. A bakancsot nem tartom indokoltnak és szerencsére a bokám sem igényli.

    Az első túráján a Pilisben elég hamar feltörte a sarkam, de úgy voltam vele, hogy első útja nagy tempóban, még szokni kell a lábamnak. A sár miatt amúgy sem sokat foglalkoztam a cipőfűzővel és a zoknival.

    A Mátrabércen sem javult a helyzet, azt a Kékesen fel is adtam, annyira szétment a sarkam.

    Most a Gerecsére adtam még egy utolsó esélyt a cipőnek. A Mátránál könnyebb terep, kisebb emelkedők, több futható szakasz. Még egy harmadik zokni és folyamatos figyelem a cipőfűzőre. Nem vált be, de legalább nem kellett feladni a túrát.

    Ettől függetlenül nekem nagyon kényelmes az ütéscsillapítása és immáron sáros és száraz körülmények között is bizonyított, hogy nagyon jól tapad. Lehet, hogy vissza kell váltanom a korábbi cipőmre. Jóval egyszerűbb, nem is ilyen távolságra és tempóhoz tervezték, de azzal nem volt bajom. A tavalyi egy órával jobb időmet is abban rohantam végig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák