Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz strogov #3 üzenetére

    Ha tudod, elméletben és gyakorlatban is tudod alkalmazni, hogy mi módon kell valamit, vagy egy rendszert meghekkelni ahhoz, hogy azt csinálja amit te akarsz. De úgy saját magától sosem működne, és azt neked üzembiztosan, megismételhetően megteszi, akkor az bizony teljesítmény, nem hülyeség.

    Aki azt vallja, hogy nyugodt lelkiismerettel legyünk sokkal hülyébbek azoknál az eszközöknél, rendszereknél amiket használunk, és elég lesz az agyban annyi agysejtet megtartani, amivel egy 5 cm-es gombot éppen meg tudunk találni ha világít, és elég a karban éppen annyi erőt megtartani, hogy azt kellő határozottsággal meg tudunk nyomni, az valószínű nem akar túl jó sorsot az emberiségnek. :U

    Szóval hogy ki lesz ettől értékesebb, aki ezt is leszarja, és semmit sem képes megoldani önállóan, vagy az a valaki, aki egy valamibe teljesen beleásta magát, és megoldott egy összefüggő probléma sort, amitől a végén sikerélménye lett.

    Megsúgom az egyik az el butulás, a másik a tanulás útja, amit próbálsz értékessé ill. értéktelenné tenni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz strogov #3 üzenetére

    Az, hogy kinek a hobbija tűnik neked értelmesnek az a téma szempontjából közepesen se releváns. Emberek rettenet pénzeket ölnek pecába, aztán dobálják vissza a kifogott cuccot, pedig halat a boltban is lehet nem venni, csönd meg az erdőben is van.

    Azért csinálta meg mert képes rá. Ilyen értékrend mellett került be bell jet ranger turbina motorkerékpárba -y2k-, és készült el ezer meg egy dolog, mert csak. Őt érdekelte hogy kommunikál a kövület mac, beleásta magát aztán megcsinálta. És? Nem hasznos? Nyilván nekem egyáltalán nem, ő meg valszeg tanult közben és jól szórakozott. Ha én fedett pályán fizetek azért, hogy 6mm-es műanyag gömblövedékkel másokra lövöldözzek annak a társadalmi hasznossága az említett tökönrúgás görbe mentén szorosan helyezkedhet el. Viszont én felettébb élvezem és bár anyám se értékeli én meg pont jól szórakozok közben és már pont leszrhatom hogy mi a véleménye :D

  • #56573440

    törölt tag

    válasz strogov #9 üzenetére

    Asszony szerint a rendelés gomb nyomkodásában túlképzet is vagyok, ezzel szemben viszont nem biztos hogy tudnék írni egy valamit ami TCP/IP RS-232 kommunikál egy mac-el. Biztos nem atomfizika egyébként, és aki ért hozzá meg meg tudná csinálni még a világban az azért nem csinálta mert semmi értelmét nem látta, ettől még ha neki ehhez van kedve mért ne?

    "Nyilván az én hobbim se érdekes, de nem is írnak róla cikket úgy mintha feltaláltam volna a spanyolviaszt"

    És ha te kiteszel a hobbiddal kapcsolatban egy privát blogra valamit hogy hehe csináltam egy ilyet mert csak, és felkapja a cnn akkor azért te vagy a hibás? Nem értem hogy mi köze van a készítőnek ahhoz, hogy ki mikor és milyen formában hozza le azt amit csinált lehet poénból...

    "Az is zavart amikor jackass-t felkapták,"

    Az egy profitorientált szórakoztató műsor volt. Ez meg egy srác privát blogja ahol igazából nonprofit alapon postolhat ilyet, meg kutyás képeket is.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz strogov #3 üzenetére

    Igazság szerint a témát illető hozzászólásaid elolvasása, netán megválaszolása sem valami "értelmes elfoglaltság", mégis van, aki megkísérli. Ilyen irracionális lény az ember.

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • bacsis

    Közösségépítő

    válasz strogov #3 üzenetére

    Szìvből kìvánom, hogy találd meg te is az èletben azt, aminek amúgy semmi èrtelme, mègis jól èrzed magad vele/tőle!
    Ezt úgy hìvják, hobbi :R

  • #16939776

    törölt tag

    válasz strogov #7 üzenetére

    Kösz, de nem élek vele, mert engem nem szórakoztat.

    A jackass egy profit orientált dolog, - ahogy ez már itt elhangzott - szóval azok a hülyék pénzért csinálják, azt amit művelnek magukkal. Az hogy téged vagy engem ez nem szórakoztat, attól még a készítők és a csatorna aki gyártja/forgalmazza, kurva jól megél belőle.
    Szóval attól, hogy szerinted az egésznek semmi értelme, attól még másoknak gyakorlatban is akad neki haszna.

    Pl.: tudok olyan tevékenységet, amit két héten keresztül, napi 8 órában csinálok, de bármelyik pillanatban oda ülsz 5 percre és megpróbálsz minden erőddel arra figyelni, hogy mit csinálok, de az ég világon semmit nem fogsz észrevenni és fél perc után nem is fog tovább érdekelni, ha nem kommentálom mire kell figyelni. Kommentár nélkül esélyed nem lesz megérteni, mi történik. Viszont a második hét végéhez érve, a nulladik naphoz, vagy az hetedik napi állapottal összehasonlítva, lassan csurogni fog a fos a bokádon, vagy éppen annak aki azt kifizeti, már akkora a lesz a különbség. ;)

    Attól, hogy valami fél perc alatt nem hoz látványos eredményt, nem izgalmas, ráadásul koncentrálást, fegyelmet kíván, attól az még történik. A tanulás, a munka is egy ilyen dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • htc07

    addikt

    válasz strogov #3 üzenetére

    Az, hogy szerinted nem értelmes elfoglaltság a hobbielektronika, mert ez gyakorlatilag az, az téged minősít.

    És igen, ha engem szórakoztat, hogy megépítek egy wifis kenyérpirítót, akkor meg fogom csinálni, te meg nézd addig a tévét :K

    Ilyen hozzáállással nem egy szakmai fórumon kellene a szabadidőd töltened, hanem valami bulvárcikkekkel foglalkozó oldalon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák