Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    Igazából itt olvasgatva azt látom,hogy ez amolyan bevásárló autó...Nem vonom kétségbe a létjogosultságát,de ennyiért számomra pl nem alternatíva.Pláne,hogy autópályán gyakorlatilag használhatatlan...Kicsit az az érzésem,hogy erősen felhaználás függő,hogy kinek felel meg,így az elterjedését nem csak az ára korlátozza.
    Csak példának:én melózni használom az autómat javarészt.Építőipar,szerszámok,olykor anyagok,stb....de még betonkeverő is előfordul a tetőcsomagtartón.Egyrészt sajnálnám ennyiért lelakni a cikkben szereplő kocsikat.Másrészt meg agyfaszt kapnék,ha pl egyszer elfelejteném töltőre tenni,és nem tudnék menni.Persze biztosan meg lehet szokni...de ilyen tekintetben egy benzines nekem jobban megfelel.
    Beszélgettem egy ismerősömmel,miután ültem egy ilyesmi autóban,majd megkérdeztem,hogy tulajdonképpen mi is kerül ebbe ennyibe...Erősen korlátozott hatótáv mellett,kb semmi extra egy normál kocsihoz képest...Erre azt mondta az innovációnak ára van.Megkérdeztem tőle mi hajtja a vonatokat,trolit,stb pl....mert ugye ezek közül mind elektromotoros(igen,a diesel mozdonyt is az hajtja).Gyakorlatilag nem kellett feltalálni semmit hozzá,csak méretre igazítani....Persze ez is fejlődés,de egyszerüen én indokolatlannak érzem ezt az árat érte.
    Ha autó,akkor benzin...Lehetőleg nagy köbcentivel.Dieselért pénzt nem adnék.Persze ez szigoruan szubjektív vélemény,tudom,hogy vannak kb használható gázolajos cuccok,de na,maradi vagyok :D Tudom,hogy egyre inkább elfogadott,de még mindig nem az igazi...Pont,mint sok más dolog az életben.Csak hogy hozzá tegyek egy kicsit itt néhányak hitvitájához ;]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák