Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #87145728 #28 üzenetére

    Na látom átmentél vérpistibe, jól van.

    PC-s VR fejlesztés:

    A mobil VR tartalmak fejlesztéséhez szükség van PC-s VR fejlesztő környezetre, aminek ha tetszik, ha nem, szerves része a PC-s VR, mint célplatform is. Azaz a PC-s VR fejlesztése elkerülhetetlen, sőt először PC-n kell bevezetni a technikai újításokat és csak utána a mobilokon, mert a technikai újításokhoz a PC nagyobb erőforrást tud biztosítani. Az optimalizálás, ami a mobil alkalmazáshoz elengedhetetlen csak ez után következik.
    Előbb a fejlesztő környezet, aztán a célhardver. Ezt most komolyan magyarázni kell?
    De leírom mégegyszer, mert a lényeget valahogy sikerült ignorálnod:
    Még aki 100%-osan mobil célplatformra épülő VR ökoszisztémát épít, az sem ússza meg PC támogatás nélkül. Innentől értelmetlen a PC-s VR bukásáról beszélni, mert ha az ökoszisztéma fejlődik (márpedig fejlődik), akkor annak értelem szerűen az összes összetevője fejlődik, legfeljebb egyes területek dinamikusabban.

    Konkrét péda:

    Ha a konkrét példa alatt azt érted, hogy a "történelem alapján a AR/MR pont a mobil szegmensből jött" ez tényszerűen nem igaz. Mivel ténybeli tévedésekkel nem igazán lehet mit kezdeni, megpróbáltam egyéb példákat felhozni, hogy miért előzi meg a PC-s fejlesztés a mobil megoldásokat.

    Szaksajtó:

    A szaksajtóból van nívós és van bulvár, ami magát szaksajtónak definiálja. Én hajlandó vagyok elfogadni, hogy ami klikkvadász, azt ne tekintsük szaksajtónak, de attól még a fórumokon fikázódó, magukat hozzáértőnek vizionáló tinik azokból tájékozódnak. Talán ezért nem kellene a nemzetközi fikatrendek alapján olyan sommás következtetéseket levonni, hogy a PC-s VR megbukott.

    Asztal:

    Értem én, hogy vitakultúra szintjén nehézségekkel küzdesz, de nem kellene azért annyira erőlködni, hogy belekötsz egy offtopik példába.
    Az irodai és az otthoni feladatok eltérő ergonómiai igényeiről beszéltem, ha Te ebből az asztalig jutottál el, az szomorú.
    Az otthonokból pedig bizony ergonómiai okokból tűnnek el a PC-k. Persze hogy az ergonómia elsődleges prioritás lehessen az tette lehetővé, hogy az olcsó és mobil hardver teljesítménye elérje az elégséges szintet. Mivel az otthoni casual feladatokhoz ma már nem kell csúcstechnológia, így olyan szempontok is érvényesülhetnek a tervezéskor, mint pl. az ergonómia, hordozhatóság, stb. így az eredetileg irodai környezetbe szánt PC-t lassacskán felválthatták az eleve otthonokba szánt eszközök.
    A hardver ára ebből a szempontból másodlagos. Egy top kategóriás telefon árából simán össze lehet rakni egy jó PC-t és még marad is pénz egy olcsó kínai telefonra, az emberek mégis inkább a drága telefont választják, mert - első sorban ergonómiai szempontból - jobban kiszolgálja az igényeiket mint egy PC.

Új hozzászólás Aktív témák