Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz -=MrLF=- #61 üzenetére

    Az egyszerű felhasználó nem megy fel a gyártó/fejlesztő honlapjára 1-3 hetente megnézni, hogy van-e friss verzió. Ha a telefonja nem frissíti az appokat magától, akkor jó neki úgy, ahogy kivette a dobozból (mindaddig, míg működik). A többi pedig abszolút nem érdekli.

    Menthetsz saját tárhelyre, random felhő szolgáltatóhoz. Kérdés, hogy megéri-e. Plusz egy app, plusz egy account plusz egy előfizetés. Hozzáértőként és nem egybitesként mondom azt, hogy jobban szeretem most már az "egyszerű" dolgokat. Ilyen az is, amikor egy gyártótól megkapom a lehető legtöbb szolgáltatást és nem kell külön-külön foglalkozni minden egyes lépéssel, kompatibilitással, stb.
    Ha ugyanaz van a gépen, mikor elindítom, mint amit félbehagytam előtte a mobilon, az pedig már majdnem tökéletes...

    Mielőtt áttértem az Apple-re, gondolkodtam, hogy korábban mennyi mindent beszereztem más forrásból a droid alá és azt most hogy oldom meg ios alatt. Az első app, amit megnéztem, az bent volt a Store-ba. Majd sorba jött az összes. Most csak egyedül két kamera app hiányzik, az egyik egy endoszkópé (ez más miatt sem menne), a másik egy akció kameráé - ezt meg most gépen intézem.
    Én örülök annak, hogy az Apple is rendszeresen razziázik a Store-ba (és még keményebb mint a Google). Legutóbb a Kréta több appja is tiltásba került egy fejlesztői hiba/hanyagság/nemtörődömség miatt. Érdekes módon egy nap alatt összekapták magukat és felkerült az új verzióval a jó app.

    Bele kell nyúlni, hogy verseny legyen, de nem úgy, hogy a nagyokat "ellehetetlenítjük", korlátozzuk, esetleg megtiltjuk az egyes alkalmazásainak a terjesztését (így nem a polgár érdekét képviseljük). Ha ennyire fel akarják emelni a kicsiket, akkor szerintem kell egy opciós lehetőséget teremteni nekik a piacon (ez elöl egyik nagy sem zárkózik el, lehet fejleszteni android, ios és win alá is - az, hogy ki miért és mennyi sápot szed, azon már lehet vitatkozni). Aztán kell nekik tőke a fejlődéshez. Ezt sem a nagyoktól kell elvenni, adjon nekik az állam/unió vagy aki akar ekkora kockázatot futni. Végül kell biztosíték, hogy ne az legyen a nagy fejlesztgetés vége, hogy a nagy pénz miatt az app készítői, tulajdonosai eladják valamelyik óriásnak az egész hóbelebancot és újra nincs konkurenciára esély.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák