Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copin

    őstag

    Egy csöppet pontatlan adatok. Fura, de ezt az átló dolgot mindenki benézi. :N
    Van benne egy olyan funkció, amit alvó módnak is lehet nevezni. Valami olyan dologról van szó, hogy álló helyzetben takaréklángra áll a hálózattal kapcsolatban. Ezt nem egészen értem, de valószínüleg nem keres másik cellát. Ha elég komoly benne az akku, akkor egy lighthead philips-el szemben is felveszi a kesztyűt. Jó megoldásnak tűnik.

    @sheratan Nem tudom miért csatlakoztak a Nokia szervezetéhez, de nem lesz S60-as docomo telefon egyhamar. Szoftveresen kb. semmit nem támogat, a MOAP-al szemben. Meló van vele, ami pénzbe kerül és késhet a telefon ésa javítások (ezalatt akár ki is vonhatják a készüléket a piacról és utána már igencsak nehéz helyzetben lesz példa erre a japán Samsung Omnia).

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Karma #13 üzenetére

    Az S60 nincs felkészítve teljesen olyan szolgáltatások kezelésére, mint a docomo média megosztója, vagy a felica. Ez részben hardveres hiányosság, de kétlem, hogy az S60 miatt elvetnének egy kész (és többnyire megbízható) rendszert a Nokia "android pánikja" miatt.
    Te írtad anno, hogy nem történik gyökeres változás, ezt megfordítva, a japánok miért dobnák el az aranytojó tyúkot? A linuxos cégekkel pedig mi lenne? Rájuk erőszakolnának valamit, amit nem ismernek és ezzel hátrányba hoznák őket? A Panasonic és a NEC fogná magát és átmenne a Softbankhoz és ott használná tovább a MOAP-ot, a docomo kínálata pedig lecsökkenne. Ilyesmi kétlem hogy megtörténne, szóval valószínűbbnek tartom hogy marad a MOAP.

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Dare2Live #15 üzenetére

    Én nem hallottam semmi ilyesmiről. Legfeljebb "felderítik" egy céggel az "új" rendszert (ahogy az android esetében is) aztán kiderül hogy megy. Most elég rosszul állnak okostelefon téren. RIM és win telefonokon kívül csak "hazai" van, meg persze az iphone.
    A symbianos MOAP-ot 3 cég használja, mivel a felsoroltakból a Mitsu bedobta a törülközőt a D905i után... sajnos. Linux-os verziót a Casio, NEC és a Sharp legnagyobb riválisa, a Panasonic használ 2 cégnél, így körülbelül fej-fej mellett lehet a symbian és a linux. Az android pedig tavasszal jön, állítólag a Sony-tól, bár erre nem vennék mérget.

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Dare2Live #20 üzenetére

    Te se hazudtolod meg magad...

    Én érveltem. Te viszont csak be copy-ztál valamit oszt csókolom. A szokásos. Mellesleg hol olvastad, hogy nem lesz többé MOAP? Az "azt hallottam hogy" szintű duma csak lóg a levegőben, ha már tényeknek nevezed a "gondolataid". Nem véletlenül kerülsz összetűzésbe másokkal nem egyszer.

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Dare2Live #22 üzenetére

    Az idézet már ott elbukott, hogy említette a Mitsut, miközben lassan egy éve nem aktív. A másik, az "others" rész. Várom a többieket? ;] Időközben találtam neked való képet az SF symbianos prezentációjáról, ami lényegesen jobban alátámasztja az állításod, mint az általad említett szösszenet. Ennek ellenére én továbbra is tartom az állítást, hogy nem fogják teljesen dobni a moap-ot symbianon, mert lépéshátrányba kerülnek a linuxosokkal szemben. Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy mindenki androidot fog használni, mivel a willcomot és az em-mobile-t kivéve mindenki beszállt a google társaságába. Még van pár év, mire eldől mennyire lesz egységes az a platform és mennyire lesz benne a Fujitsu, Sony és a Sharp, vagy a többi partner keze a végeredményben.

    hamár multkort szóbahoztad.....

    Mit is? Arra gondolsz amikor sértegettél, mert azt hitted, hogy Sony fan vagyok? Vagy a japán protekcionizmusra gondolsz? Azt még mindig nem bizonyítottad be. Én felhoztam neked példaként a RIM-et és az Apple-t (esetleg az Asus-t, hogy ne ragadjunk a mobiloknál), de akár a komplett E-mobile is lehetne, hisz' kínai, vagy tajvani termékeket árulnak (bár a csúcsmodellük egy Sharp). Erre te azt írtad hogy a japán ravasz módszereket használ és korlátozza a drága Nokiát a 2%-os részesedés elérésében. Hol írt korrupcióról, a Nokia bármely képviselője tavaly novemberben vagy később (ekkor jelentették be hogy nem lesz E71 és így tovább)? Ez valahogy lóg a levegőben. Arra persze nagyon büszke voltál, hogy a koreaiakról "bebizonyítottál" valami neked tetszőt, csak Korea már egy ideje nem egyenlő Japánnal. Felőlem nyomozhatsz ezek után, az más kérdés, hogy nem valószínű hogy létezik ez, vagy rajtam kívül bárkit is érdekelne ...mellékesen nem biztos hogy olvasni fogom. Tudod nagyon jól miért. :)

Új hozzászólás Aktív témák