Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #17 üzenetére

    Nem mintha tetszene bármilyen összerakott konfig, de azért pár dolgot szem előtt kéne tartani.
    - Ha árat nézünk beleszámolod a komplett gépre vállalt garit és az ingyenes, 0 órába kerülő összerakást is? Mert nyilván ez így működik ha alkatrészekből rakja össze az ember. Ez minden cikk után nulladik pontként előjön.
    - Bárki össze tud rakni gépet.
    Igen, legalább annyira mint amennyire bárki tud autót szerelni az autós fórumban. Gyk: elenyésző kisebbség.

    @NightGT
    B360 lap, meg 2666os ram van :) De a 970 evo 1TB
    Nem mintha túl sok értelme lenne 1TB ennyire gyors SSD-nek, de ha már hasznosság akkor lehet, hogy még így is jobban érezhető, mintha lapot, főleg ramo cserélnének alatta.
    szerk: Na jó, a TDP limit még a nonK-t is visszafogja, de az pár kattintással is orvosolható Z lap helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #32 üzenetére

    Igen, mert egy komplett gép nyilván jóval kevesebb a hibaforrás. Gyakorlatilag megegyezik az alkatrészek hibalehetőségének összegével... ;)
    Ennél kicsit reálisabban szoktad látni az összképet.

    Összerakás: 10-15k.
    Ebből számolsz légyszi nekem egy időigényt és abból egy havi nettóbért az összerakó/telepítő/tesztelő alkalmazottnak? Meg a hely árát ahol összerakja? A webshopban ilyen sincs.
    Ebből nem látom mennyire reális. Első körben - saját időmből és a humán erőforrások drága voltából kiindulva - nekem ez elég neccesnek tűnik.

    Nem azt mondtam egyébként, hogy ez olcsó. Vagy, hogy reális az árazása. (És azt se, hogy jó konfig lenne... még mielőtt.) Igazából gőzöm nincs, mert mostanában ilyen konfigokban nem utazom.
    Csak annyit szeretnék kiemelni, hogy valaminek az ára ami szolgáltatást is tartalmaz nagyon nincs 1:1-es korrelációban az alapanyag árral.

    Lásd még kajarendeléstől az említett autó szervizelésen át egészen a házépítésig bezárólag.
    A legegyszerűbb ha rendelsz egy krumplistésztát. Meg fogsz lepődni az árán. :D :DDD Nem sok köze lesz az krumpli, tészta és só, paprika árához. :D
    De ha utánagondolsz azzal is dolgozik 5-30 ember és megy az egész konyha, beszerzés, szállítás mindenestől.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz NightGT #36 üzenetére

    Jelent valamit, de őszintén, mennyire? Ez már tök szubjektív, hogy mire maximalizálunk, mert ez már az, általánosan nem nagyon lehet értelmezni. Más lesz a képlet, ha 240fps-t akarsz az X játékban vagy 50 helyett 52-őt Y-ban.

    Főleg egyszálasokat emlegetve kezd tök értelmetlen lenni számomra a csillió magos 8-9xxx + 2080 kombinációval. Ebből is látszik, hogy nem lehet mindenre maxra gyúrni egy konfigot és felesleges is. Benne kell hagyni azt a 0-5%-ot és akkor elég a 2666-os ram. Vagy kicsit többet, ha mást nézünk: 2080 kihajtása... esetleg volt aki említett Ti-t is helyette... más szempontból meg brutálisan gyors így is. (Megint mások +10%-ért szoktak dupla fogyasztást és hűtésrendszert beleálmodni a tuning miatt hasonló konfigokba.)
    Az SSD viszont biztosan dob rajta töltési időkben jelentősen. Csak ennyi volt a meglátásom.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #46 üzenetére

    Nem nagyon látom azt a brutális árkülönbséget ami miatt sokaknál kiakadt a sz*patásmérő.
    Most kidobtál "jóval drágábban" az egyiknél 30k-t a másiknál 10 alatt. Százalékban ez mennyi a konfig árához képest? :)

    De ha egyedi árat kérsz még jobb lesz. Sőt mindenkinek van egy Pityu haverja számtech boltban, az még olcsóbb. És persze Józsi a nagykerben és Zozó aki féláfázik a Bt-vel. Nem tudom, hogy jutottunk erre a síkra, de ha belevesszük akkor biztos a Foramaxnál is meg lehet játszani. :D

    Ami a gondom: Nem erről beszéltem. Írtam, hogy gőzöm sincs a 2080 árakról mert nem érint. Nem azzal volt bajom, hogy ez drága vagy nem... hanem azzal a gondolatmenettel, hogy szolgáltatást hasonlítunk alkatrészárhoz. Ez egyszerűen nem működik. Még mindig ott a példa: krumplistászta ára vs te főzöl otthon mindent, mást is, minden nap: nem 0Ft lesz a ráfordított idő.
    Ebben meg nem jutottunk előrébb. Értem az árlistád alapján a 3-5e-es összeszerelési költségeket, de nem tudom értelmezni. Nyilván nem ennyibe kerül az ócsójános munkaerő sem, ahogy nem 1 óra összerakni egy gépet sem. De a műhely/raktár is több áramot eszik ennyi idő alatt. Nyilván ez a költség másban van benne. Üzletméretben és egyéb árakban.
    Innentől teljesen irreleváns arra nézve amit mondta: Mindenki a 0Ft-os 0-1 órás otthon összepattintom költséghez méri (Bónuszként véve, hogy össze is tudja). Ez fail mert fajlagosan k* drága a hozzáadott munka. Akkor is ha nagyüzemben megy és nem a kihirdetett összeszerelési árakban látod.
    A Dellnél sincs ilyen és mégis jóval drágább az üzleti noti, mondjuk 2x ha összenézed egy "ugyanolyan vasú" alja konzumerhez képest.

  • sb

    veterán

    válasz Cs1csó #52 üzenetére

    Saját logikám az lenne: összerakok egy über konfigot majd erre még rádobok +5-10%-ot

    Végül is most ide jutottunk, nem?
    Chaser kiírt kb. 5%-kal kevesebbet jórészt alkatrészárban, hiszen majdnem 0Ft az összeszerelés az "olcsó" boltokban is. Ez alapján nem sokat tettek rá. :F

Új hozzászólás Aktív témák