Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    Amíg magyar állampolgár, élhet az állampolgári jogaival.

    Simple as that,

    Arni:
    Juj, ha ilyen könnyű lenne máshol állampolgárságot szerezni, nővérem lassan már brit papírokkal rohangálna, és gyakorolná az englishman jogokat.

    Igazán kib@sztak volna vele :DDD

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Viszlát #19 üzenetére

    Nemá, hogy töröld. A mobilnetemből elment erre pár mega... :(((

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz JColee #26 üzenetére

    Aki Angliában/USÁ-ban/sógornál/Németo.-ban (hogy a leggyakoribbakat említsük) él magyar, nem szavazhat, mert oda fizeti az adóját, ott él.

    Oké.De akkor a Romániában/Szlovákiában/ex-magyar területeken élő miért szavazhat ide? Ő se a pesti kincstárba rakja a forintokat. Legyen képviselve, persze. Legyen szoros a kapcsolat, ne kallódjanak el. De ide szavazzanak? Oszt' miért? Ő semmivel se tesz többet hozzá anyagilag a MO-hoz, mint a kivándoroltak.

    Eszmeiekben meg pont ugyanannyit, mint a kivándoroltak.

    Ez itt ellentmondás. Mert ugye nem mondhatod azt, hogy aki kintragadt, és sohse volt állampolgár szavazzon ide, mert "szegény magyar", mint aki kiment, de volt itt mondjuk 30 évet, de nem szavazhat, mert "elhagyott".

    A jogalapja mindkettőnek ugyanannyi, ha logikusak vagyunk, márpedig én tartom magam ahhoz, hogy a törvény és a jog előtt mindenki egyenlő.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz JColee #31 üzenetére

    Anyagi szempontból közelítem meg, mert az az egyetlen kézzelfogható, igazságos rendszer. Amúgy én is benne vagyok, hogy aki mondjuk 10 évet nem itt él, veszítse el az állampolgárságát, csak ezzel ahz a gond, hogy ahova települt, ettől még nem feltétlenül adja meg.

    Papírok, állampolgárság nélkül meg gyak. a nemlétbe távozol.

    A pártlista meg a listás szavazás egy újabb vicc. Csak arra jó, hogy pár képviselő aki máshogy nem kerülne be/nagyfőnök, bebetonozza magát.

    Angol rendszert a népnek. Csak kerületi választások, minden kerület kap egy képviselőt a parlamentben. A jelöltek közül aki n+1 szavazattal nyer, az megy.
    Értem, hogy így előfordulhat, hogy több embert nem képviselnek, mint amennyit igen, de legalább visszaélések nem lesznek.

    ui: na meg a pártlista már csak azért is vicces, mert konkrét kerületet nem képviselnek. Ami enyhén "miva'?" szituáció.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz baluka26 #44 üzenetére

    Nehéz nem angolszász példát hozni, mert az történelem többször igazolta őket, mint minket. Ezt dobta a gép.

    Youri: az a helyzet, hogy mondjuk egy németajkú országban hozzánk képest tényleg kánaán van. Senki se mondja, hogy ott hozzád vágják a köteg eurót meg a Merkel a segged alá tol egy mergát, de a helyzet tényleg fényévekkel jobb. Az emberek jobban élnek, több pénzük van (relatíve is) és élhetőbb a környezet. Dolgozni meg kell érte, de senki se mondta, hogy nem.

    Mert azzal jönni se normális, hogy külföldön is ugyanolyan szar, mint itt. Mert ez szimplán nem igaz. Vannak országok, ahol tényleg nem jobb, de vannak, amikkel nem lehet minket egy lapon említeni.

    L7wy:
    "(igen, itt születtem, mint a nagyapám is, élnek itt is magyarok, magyarul tanulnak, magyarul beszélnek, és nem kevésbé magyarok, mint a MO-n élők)"

    Ezt senki se akarja elvitatni tőled

    Az utóbbi években azt látom, hogy MO-n rettenetesen nagy talpnyalás meg nyugat felé,

    Ha még nyugati multik vitték volna el egészében az országot... De amikor a saját polgártársaink vitték haza offshore cégekbe azt is, ami le van betonozva, az már a vég. Na de erre mondják, ha az országtól magyar lop, még van esélyünk visszalopni.

    "Ami meg a pénzt illeti, kétlem, hogy "miattunk" adózik bárki is sokat."

    Nem. De a te szavazatod eldöntheti az itteni magyarok életét, ami rossz. Mert annak a kormánynak a hibáit, ami esetleg pont a te szavazatod miatt lesz hatalmon, nem te szenveded el, hanem mi.

    És ez itt a lényeg.

    Ki van tisztában az ország ügyes bajos dolgaival, az szavazhasson? Abszurd. Egyrészt mert akkor mondjuk a magyarországi US nagykövet is szavazhatna. Ő tutifix többet tud az itteni dolgokról, mint 1000-ből 999 magyar. Oké, legyen állampolgár? Akkor meg hogy méred le mennyire ért az országhoz?

    Valamiféle műveltségi cenzust el tudnék képzelni mellesleg, de ezt halkan jegyzem meg. Csak egynéhány párt azért eléggé eltűnne a térképről.... Ami egyáltalán nem baj.

    SZERK
    "Uk-ben szavazhatnaka commonwealthek is, de lakcim alapjan aki UK-ben el a parlamentaris valasztasokon nem szavazhat. Ahhoz allampolgarnak kell lenni. Polgarmesterre , EU-s kepviselokre lehet szavazni nekunk is."

    EU képviselőkre azért szavazhatsz, mert EU állampolgár vagy, és mivel ott élsz, ott szavazol. A lényeg, hogy EU polgára vagy. A Commonwealthnek meg ugye köze nincs az EU-hoz.
    És várom melyik londoni kerületnek lesz először lengyel polgármestere. ;]

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz danih #71 üzenetére

    A gond az, hogy a mostani állampolgárság ipari méretű osztogatásával megint nem a magyarság megőrzése és az összetartozás erősítése a cél, hanem belpolitikai marakodás és hogy ezeknek a szavazatoknak a segítségével még inkább bebetonozzák magukat.

    A határon túli magyarok egy eszköz lettek, és ezt az anyaországiak is megszívhatják. Köbö ha tudnák, hogy az ugandaiak kit szavaznának be, nekik is elkezdenék nyomtatni az állampolgári papírokat ezrével...

    SZERK
    Lauda: ez igaz lenne, ha azért utaztak volna el ezek a szerencsétlenek, mert utálják az országukat. Az igazság viszont az, hogy a tömeges kivándorlás oka inkább az, hogy egyre szarabb itt élni. A legtöbb kiment ember szerintem visszajönne, ha megint lenne itt értelme élni. A legtöbb aki kint él és ismerem, így vagy úgy honvággyal küzd, csak aztán eszébe jut, hogy itt nem igazán vannak jó kilátásai. És ez a fiatalokra fokozottan igaz.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz tildy #78 üzenetére

    Igen, de ha UK EU parlamentre szavazol, egyértelműen magyar képsviselőre már nem szavazhatsz.

    L7wy:
    "ersze, épp az én szavazatom fogja elrontani..."
    Igen. Mert ha a határontúli magyarok elkezdenek nagyiparban, százezrével ideszavazni, az már súlyos százalékokat torzít. Beszavazhatjátok V vektorteret még egy ciklusra, mi meg szopunk 4 évig. És itt most nem arról van szó, hogy M, L vagy J vektortérrel nem szopnánk, de már elv rossz.

    Mit nem lehet ezen érteni? :U

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Crystalheart #92 üzenetére

    Mint írtam, a listás szavazás is egy degenerált rendszer. Hazánkban méginkább. Megspékelve a határontúli szavazatokkal meg egyenesen nevetséges.

    Mondom, válasszanak kint egy-egy képviselőt aki képviselő őket a parlamentben, legyen mondjuk az összesnek egy jelképes szavazata vagy valami, de ez így számomra elfogadhatatlan.

    De most tuti hazaáruló leszek, aki eltagadja tőlük a magyarságukat, pedig minden nap megkéselik őket az utcán, ezért járna nekik a szavazat...

    Szlovákmagyarok. Érdekes film, nézzétek meg. Sok szempontból járja körül a kérdést, nekem tetszett. Sok újat mondott nekem.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz baluka26 #94 üzenetére

    Már írtam valahol köbö pont ezt.

    Crystalheart: a kétkamarás rendszernek lenne értelme., de visszavezetni már nem sok. Igazából a törvényhozás menetéhez sokat nem adna érdemiben, inkább szimbolikus jelentősségű intézmény lenne, mint ami megtestesíti a nemzeti kontinuitást. Meg ugye kit neveznél ki? Nemeseket? Papokat? Az egésznek ma már értelme nincs.

    Persze amerikai rendszerű alsó-felső háznak van értelme, de az elnöki rendszer és az egész állam felépítés más dimenzió hozzánk képest.

    SZERK
    L7wy:
    "Azt, hogy miért gondolod, hogy csak a magyarországiaknak van joguk dönteni a magyarság sorsáról..."

    Mert te miért gondolod, hogy a vajdaságból, nem csak az országon, de az EU-n kívülről annyi jogod van beleszólni az én politikai berendezkedésemre, mint nekem?
    Sajnálom ami történt, blablabla, de ettől még érted...

    "vagy a politika = adó a ti szemetekben?"
    Nem, de egy elég hangsúlyos része.

    Amúgy szerintetek az őrvidéki magyarok miért hallgatnak, mint a sír? A kérdés költői. :U

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Иван #98 üzenetére

    ui: nem csak a politikai berendezkedésünkre vagy hatással, de nagyobb baj, hogy a gazdaságira is.

    Amúgy meg dabadabnál van egy hatalmas nagy plusz, ami ki se fér a képernyőmre. Állam =! haza.

    SZERK
    De remélem most nem kezded el híresztelni, hogy ezek az anyaországiak mekkora anyaszomorítók, mert nem veled van a baj, meg persze ti is részei vagytok a magyarságnak, támogatni kell titeket, őrizni a hagyatékot.

    Csak ésszel. És főleg nem belpolitikai, kicsinyes, szarrágó célokért osztogatni mindenféle átgondolatlan privilégiumot. Mert ti lehet azt hiszitek, ez egy szép gesztus, én viszont ebben csak egy újabb politikai hasznot hajtó propagandát látok, és nem azt, hogy erősítsük a kötelékeket.

    De ne legyen igazam.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Lenry #101 üzenetére

    Feltevés: Már hogyne lehetne szétválasztható

    megj.: Mellesleg az a hazád, amit annak vallasz. Az az államod, ahova a bürokrácia köt.

    biz. 1: kérdezd meg tildyt hol a hazája. Gondolom ránk mutat. Majd kérdezd meg melyik államhoz "tartozik". UK-re fog mutatni.

    biz. 2: Igényelheted a hazádat az államod nélkül. Költözz el. A hazád MO marad. Államot viszont váltottál ;)

    Tehát az államot tildy esetében szétválasztottuk a hazától, majd beláttuk ezt általánosan is.
    QED.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Lenry #105 üzenetére

    Az itt élő magyarok számára ez igaz, de számomra az jött éle a te HSZ-edből, hogy a haza és az állam minden esetben megegyezik. Ami hülyeség. Ugyanis az esetek egy jelentős hányadában nincs semmiféle átfedés a kettő közt.

    A bizonyításom indirekt volt: van oylan, akinek a kettő nem ugyanaz, ergo nem minden esetben ugyan az a kettő dolog.

    L7wy:
    "Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a jövőjét, amelyet inkább tartok hazámnak, mint ahol élek?"
    A helyzet az, hogy azt tartasz hazádnak, amit akarsz, de ettől még nem feltétlenül kell szavazati jogot kapnod.

    "Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a gazdaságát, amelyiknek a termékeit veszem?"

    Ez ugye most vicc. Mert akkor mindenki húzzon Kínába szavazni. :))

    "Ha a politika kezében van az ország jövője, akkor a politikához miért nincs jogom?"

    Mert nem ebben az országban élsz, azért. Mert ha a mi politikusaink elkrják, akkor nem te szopsz ciklus(ok)on keresztül, hanem mi. Azért.

    "Vagy akkor nekem nincs hazám?"

    Elképzelhető. Sok ilyen ember, sőt, komplett népcsoport van. Sőt, ilyen problémákban konkrétan régiók mentek tönkre.

    Az a helyzet, hoghy én is hadilábon állok a haza kérdéssel, mert persze a hazámat egyértelműen MO-t vallom, magamat magyarnak tartom, de ott furdal az a dolog, hogyha választanom kéne, nem ezt az országot tenném meg alfámnak és omegámnak. Ilyen furcsa kettős érzésem van, hogy rossz helyre születtem, de legalábbis rosszkor, az biztos. Mondjuk a századforduló OMM-jében nem tudnék BB-re hajtani.

    SZERK
    Amúgy az elkövetkező generációkban egyre több "hazátlan" ember lesz a globalizáció következtében. Ezt mellesleg én nem tartom nagy problémának, de a nagy idealisták nyugodtam megköezhetnek. Elfogadom az ő álláspontjukat is. :R

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz L7wy #116 üzenetére

    Ne haragudj, de számomra elég meredek, hogy egy olyan hely a hazád, ahol - javíts ki ha tévedek - még egy hetet nem éltél.

    Sajnos a te esetedben inkább úgy fogalmaznék, hogy Szerbia a szülőfölded (vagyis inkább a Vajdaság), magyar vagy, de hazád már nem nagyon van. Objektíven, kívülről látva nekem abszurd, hogy MO lenne a hazád, mikor sohse éltél itt. Majd ha ide költözöl, mondhatod esetleg. De hogy a radai rossebbe lehetne valami a hazád, ahol sohse éltél? Számomra ez teljesen nonszensz.

    Amúgy érdekes látni ki hogyan éli meg a dolgot, mert nekem van egy egyetemista társam, aki felvidéki, és az ő hangjából mindig kicseng, hogy kicsit büszke a "szlovákságára" is, és mindig megvédi őket. Szóval ő például gondolom jó viszonyt ápolt velük, sőt, gondolom sok szlovák barátja is lehetett. Persze ez csak feltételezés, lehet beleképzelem a dolgot.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Crystalheart #117 üzenetére

    Lehet dupla lesz.

    "Szerencsések vagyunk, hogy van egy önálló, gazdag, nagy múltú kultúránk, saját nyelvvel, saját irodalommal, történelemmel, sőt saját médiával."

    Na igen, mondjuk az íreknek, skótoknak ez egy cikisebb dolog. Nekik már alig-alig valami őrzi az identitásukat.

    Viszont a másik véglet, meg az osztrákok, akik alig különböznek a németektől, valahogy mégis lett saját identitásuk. Drága jó sógoraink valamit nagyon trükköztek ;]

    "Elgondolásom szerint a kormánynak mindenek előtt a kultúrát kell képviselnie"

    Meg hogy ne menjen mínuszba az istenverte kincstár. Én először ezt raknám rendbe.

    Több évnyi Caesar tapasztalata után mondom, hogy a lakosság először megtömni szereti a hasát és megvenni a pottery-t, és csak utána megy színházba.

    "És akárhogy is, a magyar kultúra minden határon túli magyaré is. "

    Senki se vont itt a magyarságukkal kapcsolatban semmit se kétségbe.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz L7wy #120 üzenetére

    Semmit se veszek hazaszeretetből. Ha a magyar számomra nem optimális választás, nem veszem meg. Tessék versenyképes termékeket előállítani, nem vagyok szeretetszolgálat. Egy diákhiteles egyetemista vagyok, és ha a cseh sör olcsóbb és finomabb, mint a kukoricadarázott magyar moslék, így jártak.

    "Amúgy tegyük fel, hogy "eladod" az országot nyugatnak, úgy, hogy nekem nem volt beleszólásom, betelepítesz mindenféle külföldi népet, és nekem azt nyugodtan jogtalanul kéne végignéznem, ahogy a hazámat belülről felemésztik, hogy annak ellenére hogy nem ott élek, még jobban hazátlanabb legyek ."

    Miért érzem úgy, hogy nekem inkább van jogom ehhez, mint neked?

    Amúgy jogos a kérdés szerintem: ha ennyire rossz neked ott, és annyira jó itt, és annyira akarsz ide szavazni és ide tartozni, akkor gondolom tervezed, hogy idetelepülsz, nem?

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz #56230144 #145 üzenetére

    Ja, hogy amjd ilyen hallottam mástól mi megy itt alapon megy? Eszembe jutott a vicc, amikor megkérdezik, voltál-e már Pesten. "Nem, de a bátyám akart menni."

    A határontúli magyarok tehát akkor is szavazhassanak, ha egy büdös napot nem éltek itt, de mondjuk aki 20 év után emigrált, mert megelégelte az itteni körülményeket, az ne.

    Seems legit.

    L7wy:
    "Pedig a logika azt mondaná, hogy az itteni munkahelyeket tápláljam pénzzel."

    Tehát a szabadkai tej tehát olcsóbb, jobb minőségi, mint a magyar? Akkor tudod, hogy ezzel a választással hosszútávon csak a magyar tej versenyképtelenségét konzerválod?

    A felhasználónevekhez van köze? Sikerült levonnod a cirill betűs nickemből, hogy nem vagyok magyar, hanem polbjuró tag? Vagy mi? :))

    "csak nehéz lépés lenne a semmivel elindulni máshova, csak azért mert valakik úgy határoztak, hogy itt lesz a határ."

    Aha, szóval rossz ott neked, és itt van a hazád, de annyira azért nem vészes a helyzet, hogy elindulj. Értem.

    "Meg hát Vajdaság kiválása is igencsak a levegőben van már jó 10 éve legalább."

    És akkor mitől lesz jobb? Vagy fejtsd ki, mit vársz ettől, neked és a magyarságnak mitől lesz jobb.

    SZERK
    amanoba: sokan vannak ám úgy értelmiségiek és középosztálybéliek (bár ma MO-n mindkét faj kiveszőben), akik nem mennek el szavazni, mert nincs kire.
    Új párt meg nem lesz, mert az emberek teszetoszák hozzá egyrészt, másrészt meg mert a nagyok már úgy bebetonozták magukat pénzügyileg és agymosással, hogy azokat még dinamittal se robbantod ki.

    SZERK II:
    tildy: de gyanítom érzelmileg (még) több szál fűz ide, és ha megkérdezik tőled miféle vagy, magyart mondasz, és büszkén bazmegolsz, ha leejted a bevásárlószatyrot.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz #56230144 #149 üzenetére

    Pffff.....

    Szóval ott tartunk, hogy most már ne is azért szavazzanak ide, hogy a magyar politikán keresztül jobb legyen nekik, hanem mert leköpik őket a szerbek, és szegények ennyit megérdemelnek.

    És akkor szegény kurdoknak is adjunk má' szavazati jogot, nekik még szarabb. ;]

    Az meg megint nonszensz, hogy ott rossz nekik, de átjönni nem akarnak/mernek, mert az itteni magyarok kinézik őket.

    Szóval akkor most jól értem, hogy a hazájuknak vallott országban kinézik őket?

    Mellesleg én ahány külhonival találkoztam, egyet se nem-magyaroztak. :U

    Amúgy az őrvidéki magyarok miért nem tartanak attól, hogyha visszajönnek leosztrákozzák őket?

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz finest #156 üzenetére

    És? Vagy mivel kevesen vannak, már nem is téma?

    Megmondom mi a gond. Az, hogy a sógoraink értelmesen kezelik a dolgot, ráadásul az a 6000 ember köbö négyezer fényévvel jobban él, mint itt egy átlag magyar.

    Ha nekik lenne a legrosszabb és a nemtom mennyi százezer Felvidékinek a legjobb, akkor a Felvidékiek sunnyognának és az a 6000 ember kiabálná tele a magyar közéletet.

    Ez kétoldalú dolog lenne, elvárom én is a szomszédainktól, hogy kezeljék normálisan ezt a kérdést, de nekünk se kell átesni a ló túloldalára és most hirtelen éppen csak virágot nem küldeni nekik.

    Az meg hogy Burgenlandban több vendégmunkás van... Na az megint csak valamit jelent, nem? :U

    ui.: Burgenland ám Ausztria csóróvidéke, az összes EU fejlesztési pénz oda megy tőlük. De mondjuk én szeretném ha az ország leggazdagabb része úgy nézne ki, mint a sógorék legcsóróbb régiója :))

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz finest #160 üzenetére

    Csak arra akartam rávilágítani, hogy ezek a kérdések akkor jönnek elő általában, amikor rossz az élet/belpolitikai zavar van. Ha van steksz, megy a szekér, mindenkinek vizesnyolcas, milyen nyelvet beszélsz és mit a hagyományaid. Lásd Svájc.

    Mihelyst érzed, hogy rosszabbul élsz, nem megy úgy az élet, ahogy kéne, az emberek elkezdenek másokra mutogatni, hogy ő a hibás. SZERK És mivel egyértelműen a kisebbségre mutogatnak, a magyarok meg éppen sok helyen vannak kisebbségben, ők lesznek a bűnbakok, ellenük lehet hergelni. Minden országnak megvan a bűnbakja.

    És ennyi. A politikusok meg szavazat maximalizálók. A szlovák politikusok is tudják, hogy magyarozással jobban lehet kampányolni, mint azzal, hogy éljünk békében.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz finest #165 üzenetére

    Nem. A szocik ellen mentek el szavazni. A mostani slepp legnagyobb előnye még mindig az, hogy nem szocik.

    Amúgy nagy illúzióitok se a jobbikkal, se a balikkal ne legyenek, az összes egy nyomorult rabló.

    Ha igazi euroszkeptikust akartok látni, Nigel Farage. Azon a figurán mindig szénné röhögöm magam.

    A topik viszont kezd veszélyes lenni. :D

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz finest #177 üzenetére

    Nincs amúgy olyan nagy baj a regisztrációval, sok országban bevett norma. Legalább kicsit tudatosítja az emberekben, hogy ez egy felelős döntés. Aki 2 héttel előtte nem tud aláírni egy papírt, az nem gondolja komolyan a szavazást. Senkinek nem csorbul joga, semmi se lesz kötelező, vagy tilos, továbbra is szavazhatsz akire akarsz, vagy éppen nem szavazol.

    Az már túlzás viszont, hogy ha regisztrálsz, de nem szavazol akkor kizárnak a következő körből, az tényleg sok lenne.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz dabadab #180 üzenetére

    Az, hogy drága alap.

    - Mert mit feltételez az ember, ha nagy költségvetéseket, személyzetet lát?
    - (Bürokráciát?)
    - Hogy fontos emberek végeznek fontos munkát!"

    Crystalheart: szerintem mi egy szempontból sorstársak vagyunk. 1920-ban egy darabot vágtak ki belőlünk a Monarchia szétszedésével.

    De egy picit mind a ketten más miatt fájlaljuk.

    Számomra Anglia azért példaértékű ország, mert mindazt megőrizte amit mi akkor elvesztettünk. És azt már sohse fogjuk visszakapni, maximum újabb száz évek kemény munkájával. Talán.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Kassadin #195 üzenetére

    "Ígérgetés helyett konkrét gazdaságpolitikai tervek kellenének, nem az, amit a megvezethető emberek hallani szeretnének."

    Mindenki tudja, mit kell csinálni ebben az országban. A kormány is, az ellenzék is, az elemzők, sőt, egy másodéves közgázos is tudja mit kéne csinálni.

    Csak senki sem meri bevállalni, hogy a következő választást ebeukja. Ezért van az, hogy 3 évig megszorítások vannak, majd az utolsó évben osztogatunk hitelből. Érdemi, strukturális változás azonban nem várható, pedig a magyar gazdaságnak a torka vérzik.

    Nem sokan merték ám megcsinálni, amit meg kell, talán a Thatcher volt egy ilyen figura, folyt is vér az utcákon. Viszont a történelem őt igazolta utólag.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Dluinet #198 üzenetére

    A nyugdíjasok a magyar választási rendszer szent tehenei. Hozzányúlni nem szabad, mert ők döntik el kinek a színe megy át a patkó felén.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Polllen #218 üzenetére

    Hogyhogy mi az állam bevétele?

    Az adó, amit viszont tényleg a versenyszféra termel ki. Ebben nem tévedett. MINDENT a versenyszféra finanszíroz, az államnak magától nem lesz pénze.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Chaser #224 üzenetére

    Az alkohol és a dohányáru is a versenyszféra terméke. Az, hogy az állam rárak egy kínosan nagy adót, az más kérdés.

    Üzemanyag: az tény, hogy az olajbiznisz nálunk állami kézben van, na de ebből kifolyólag a MOl összes költségét is az állam fizeti, így ha pl veszteséges, azt is a versenyszféra nyeli le.

    Nyugdíjas adózása: lényegtelen a nyugdíjas mennyi fogyaszt, adózik. Ez csupán az állam egyik zsebéből a másikba rakás, mivel nem a nyugdíjas maga javakat nem állít elő. De ez igaz a közszférában lévőkre is.

    SZERK
    Polllen: nem értek egyet az álláspontjával, de az igaz, hogy az állam bevételének a túlnyomó részét a versenyszféra termeli ki, méghozzá a rá kivetett adók formájában.

    De megnézném meddig jutna el az államkincstár a magánszféra adói nélkül. Majd a nyugdíjasok meg a közalkalmazottak szépen tologatnák egymás közt az adójukat ;)

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Chaser #230 üzenetére

    Igen, nagy pénz folyik be belőle, de ettől még a versenyszféra viseli azt is. Ne értsd félre, a dohányon meg az alkoholon még megértem a nagy adót. Dohányon még többet is támogatnék. Alkoholon is, de azt csak az egyetemi évek után ;]

    Nem tudom pontosan a MOL pénzügyi helyzetét, szerintem nem veszteséges. De arra nagy összegben fogadnék veszem, hogy privát kézben sokkal hatékonyabb vállalat lenne. Csak ugye azt is tudjuk, nálunk a privatizáció hogy szokott zajlani.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz baluka26 #233 üzenetére

    Veled nem vitázom, mert a rövidebbet húznám.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Polllen #235 üzenetére

    Nincs olyan, persze.

    És én se támogatok ilyen rendszert.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Chaser #239 üzenetére

    Senki se mondta, hogy 60 évesen legyen valaki tűzoltó vagy rohamrendőr.

    Sokak csőrét (jogsoan szerintem) az szúrja, hogy 40 éves, makk egészséges férfiakat küldenek haza üldögélni nem is rossz nyugdíjjal. Szereljen le a frontról, rendben, de ezernyi más helyen lehetne még hasznos, értéket teremtő tagja a társadalomnak.

    És akkor még nem beszéltünk a 800 ezer rokkantnyugdíjasról. Ami vicces szám, ha belegondolsz, mert MO 8%-a rokkantnyugdíjas. Ott is a politikai gyávaság volt az oka a problémának. pl Komló. Bezárták a bányákat, lett egy bányászatra épült város kisemmizve, tízezer bányásszal. Fiatalok, gyakran 20-30 évesek. Féltek őket elbocsájtani, megadták nekik a rokkantnyugdíjasságot, fizetésüknek megfelelően. Márpedig akkoriban a bányászok jól kerestek.

    Most meg már lassan késő őket átképezni, vagy munkára fogni, mert a negyvenes éveik végén járnak. Viszont az államra meg nagy terhet rónak.

    Ha jól tudom amúgy a nyugati országokban mindenhol kevesebb a rokkantnyugdíjas. Mármint nem arányaiban, hanem abszolúte számokban.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Def26 #242 üzenetére

    "Undorító és visszataszító dolognak tartom amikor egy külföldre költözött állampolgár fikázza szülőhazáját."

    Én itthonról szoktam. Amúgy meg nem értem mi az ország fikázásával a baj, a nagyobb gond, hogy 90%-ban igaz a fikázás.

    Nem az a megoldás, hogy kussban maradunk, és nem bíráljuk.

    Erre szoktam mondani, hogy Ady is fikázta az országot, mégis igaz magyar volt és jót akart.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Def26 #244 üzenetére

    Miért lenne rajta?

    Gondolom azért ment ki, mert itt rossz neki. Vagy tapsikoljon, hogy jajdejó otthon, azért jöttem el? :F

    Aki külföldön van, annak talán még több joga van fikázni az országot, hiszen van összehasonlítási alapja.

    SZERK
    Amúgy meg globalizált világban élünk, globális polgárok vagyunk, szerintem az, hogy hül születtél, egyre kevésbé hangsúlyos. Ma már nagyobb előny, ha tudsz menni cakumpakli, mint begyöpösödve ülni bivalybasznádon...

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Def26 #247 üzenetére

    Építő jellegű kritika. Ha látja valaki, hogy mondjuk német nyelvterületeken hogyan megy az élet, és ahhoz viszonyít majd kritizál, az teljesen jogos. Az országban hatezer oylan dolog van, amit át lehetne szervezni jól bejáratott külföldi mintákra.

    Nem kell radikalizmus, meg unortodoxia, meg fülkeforradalom szabadságharccal, meg anyámtudja mik, a megoldások nagy része már megvan valahol a világon, csak össze kéne őket vadászni.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Def26 #251 üzenetére

    Diák vagyok még. De nem akarom elhagyni az országot, ha találok épkézláb melót, bepróbálkozom. Az esélyt megadom. Sokan már eleve kint fognak kezdeni az én generációmból.

    "Ti fiatalok, gondolom majd abba az irányba viszitek a rendszert, hogy mire a Ti gyermekeitek felnőnek nyugodtan hátradőlve mondjátok, hogy igen, én megtettem a magamét."

    A gond az, hogy a mi szüleink nem tették meg magukét. Hogy is szólt a az a mondat?

    "Tetszettek volna forradalmat csinálni." Mennyi igazság van ebben. :(

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Def26 #255 üzenetére

    Utálom a nyugat kifejezést, mint pejoratív értelmet. Egyrészt a nyugat mi vagyunk, másrészt a nyugatnak mi tártuk szét a lábunkat.

    A hitel egy háromoldalú játék volt.
    - Az emberek (nulla pénzügyi ismerettel) elhitték, hogy most nekik lesz mergájuk és medencés-plazmatévés lakásuk.
    - A bankok látták, hogy következmények nélkül szénné kereshetik magukat.
    - Az állam meg hagyta.

    De könyörgöm ne jöjjön ki megint, hogy a hitel rossz és zárassuk be a bankokat, üldözzük ki az összes multit és aki nem magyar már ki akar minket zsákmányolni, mert az összes gonosz, mert ez nem igaz.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Kassadin #259 üzenetére

    Hogy érted?

    Irónia akar lenni? :F

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Kassadin #261 üzenetére

    Nem, mi ezt töriből tanultuk :DDD

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák