Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #24 üzenetére

    diszlexia beszéd és szótagzavar (de főképp ez az oka annak, hogy nem tud valaki helyesen)
    diszgráfia íráskép "kézírásra" vonatkozóan (mondjuk az is van, nekem, bár még így is szebb betűket írok mint sokan akiknek "nincs").. elvileg emiatt nem minősülne bíróságon hitelesnek az aláírásom feltétlenül (nem mindig sikerül egyformára)...
    diszkalkulia számolási gond (ez nekem nincs, de volt osztálytársam anno akinek volt (és van) néha kifelejtett számokat a számsorból és csodálkozott, hogy valami nem jön ki... bár ez már kicsit extrém kategória ott is).

    én nekem egyszerűen az íráskor "nem tűnik fel" vagy mondhatnám "nem érzem" automatikusan, hogy "rossz" amit írok.. bár ezek a böngészőbe épített helyesírás ellenőrök sokat segítenek, de nem megbízhatók (néha azért látom, hogy téved)... de a szó "finomságok".. (1 L 2 LL) nem mindig jönnek ki jól írásban...

    hidd el, próbáltak tanítani, 8-adikig észre se vették, bár majdnem minden évben megbuktam a helyesírásom miatt ... egyszerűen nem tudtam hozni a "szintet".. 7.ben új iskolába kerültem, és ott sokszor voltam magyarban korrepetáláson (eleinte betudták, hogy "rossz régi iskola") de mikor 1 év után se voltam képes jelentős javulást elérni, és az írásképem is "fura" volt, a tollat máig "furcsán fogom" ... egyszerűen nem tudom normálisan, kényelmetlen... de visszatérve a magyar nyelv kivételével 3-4 körül volt az átlagom .. jellemzően mindenféle tanulás nélkül más tantárgyakban.. ott meg hiába tanultam meg minden szabály, akkor se tudtam őket alkalmazni "nem láttam" hogy-mit.

    Azt mondják az ok, az alapok miatt van, hogy anno képírással tanítottak minket (egy pár évig volt ez a mód a 90 években).. cserébe viszont, igen jól megtudom tanulni az ázsiai nyelveket, arra "rááll" az agyam (mivel ott ez a módszer van a mai napig, az ő nyelvüknek megfelelő)...

    attól függően "próbálkozom", próbálok "figyelni", de nem megy olyan könnyen (ha fel se tűnik)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák