Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    válasz PetAd #3 üzenetére

    Az utolsó bekezdésre: a megoldás már megvan, kérdés eléri az emberiség valaha is azt a szintet, hogy meg tudja valósítani....

    Venus project

    nagyon rövid, magyar nyelvű kivonata a tervnek

    Érdemes felkutatni a neten és letölteni a hozzá kapcsolódó filmet is...

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • Syl

    nagyúr

    válasz PetAd #3 üzenetére

    Valami új kellene, egy olyan rendszer amiben mindenkinek meg van a munkája. Az egész Földön egységes kormányt kellene kialakítani ami becsületes, hosszú távon gondolkodni tudó emberekből áll akiket nem érdekli a saját anyagi haszna.

    Ezt Gene Roddenberry fél évszázada kitalálta, már csak meg kellene valósítani :F

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • #16741888

    törölt tag

    válasz PetAd #3 üzenetére

    Ez történik most ma Magyarországon is:), én nem érzem magam annyira szerencsésnek hogy ide születtem, ámbár átlátom hogy ennek valószínű valami oka volt:), valamit biztos így kell megtanulni, így ezt el is fogadtam mint tényt.
    Ugyanakkor, középvezetőként dolgozom egy multinacionális cégnél, tökéletes látom érzem a saját bőrömön hogy minek tartják a magyar embert... igen, olcsó munkaerőnek hogy a növekedés fenntartható legyen. A magyar kisvállalkozások helyzete vagy el van lehetetlenítve, vagy a jó magyar virtus hevében tönkreteszik egymást / magukat. A leginkább elfogadható választás ma Magyarországon ha az ember elmegy egy multihoz dolgozni, lehet szépen felfelé menni a ranglétrán, kaphat az ember cégautót meg bebaszhat csapatépítésen, mellette csak igazából annyit kell tenni hogy azt teszi amit mondanak neki és halad szépen azon a csapáson amit a nyugatiak kijelölnek. Ez mind szép és jó, de x év után az ember szépen ráeszmél arra hogy basszus régen én ilyeneket csináltam?? Úristen de kreatív voltam, hol van ez most? Igazából a fél országból bólogató jánosok lesznek nevelve, tökéletesen letörve akár több generációra az emberek azon képességét hogy esetlegesen a saját kreativitásukat fejlesszék és saját magukért dolgozzanak, gyakorlatilag ma Magyarország egy gyarmat és a poén az egészbe az hogy mi igyekeztünk ezzé válni...

    MOD: Mielőtt valaki megkérdezné hogy akkor én miért itt dolgozom, már csak egy ideig, igyekszem a saját talpamra állni, amit azért nem annyira egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák