Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olajka02

    aktív tag

    Én nem hiszem, hogy attól kell félni, hogy bármilyen mai csúcskártyát ki kell majd dobni a kukába egy év múlva, mert jön a DX12.
    Sokszor volt már beharangozva gyökeres változás, és még sem történt soha ilyesmi.
    Tudom, ez most DX12, de ezek a változások véleményem és észrevételem szerint még ha gyökeresek is, nem 3, vagy 6 hónap alatt mennek végbe.
    Mire ténylegesen uralni fogják a játékpiacot a DX12-es címek, az még 1, de inkább 2 vagy több év, DX-től függetlenül mid a kettő cég frissíti a palettáját ennyi idő alatt...
    Nyilvánvaló, hogy addig egyik cég mérnökei sem fognak ölbe tett kézzel ülni, - hogy jajj most végünk - már csak a presztízsük és piaci pozíciójuk megőrzése, megerősítés miatt sem.
    Ismét írom, hogy tudom, hogy ez a hihhetetlencsidicsudijó DX12....!!!! De teljesen jól nyomon követhető, hogy sok játékfejlesztő cég még mindig úgy ad ki ma is játékokat, hogy azok 2-3-mal régebbi szérián is megfelelően futnak (nyilván kompromisszumokkal, de 3-6 év a hardverek világában egyébként is sok).
    És akkor még nem is beszéltem arról, hogy vannak fejlesztő cégek aki mögött az NV mások mögött pedig az AMD áll.
    Nyilván nem fogják azt mondani az NV által támogatott, pénzelt cégek, hogy jajj sajnos az általunk fejlesztett játék amit TI pénzeltek, úgy fut a gtx 980 Ti-n, mint egy 270x-en, de hát ez van, nincs mit tenni...
    Szóval szerintem aggodalomra semmi ok.
    Remélem hogy abba az irányba fog elmenni a fejlesztés, hogy inkább azok fognak vele jól járni, akiknek, most alsó, vagy közép kat-os kártyája van.

    [ Szerkesztve ]

  • Olajka02

    aktív tag

    válasz Ren Hoek #70 üzenetére

    Az árharcnak örülünk, és talán az AMD-nek (nekik mindenféle képpen) és NV-nek is jót tenne, ha meginogna a a piacon kialakult régóta uralkodó állapot.
    Ettől függetlenül az NV-t mint piacvezetőt szerintem sem fog ez felkészületlenül érni...
    Ezt nem azért írom mert NV-m van, mert ez kb 7 évig nem volt rám jellemző, hanem egyfajta vélemény részemről az eddig látottak tapasztaltak alapján.

  • Olajka02

    aktív tag

    válasz Ren Hoek #75 üzenetére

    Nem hiszem hogy annyira le lennének maradva bármiről is...
    Nem nagyon van semmilyen piacon lévő játék DX12-re fejlesztve jelen pillanatban (tudomásom szerint).
    Az, hogy mondhatjuk "szintetikus" tesztek alapján ez vagy az jobban szerepel jelenleg, szerintem a jövőre nézve nem jelent sokat.
    Első mondhatni szélsőséges tesztek...
    Itt még lehet hibázni, és javítani is.
    Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák