Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Menthirist #84 üzenetére

    Ezt már megtárgyaltuk párszor. Nem teljesen egy kategória. Több tesztet átolvasva kb 100 Wattal eszik többet. A 970 egy 4 GB-os 170 Wattos vágott Nano-val lett volna párban... de ilyen nincs (sokak nagy-nagy bánatára)

    +azt azért kicsit elfelejtette mindenki, hogy alig hoz valami pluszt a 8 GB RAM főleg a legnépszerűbb FHD-n. Kicsit olyan előnyként emlegetni, mint hátrányként a 3.5 GB-ot 970-nél - szinte sosem jön ki. 390 egy nagyon jó kártya, a jövőre nézve. Bizonyos területen előrébb van a 970-nél. Szerintem amúgy ez a VGA bomba atom siker lett volna 390X/390 4 GB formában. viszont -15/20K-ért.

    Szóval "mindössze" a fogyasztást, tuningot, másik oldalon pedig a várható jövőt vesszük ki a képletből akkor van egálban a két eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz Menthirist #84 üzenetére

    Igen, ezért írtam, hogy ha UHD-ra váltásban gondolkozik, akkor érdemes még átgondolnia, ott jól jöhet az a 8GB. Egyébként full HD-ban max annyit ér vele, hogy a jó kis GDDR5 modulok tovább fűtenek, amúgy sem hűvös az a GPU, ahogy fentebb is megjegyezték. Plusz FPS-t nem hoz. Azt sem tudom hogy ebben az esetben mit tudnak ezek a GPU-k UHD-ban, erről nem néztem teszteket. Plusz fogyasztás kitárgyalva.

    Még egy kis kukacoskodás, kíváncsiságból bedobtam az R9 390-et az árgépbe, az első link ahonnan halandó ember is tud rendelni az 103 ezer volt, a 970-et meg 95K-ért szerezte, ez nem 2-3 ezer forint különbség, hanem 8. Persze ez azért sántít, más 970-et nem látok az árgépen 95K-ért.

    De OK, elismerem, nem teljesen igaz hogy nincs ellenfele, bár szerintem a kettő közül egyértelmű a választás a felhasználás függvényében.

Új hozzászólás Aktív témák