Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz modeller #91 üzenetére

    Teljesen átlagos módon használom az okostelefonomat: céges levelek érkeznek rá, hd youtube stream-et nézek rajta, google music all access-el hallgatok zenét, megosztom a notimnak a wifijével. a havi 4 giga adatforgalom mindig megvan.

    Az otthoni vezetékes digi adatforgalmam is teljesen legális keretek között van 2TB körül. Hogy ne lenne? Modern emberként Stanford egyetemi anyagokból tanulok youtube-on, angol emberekkel skype webcam hívással gyakorlom a nyelvet, otthon vezetékes neten lóg az asztali gép, a telefon, a noti, a tablet, van egy házi felhőm, amiben tárolom az adatokat és a cégtől is elérem és töltögetek róla/rá, ahogy otthon is folyamatos az adatforgalmam a céggel. Otthon is van google music all access, vpn-en át netflixet használok, csak steam-en 270 körüli játékom van, amiből csak mostanában a final fantasy 13 55 giga, a wolfenstein vagy 30, új civ 20 feletti, Star citizenhez rendszeresen jönnek a 10 gigás patch-ek. 2TB az 300 ezer Ft adó. ezt szerinted ki fogják utánam fizetni, vagy összesen kapok 10 giga adatforgalmat az asztali gépre, amit osszak be egy hónapra? Szerinted mennyi adót fizettem ki azokért az eszközökért, amikkel ezeket az adatforgalmakat generálom?

    Egyetértek azokkal, akik szerint a 21. században internetre adatforgalom alapú adót kivetni alapjaiban folytja meg a modern információalapú társadalmat. Akár 1 Ft per giga, akár 10 ezer.

    rezsicsökkentésből pedig marha kevés materializálódik nálam, remekül felújított lakásban élek, ahol 10-14 (azaz tíz-tizennégy ezer forint) körül van a havi fűtés télen. Ehhez képest ha csak 700 Ft lenne az adóm a netre, az 1400 per hó, a cafetériámból is most fognak az adóemelés miatt lecsapni kb 5-6k-t havonta, a telefonadó eleve emelte a díjaimat.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • #84221696

    törölt tag

    válasz modeller #91 üzenetére

    mint emlitettem, nekem nem tűnt fel, hogy megemelkedett volna a telefonköltségem, vagy elhanyagolható mértékben,

    Nekem csak 4000-et emelkedett két telefonra is az előfizetésem a vodafone jóvoltából, amikor bevezették a távközlési adót... :U

Új hozzászólás Aktív témák