Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz #06658560 #23 üzenetére

    De ehhez miért kell vr? Ez tök független tőle, hogy váltogass a közvetítő kamerák közt.

  • MaUser

    addikt

    válasz #06658560 #86 üzenetére

    Igen, ahogy a legtöbb cég is. Csak éppen célterületen, nem minden alkalmazottra azt akasztva, ahogy a vr evangelisták jósolják. GM is ott tart vele, ahol az említettet többi cég.

    Márton: Attól, hogy sokan használják ma is a 3D-t megelégedettséggel (többek között én is), attól még ordas bukta lett üzletileg. Egyszerűen nem lett selling point, az emberek kis része vesz emiatt tv-t. Azért ha gizmodo-nál eltemetik, az remélem jelent valamit.

    Reggie0: Hát szerintem, ha az ESPN és nagyjából az összes nagyobb tv szolgáltató aki belevágott pont erre hivatkozva lőtte le a 3D adását, akkor azért én elgondolkoznék. Persze lehet a medvedisznóemberek összeesküvése áll emögött is és az emberek valójában imádnak plusz egy szemüvegben lenni a saját nappalijukban. :U Mondjuk pár felmérés már előtte is erre figyelmeztetett, de az átverés, mert TÉGED nem zavar napi 13 órában sem a plusz szemüveg. :U

    Menthirist: Nyilván nem 100%, hogy bukni fog, de az eddigiek alapján olyan 95. Felhozod példának a wii-t. Hogy is áll most? Még kapkodnak utána az emberek vagy talán kifutott három-négy év alatt? Vagy te magadból kiindulva azt gondolod, hogy siker lehet? Mercis példád szintén remek a niche üzletre. Használja a cégnél vagy tíz ember összesen.

    vitko: Állítom, hogy itt azok között akik negatív véleménnyel vannak az egész VR-ról, jó ha 2 vagy 3 ember próbálta ki az Oculus Riftet vagy HTC Vive-ot, de lehet annyi sem. Látod pontosan ez a gond. Úgy látom a nagyon lelkesek nem nyomták vele eleget. Ha sokat nyomtad vele vagy bármilyen vr cuccal, a legtöbb embernél lecseng a hype igen gyorsan. Felteszed magadnak a kérdést, hogy megér ez ennyit? Akarok én szemüveggel vacakolni? Azért a gyártók ezeket a felméréseket nem nagyon hangoztatják. Pedig a választ megadod te magad is. Már a G27-eddel is valami irtó kisebbség vagy az autós játékosok világában, miért lenne a többi játékos, aki még egy jó kormányt sem vesz, hajlandó hirtelen kiadni annak árának sokszorosát egy vr eszközre? Mármint a kezdeti hype-on túl?

    vaakuum: Szerintem egyértelműen nem, pont ezt mondom. Lesz egy niche üzlet a kezdeti hype után. Ez nem gond, csak ne akarjuk már mindent vr-osítani, meg új világokról beszélni, mint teszik azt sokan a vr kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #06658560 #206 üzenetére

    még ha vasat is kéne fejleszteni azt egy cég be tudja nyelni ami ebből él.

    azért mondtam hogy a piac valószínűleg eldönti az üzleti szegmensben hogy mennyire van és főleg milyen területen létjogosultsága, nem gondolom hogy globális képem lenne a biokémiától kezdve az orvosi felhasználáson át a mérnöki feladatokon keresztül mindenbe.

    biztos van olyan ahol ez gyorsíthat, vagy értéket képviselhet, csak nem vagyok meggyőzve hogy hatalmas áttörés lenne. de továbbra is tartom, se nekem se másnak itt nincs erre szerintem elég tudása hogy globálisan ezt megítélje:)

    azon túl meg pl egy lakberendező, vagy belsőépítész és társainál pl prezentációs eszköznek is megfelelhet, teljesen más perspektívából tudja megmutatni a kész terveket a megrendelőnek egy ilyennel.

  • stevve

    nagyúr

    válasz #06658560 #206 üzenetére

    Ez egyelőre álomnak is gyenge. Nincs megfelelő hardver, szoftver, így legfeljebb K+F céllal lehetne vizsgálgatni még.

    Németh Péter:
    Tévedés. Nincs hozzá tartalom, csak megoldható, hogy régebbi, erre egyáltalán fel nem készített szoftverek, videók úgy tűnjenek, mintha... ez nagy különbség szerintem. Értem, hogy tetszik, de ez még messze van a VR-től, amire mindenki vár. Ez igazából egy ügyes trükk a látótérrel és a 3D-vel. Ne érts félre, szórakoztató, de a felsorolt tartalmak 95%-a nem is ismerhette még ezt a "fajta" VR-t.

    Biztosan fejlődni fog,ez nem kérdéses, most ez az új buzzword.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák