Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz eszterencs #67 üzenetére

    Sőt, még akkor is ha meg van fázva! :) Á, egyébként biztos a program annyira intelligens, hogy kiszűr minden ilyesmit. Vagy ha nem, akkor meg a konfekció gyerekekre jó, a többiek meg a természetellenes szelekció áldozatai lesznek... Idiocracy... (Állat jó film! :DDD Bár keveseknek fekszik Mike Judge idiotizmusnak álcázott cinikus humora.)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • bambano

    titán

    válasz eszterencs #67 üzenetére

    direkt hagytam le az egyértelműen és általánosan kifejezésből az általánost. nem állítom, hogy általános, azt viszont igen, hogy egyértelmű.

    (#17) Kopi31415 "Okos hűtő: egyrészt visíthat, ha nem lett becsukva az ajtaja": ezzel a szemlélettel nekem két bajom van:
    1. a hűtő ne adjon nekem munkát. ez nem devops szemlélet :P ha tudja, hogy az ajtajának csukva kellene lennie, akkor zárja be.
    2. amikor még teljesen buta világban éltem, akkor tudtuk, hogy a hűtő alján a lábak magasságát csavarkulccsal állítani lehet, hogy vízszintbe lehessen a hűtőt állítani. ha azon kicsit még csavarsz, ferde lesz, és becsukódik az ajtaja magától.

    az tény, hogy józan észre nem lehet a kickstarton gyűjteni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz eszterencs #67 üzenetére

    Hát, ha szégyen, ha nem, én örülnék egy ilyen kütyünek, így 2 hónapos gyakorló apukaként. Szokott menni a találgatás ezerrel, hogy mi a gond.
    Mondjuk erős kétségem van afelől, hogy a kütyü mikrofonja túlélné-e az első komolyabb találkozást a kisfiammal. Nekem konkrétan rezonál a dobhártyám, amikor rázendít és ez még csak a bemelegítés, mert van olyan jó 30 másodperc türelmi idő, amíg beindul rendesen :DDD Barati körben van több kisgyerekes család, akikkel össze szoktunk ugrani hétvégente. Az egyiküknél a kiscsaj maximum sírása olyan, mint nálunk a kiesett a cumi utáni nyöszörgés. Ha ezt figyelembe veszi a program, akkor eskü megveszem.

    Irigylem azokat, akik elsőre mindent tudnak a gyerekükről, vagy csak olyan szerencsések, hogy nem hasfájósak vagy csak szimplán leteszik a sarokba és megmaradnak órákig nyugton. Úgy azért kicsit könnyeb lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • BatchMan

    senior tag

    válasz eszterencs #94 üzenetére

    Volt, hogy a kisebbik fél délelőtt sírt, már orvoson gondolkodtunk. Végső mentsvárként megkérdeztük a 2,5 éves bátyját, miért sír az öccse. "Kapcsoljátok ki a rádiót!" - mondta, miközben ránk se nézett, és játszott tovább. Ez azóta családi legenda...

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz eszterencs #94 üzenetére

    Nem vettem magamra, nem tartom magam rossz szülőnek, inkább tipikus első szülőnek. Tudok bőven vásárolni "felesleges" dolgokat a gyereknek, nem azért mert le akarom passzolni, hanem azért, mert azt gondolom, hogy neki attól jobb lesz Pl.: biztosan meglettünk volna egy Mamaroo nélkül is, azonban az elején nagyon hittünk benne. Persze jó is, a picur szereti, de ugye enélkül is nőttek már fel gyerekek. A Mamaroo is egy jó példa az "okosodásra". Kell a tökömnek a droidos kapcsolat a telefonnal, a telefonos vezérelhetőség. Nem is értem minek, amikor ott vagyok a gyerek mellett, lehajolni nem tart semeddig sem. De hát ez a trend...

    (#95) bambano: Hát igen, nővéremék megszívták szegények, az ő gyerekorvosuk azt mondta, hogy azért tekereg a gyerek, mert kíváncsi és csak nyűglődik... Kiderült, hogy egyáltalán nincsen hasnyálmirigyének enzim termelése és ~ 3 hónap - 3 év a helyreállító kezelés. Már ha helyreáll. De mindez kb. megszámlálhatatlan mennyiségű orvos után derült ki, mert azok kevesek közé tartozik, akik nem produkálják az ilyen betegséggel járó tüneteket.

    (#96) tecsu: szerintem félreértettél, én eleve nem hittem el, hogy ez a program bármilyen szinten képes lenne felismeri egy gyerek sírásának az okait, már csak a lentebb leírt példám miatt sem. Ezért is írtam, hogy ha ezeket figyelembe tudja venni, akkor eskü megveszem. De kétlem, hogy az én életemben ilyen szintre fejlődne a technika (és nem is biztos, hogy meg akarom azt a kort érni).

    (#108) ZsizsiZsozsó: Ezt sokan mondják, hogy régen minden jobb volt, meg bezzeg a régi autókban nem volt ennyi kacat és sosem romlottak el. Ez igaz, mert ami nincs az nem romlik el, csak azért a mai autók a sok technikával sokkal többször mentenek életet, mint a régiek. Legyen az a sofőr, az utas vagy akár a gyalogos, az emberi élet pedig mindig többet ér egy tárgynál, akkor is, ha az újabb többször romlik el.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák