Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Cathulhu #15 üzenetére

    "És ma már egy csúcs mobil design is többmilliárd tranzisztort tartalmaz, mint egy x86, gyártástechnológia is versenyképes a high performance kategóriában és nem csak a low power játszik, lásd ryzen."

    Ezt a mondatot nem tudom értelmezni. Miért példa a Ryzen, mint mobil design vagy mint low power?

    "Semmi se tartja vissza az applet, még az x86 sem, mert az is csak csere volt egy másikról."

    Semmi, kivéve a saját tehetetlenségét és a részvényesek elvárását. Már évek óta rebesgetik az x86 - ARM átállást, végül az MS lépte meg már decemberben. Az Apple-nak lényegében csak jót tenne, ha a processzorok designját is ő szabhatná meg, és ő lenne a gyártató is, ami ennek az útjában áll, az egyedül az, hogy drasztikus lépés lenne, márpedig a cég egy ideje kerüli a drasztikus lépéseket - azokkal csak a baj van, ha esetleg rosszul sül el, akkor a negatív sajtó leverné a részvények árfolyamát, azt pedig nagyon nem szeretnék a részvényesek. Jobs még képes volt keresztülverni a tényleg jövőbemutató ötleteit, Cook zseniális vezető, de a képességei a profitmaximalizálásra vonatkoznak, ennél többet nem lehet várni tőle.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz 0P1 #23 üzenetére

    Vagy az is lehetne a menetrend, hogy szépen lassan halad felfele a terméklépcsőn az ARM processzorokkal (tudom, nem CPU, SOC), először az air modelleket váltani ki, ami mondhatni ideális erre a kísérletre, utána jöhetne a többi notebook, és a tapasztalatok felhasználásával végül az asztali gépek.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Cathulhu #26 üzenetére

    Azért küzd is rendesen az AMD a LPP korlátaival, másrészt egy 5-15W-os tartományba tervezett procit nem lehet csak pár részlet módosításával a 30-95W-os tartományba küldeni.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #54625216 #30 üzenetére

    Dehogynem erről szól. A cég döntéshozó emberétől függ, hogy merre fog haladni a cég, nevezzék az Jobsnak, Sculleynak vagy Cooknak - és elég jól dokumentálták a cég történetét ahhoz, hogy lehessen látni, tényleg egy személy döntött azokban a kérdésekben.
    Azt is lehet látni, hogy Jobs idejében trenddiktáló volt a cég, Cook alatt trendkövető lett. Így lehet mondani, hogy mindig is a trendekkel foglalkozott, a kérdés csak az, hogy melyik oldaláról.

    Amit egy combos GPU-val rendelkező SOC tudhat, az a vektorszámítások felgyorsítása, tipikus példa erre az iPades videóvágás. Ez is egy olyan dolog, ahol az Intel által készen adott megoldás nem versenyképes azzal, amit egy házon belül, oprendszerhez készített processzorral tudnának végezni - tizedáron.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #54625216 #33 üzenetére

    Sculleyban nem volt meg a képesség arra, hogy elhitesse az emberekkel, nekik pont erre a korszakalkotó termékre volt szükségük, illetve valószínűleg a termék sem volt piacérett.
    Azért lássuk csak, hányszor teremtett Jobs trendet:
    '77, Apple II, első személyi számítógép (megosztott első, merthogy egyszerre hárman jöttek ki)
    '83, Lisa, első grafikus oprendszer
    2001, iTunes és iPod: első online (felhős) zenevásárlási lehetőség, amit utána hordozható médialejátszóra lehetett másolni. Az mp3 lejátszók nem voltak legálisak, a RIAA lehetetlenné tette a működésüket, hiába voltak kényelmesebbek, mint a hordozható kazetta, cd és md lejátszók
    2007 iPhone
    '10 iPad

    Nem vagyok egy Jobs rajongó, de azért meg kell adni, hogy elég sokszor diktálta a trendet - még egyszer is kimondottan ritka, nemhogy ennyiszer.
    Amit te írsz, azt pl. Tramiel csinálta a Commodore 64-gyel. Egyébként az sem kis dolog, leverni az árakat, hogy tömegtermékké lehessen tenni egy korábban sokkal drágább (és ritkább) terméket.
    Cook valóban ügyesen növeli a profitot, de tőle nem várok egy ilyen korszakalkotó terméket sem, és biztos vagyok benne, hogy nem is fog rámcáfolni.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #37 üzenetére

    A NeXT-et és a Pixart azért nem említettem meg, mert ugye azok az Apple-n kívüli időkhöz kötődnek.
    Nyilván Jobs nemcsak nagyon gyorsan felismerte, hogy meglévő komponenseket felhasználva hogyan lehetne abból piacképes és új terméket készíteni, nemcsak nagyon jó üzletember is volt, hanem megvolt benne az a gyilkos ösztön is, amivel meg tudta szerezni azt, amire éppen szüksége volt, köszönhetően jól fejlett pszichopata mivoltának. Mivel magánemberként kifejezetten alávaló módon tudott viselkedni, ezért nem tudnék sohasem rajongani érte, bármit is tett az IT iparágért.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #54625216 #39 üzenetére

    Abszolút. Jobsnak megvolt az a páratlan képessége, hogy tudott teljes rendszerben gondolkodni, bevonta a formatervezést az IT iparba, és mindezt nagyon drága termékként el is tudta adni.
    Aki ezt nem tudja, és megpróbálja utánozni, az nagyon gyorsan szembesül a valósággal.
    Szerintem Cooknak is megvannak a saját képességei, ami miatt a cég élére kerülhetett: még profitábilisabbá tudta tenni a céget. Ehhez is kell tehetség, csak ez pénzügyi, de ettől még nagyon sok adatot át kell látnia egyszerre, villámgyorsan dönteni, kellő mértékben nyomást gyakorolni (más szóval a törvényesség határáig szorongatni más tökeit). Viszont ettől kár trenddiktáló dolgokat remélni, mert az kockázatos, és az nem jó, ha kevésbé kockázatos módon is tudja növelni a profitot.
    Nyilván lesz olyan pont, amikor már az újítások hiánya fogja veszélyeztetni a profitot, ekkor már lesz mögötte elég felhatalmazás, hogy újítson, akár nagyobb mértékben is, mint amilyen az új iPhone lesz - de ez is csak amolyan konzervatív újítás, semmi forradalmi, máshol még nem látott. Valószínűleg elég jól fog kinézni ahhoz, hogy elegen vegyék, esetleg el- vagy visszaszívjon Galaxy S vásárlókat, szóval a nyereséget megint növelni fogja.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Nálunk nem volt sok Apple II, de odaát elég nagy tábora volt.
    Én a GUI-ra is rámondanám, hogy elég nagy befolyása volt. Oké, hogy nem az ő ötlete, de a Xerox cég nem látott fantáziát abban, amit a kutatói kifejlesztettek, Jobs meg nemcsak felismerte a jelentőségét, de elég koherens rendszert is rittyentetett köré. (azért pár dolgot hozzátettek, amit az eredeti nem tartalmazott)
    A Mac bebukott, és ebben nagy része volt annak, hogy Jobs-zal elszaladt a ló, elhitte, hogy csodagyerek, bármit megtehet, amihez hozzányúl, arannyá fog változni, hát, utána a Lisára ráfejlesztette a vele inkompatibilis Macet, rettenetesen bánt az alkalmazottaival, az újságírókkal, nem csoda, hogy a részvényesek hamar megszabadultak tőle - nem csoda, hogy nem sokkal előtte Wozniak már kilépett.

    Az iPhone lényegében összerakta a nem sokkal korábban megjelent kapacitív képernyőt, elhagyta a hívó és számbillentyűket. Kb. ekkorra jött ki az LG Prada is, szóval az ötlet már tényleg a levegőben lógott, bár meg kell adni, hogy a Prada szoftvere azért jóval kezdetlegesebb volt.

    Szerintem egyik korszakban sem volt látható kielégítetlen piaci rés, pl. a személyi számítógépek előtt az Altair árult nagyon drágán billentyűzet nélküli gépeket, meg lehetett gépidőt vásárolni nagyszámítógépes rendszereknél, kinek jutott volna az eszébe, hogy lényegében minden otthonban ott lesz egyszer?
    Vagy a GUI előtti időben is, ott van a CLI meg a manual, az mindenre jó, amíg nem tudtad, hogy van ilyen, nem tudtak, hogy hiányozhat.

    Szerintem most is le lehetne tenni olyan dolgot az asztalra, amire egy csomó ember ugyanezt mondaná. Ahogy Ford (nem) mondta, ha a vevőit kérdezte volna meg, akkor gyorsabb lovakkal foglalkozna.

Új hozzászólás Aktív témák