Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Nálunk nem volt sok Apple II, de odaát elég nagy tábora volt.
    Én a GUI-ra is rámondanám, hogy elég nagy befolyása volt. Oké, hogy nem az ő ötlete, de a Xerox cég nem látott fantáziát abban, amit a kutatói kifejlesztettek, Jobs meg nemcsak felismerte a jelentőségét, de elég koherens rendszert is rittyentetett köré. (azért pár dolgot hozzátettek, amit az eredeti nem tartalmazott)
    A Mac bebukott, és ebben nagy része volt annak, hogy Jobs-zal elszaladt a ló, elhitte, hogy csodagyerek, bármit megtehet, amihez hozzányúl, arannyá fog változni, hát, utána a Lisára ráfejlesztette a vele inkompatibilis Macet, rettenetesen bánt az alkalmazottaival, az újságírókkal, nem csoda, hogy a részvényesek hamar megszabadultak tőle - nem csoda, hogy nem sokkal előtte Wozniak már kilépett.

    Az iPhone lényegében összerakta a nem sokkal korábban megjelent kapacitív képernyőt, elhagyta a hívó és számbillentyűket. Kb. ekkorra jött ki az LG Prada is, szóval az ötlet már tényleg a levegőben lógott, bár meg kell adni, hogy a Prada szoftvere azért jóval kezdetlegesebb volt.

    Szerintem egyik korszakban sem volt látható kielégítetlen piaci rés, pl. a személyi számítógépek előtt az Altair árult nagyon drágán billentyűzet nélküli gépeket, meg lehetett gépidőt vásárolni nagyszámítógépes rendszereknél, kinek jutott volna az eszébe, hogy lényegében minden otthonban ott lesz egyszer?
    Vagy a GUI előtti időben is, ott van a CLI meg a manual, az mindenre jó, amíg nem tudtad, hogy van ilyen, nem tudtak, hogy hiányozhat.

    Szerintem most is le lehetne tenni olyan dolgot az asztalra, amire egy csomó ember ugyanezt mondaná. Ahogy Ford (nem) mondta, ha a vevőit kérdezte volna meg, akkor gyorsabb lovakkal foglalkozna.

Új hozzászólás Aktív témák