Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz paljani #50 üzenetére

    Mert gondolod hogy a GTA5 nél +3 millió eladott példány az nekik semmiség? Úgy , hogy egy másfél éves játékról beszélünk, amit az emberek zöme akár régebbi konzolokon is vagy lewarezolt vagy megvett olcsóbban? Amúgy gondolom ebben benne van a régebbi gen is. Nem csak a jelenlegi genre jelent meg és nekem is van ismerősöm aki, megvette 360 ra inkább mert azt mondta a grafika nem érdekli, az élmény számít ( hozzátenném hogy nem csúnya X360 on sem. )
    A PC port fejlesztési költsége,- főleg hogy még idejük is volt rá -töredéke lehetett a 3 millió eladott példányszámból bejövő haszonnak. Arról ne is beszéljünk, hogy még igazából nem is volt akciózva a játék, az igazi steames akciók 30 % fölött szoktak kezdődni.
    Ahogy írta is feljebb egy kolléga, az a Titok, hogy jó játékokat kell lerakni az asztalra.

    Ezt a warez dumát meg hagyjuk,mert már rég nem 2006 van , mint ahogy írtam is az előző cikknél is. Van warez és jelentős mértékű ez tény ,PC-n, DE jelenleg a Steam, Origin akciók és a Hummble csomagok oda vissza elérhetővé tették még a mi hazánk fizetéseihez mérten is a játékokat eredeti formában és OLCSÓN . ( Mellesleg jelenleg a Bioshock 3 része egyben ( Triple pack) 10 Euro Hummblen )Ha feltörik az Onet vagy a PS4- et ugyan úgy el fog terjedni a warez konzolokon, mint ahogy az előző generációnál, ráadásul nálunk magasabb életszínvonalú országokban is ez a trend, még ha nem is ekkora mértékben.

    Még egy plusz pedig, hogy pont egy ilyen hírnél hivatkozol a warezra. Gondolj bele mit érzett az a pár (Tíz )ezer ember, aki 0 day előrendelte , vagy megvette a játékot , és ez a diavetítés fogadta. Konzolon is elmúlt már az az idő, hogy beteszem a lemezt aztán játszok, ugyan úgy jönnek a több gigás patchek.
    Igazából a DX 12 kijövetelével, nem sok előnyt látok már a konzol javára, mint az Exkluzív címeket. Minden másban egy lebutított PC, ami elveszítette a PC sokoldalú felhasználás előnyét.

    Visszaolvasva a hozzászólásomat félreérthető lehet. Elítélem a warezt, nem annak a védelmére írtam, még ha nem is ez jött át.
    Annak szólt,hogy megint kezdődik a szokásos PC. VS konzol vita a szokásos érvekkel, amit mindenki, aki idejár anélkül is felsorol, hogy elolvasná a hozzászólást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #32839680 #68 üzenetére

    Jó ötlet. vegyítsük a Konzol vs Pc és az AMD vs Nvidia topikot. 3,2,1-- BOX !

    Amúgy az Nvidia tehet a modern kori népvándorlásról és az afrikai éhező gyerekekről is..

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paljani #88 üzenetére

    "ha régebbiek hát régebbiek." Ubisoft. Több példa nem is kell köszi.
    Igazad van ne is vedd figyelembe , hogy kb 5 ember leírta már, hogy még nálunk is változott a helyzet 2008 óta.és hogy 2015 második felét tiporjuk. hihetetlen mi? Van steam, origin, Hummbe. érted? idézz szerintem 2008 -ból még. És még te húzod fel magad , mikor szemellenzővel jársz. ez a legdühítőbb dolog amit el tud követni egy hozzászóló. A Személyeskedést kikéred, de úgy kezded a hozzászólásodat, hogy bizony cimbora. Saját magad cáfolod meg egy hozzászóláson belül többször is. Sőt tovább megyek. Pont az ilyen elvakult konzol fanoknak tudják eladni a sok remsatered, meg silány minőségű, 900 P/ 30 fps szart, mert szemellenzőtől nehéz tovább látni egy GTX 760 vagy R 280 szintjére.

    És lefordítva az eddigi hozzászólásaid hétköznapi nyelvre : olvasd el miről szól a cikk.

    Véded a fejlesztőt mert PC -re ilyen ocsmányt portot adtak ki.és ez a PC felhasználók hibája, mert van varez. Igaz a Steamen megvett példányok is warezoltak voltak, és kalózkodtak a k felhasználók, akik megvették és most kapják vissza pénzt.

    DE egyébként igazad van alapjaiban abban amit leírsz, de ez a dolog nem fekete-fehér. Egy stúdió se adhatna ki ilyen portot a kezei közül, legyen az akármilyen cím és akármilyen platform. Ez Lopás az én szememben. Nincs rá megfelelő magyarázat se kifogás. ha kiadnak valamit, az fusson jól, még ha csúnyább is, legyen játszható és élvezhető, hisz ez a játék alapvető célja, a szórakoztatás, amiért fizetsz és nem ajándékba kapod.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Crytek #116 üzenetére

    Igazat adok neked, de teljesen mindegy mik az adattok, mert te is tudod és én is tudom hány ember és fiatal játszik PC-n és telefonon a környezetünkben. Nekem jóval több , mint konzolon.. rengeteg. Ez egy olyan piac lehetne ami simán felvehetné a versenyt méltó játékokkal és portokkal, megfelelő támogatással ( fejlesztői és kiadói)a konzol piaccal, és akkor talán megszűnne ez az általános népbutítás, amit a leegyszerűsíttet játékmenetekkel a fogyasztói társadalom igényeihez mérten még tovább rontanak.( A'la Tomb raider)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #120 üzenetére

    Windows nem 30 ezer szerencsére v, eladható már a használt szoftver is kis hazánkban, A PS4 hez kell PSN előfizetés, az mennyi mondjuk 5 évre?( Win sem egy évre szól, és a win 10 frissítés ingyenes lesz.Miről kommentelsz most? a PS ről? Az mellé kell egy Pc is.PC kicsit sokoldalúbb, valamint minden alkatrészre 2-3 év garancia van.
    Létezik használt piac is, ahol mondjuk egy 1150 i5 proci+ alaplap párost megvethetsz 40-50 ezerért is.
    Persze ez nem korrekt hogy a használt piacot hozom fel, de létezik, ez van.Lehetőség a PC nek hogy fejlessz a saját pénztárcádhoz.de kár ezt feszegetni, lerágott csont valamint értelmetlen is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz eight #165 üzenetére

    Ezt a kommentet remélem nem gondoltad komolyan. Elvárnád azoktól akik megvették, vagy meg akarták venni, hogy sajnálják a fejlesztőket? miért szerinted csak a " szegény" játékfejlesztők dolgoznak 12-15 órákat? Én 10 éve dolgozok annyit napi szinten és ha valamit elb@sznék, kirúgnának mint macskát szarni. Senki nem sajnálna azok közül, akiket megkárosítottam a béna munkámmal.pedig messze nem millió embert érint a dolog.Tök mindegy kinek a hibája, aki megveszi 50 euróért és megdolgozott azért a pénzért, legyen már annyira megtisztelve, hogy nem egy kalap trágyát raknak le elé. kösz!

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #127 üzenetére

    A z OEM Win eladható, kérdezd csak meg Schawo kollegát ő igazi tudora a dolognak, Változtak szerencsére a törvények. Microsoft ügyfélszolgálatot felhívod, jelented hogy alaplap cseréd volt és megy a Win. WIN 10 re való regisztráció 1 évig ingyenes. Hol itt a probléma?Utána a Win ingyenes marad végleg. Szemben a PSN és a GOLD előfizetés ugyan úgy fizetős évek óta. amúgy nevetséges összegekért lehet venni használt opredszert már, szóval inkább ezt a PSN és GOLD összevetéssel ne állítsuk, illetve ne számoljuk a konfig árába.

    eight (#173) : egyetértek, bár Abu cikke pont erről szól, hogy technikai jellegű a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #195 üzenetére

    Milyen ipari méretben? ki beszélt itt erről? Használt win tovább értékesíthető.Átlag felhasználóról beszélünk. Nem is kell telefonálni, ha nem OEM verziót veszel használtan. + PSN és a Gold is fizetős konzolon nem is kevés,1 évre 12-13 ezert forint. Pont.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ManUnited #198 üzenetére

    1 évre.a Gold. Windows meg mondjuk ameddig kell., használtan 8-10 ezerért megkapod.
    Steamen nézd meg hány játékkal játszhatsz ingyen.Multi, single.parttalan vita. A lényeg hogy PC-nél ne számoljunk bele az árba 30 ezret egy Windowsra, mert hülyeség, mint ahogy az egész vita az.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz arty #218 üzenetére

    hogy jön a játék árához a windows ára? ezt elárulnád? PC játék--->Konzol játék.
    WIN---->PSN, Xlive GOld. nehéz felfogni?

    Steamen ismered a family share opciót? plusz eladható több játék is

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #207 üzenetére

    Az hogy tea hasadra ütsz és azt mondod hogy felhasználók 99 % nem tud róla elárulnád mire alapozod? . Mutatnál egy felmérést vagy hasonló?
    vagy csak jól hangzik hogy érvelj Elárulom neked hogy tud róla. Aki gépet épít és rak össze, gondolod hogy hülye ahhoz hogy a Windowst beszerezze?És de, van folyamatosan.Gondolom ennek is utánanéztél, mielőtt ezt leírtad, és évek óta ezt figyeled.( warezt szándékosan nem említem)
    Esetleg menj fel itt a hardverapróra és nézd meg hány Windows van eladó. Mert találni fogsz bőven elárulom. valamire való számtechboltos is segít ebben.Ipari méretekkel jössz,mintha neked rálátásod lenne erre, pedig egyáltalán nincs. annyira röhej ez az egész hogy elfáradtam.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #223 üzenetére

    1 a személyeskedést majd inkább próbáld meg tényleg személyesen , hátha akkor nem mernéd megtenni.

    2,Én nem hasonlítottam össze a magyar piacot a nemzetközivel,ezt te szoptad ki a kisujjadból. mint ahogy azokat a számokat,hogy 99 % de bizonyítani nem tudsz semmi, mert ez a te naív gondolatsorod, ami alá kitalált statisztikai adatokat helyezel, mert azt gondolod az a valóság. Egyébként az általad említett nagy OEM gyártók még viccesebb összegekért kapják a licenszeket, ezért sokszor a náluk vásárolt gépeken meg sem látszik az Win ára főleg nem 30 ezer forint értékben.magyar árakkal hasonlítottunk össze magyar gépeket nem euró árfolyamon. Az intelligenciád hiánya nem segít megértened azt amiről szó van,a szűk látóköröd rányomod az egész világra és azt gondolod, hogy ha te nem tudsz valamiről azt senki nem tudja. tipikus és most tedd oda ezt :DDD

    Másik verzió pedig hogy ha 30 ezer forint egy Windows bolti ára akkor is bő két év PSN vagy Live gold előfizetés ára, nem változtat a tényen , hogy ha egy PC árához hozzátesszük a Win árát akkor tegyük hozzá a konzol árához is az éves előfizetések árát.

    3. vegyél annyi fáradságot, hogy ha tiszteled aprohardver szabályzatát, mellőzöd a személyeskedést és offba teszed a mondanivalódat.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ManUnited #225 üzenetére

    Nem neked szántam. A vitával nincs gondom, az észérvekre való személyeskedéssel annál inkább.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #230 üzenetére

    Értem és felfogom. Azt nem értem hogy miért jössz állandóan ezzel?Nem tudom ezt hova tenni hogy honnan jött ez neked?Ki beszél itt globális árakról? láttad honnan indultunk? Arra reagáltam hogy összeraktál egy PC-t érted? Itt magyar árakon,magyar oldalon, nem globális amerikai árfolyamon, amiben 30 ezret számoltál egy Windowsra és összesen 186 ezer HUF jött ki neked.Erre reagáltam azzal amit írtam, de külön utakon kezeled a dolgot. és olyan dolgokat keversz már ide, mint a globális Pc eladások meg stb. érthetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #233 üzenetére

    Ezzel viszont teljesen egyetértek, remélem a Dx 12 ezen azért valamennyit segít, de csodát biztos nem fog művelni az sem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák