Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz arn #16 üzenetére

    "5. bealudtak a piac valtozasain: nettop, mobile piac etc"

    Ez az intelre is igaz, maximum nekik volt egy kis mázlijuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #16 üzenetére

    1.: Volt már rá példa, hogy a nyúl vitte a puskát. Lásd méf AMD-64 vs. IA-64. Ahogy most az Intelnek kell felzárkóznia az IGP-ivel, mert már ők is látják, hogy a piac igényei a heterogén megoldásokat.
    3.: Az x86 területen egyszer már nagyon rámásztak az Intel nyakára, akkor éppen konkrétan innovációban az Intel előtt álltak.
    4.: Reagáltak erre, a Mantle / Vulkan API mutatja azt, hogy nagyon is jól kezdték el kezelni a problémát.
    5.: Kisebb cég, kevesebb lehetőséggel, az AMD gondjai részben oda vezethetőek vissza, hogy erőn felül vállta magát (beágyazott rendszerekbe való belépés, ATi felvásárlás, a saját gyártókapacitás kiépítése, stb.), és ezzel túlvállalta magát, a gyártókapacitását ki is kellett aztán szerveznie (GloFo).

    Ha innen nézzük, akkor az Intel legalább ennyi hibát vétettek, hiszen ők meg a mobilpiacot és a heterogén CPU-k iránti igényt nézték be...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • attila9988

    őstag

    válasz arn #16 üzenetére

    a sajat teruleten (x86) akarja legyozni az intelt, noha az intel a piaci igenyeket ugy alakitja, hogy az o termekeinek feleljen meg"

    Azért az fx -ek most nem azért szarok, mert a gonosz intel úgy akarja.... A vásárlónak az kell, hogy a programjai gyorsan fussanak, és a notebook -ja nem merüljön le túl hamar. Ha ezt az amd nem tudja nyújtani, akkor életképtelenek a termékei.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #37 üzenetére

    az itaniumnal pedig ok is elfelejtettek a lepcsoket (ezert vicc - ha ok nem tudjak keresztulvinni, akkor az amd hogy akarja?).

    Volt választási lehetőség. Ezt kéretik a képletből nem kihagyni. Ha nem lett volna az AMD64, akkor az IA-64 története teljesen másképpen alakult volna. De az AMD64 sikeréhez az is kellett, hogy az Athlon 64 széria az AMD64 nélkül is versenyképes volt, maga az AMD64 "csak" egy életképes plusz volt.

    , mi meg nezhetjuk, hogy mikor szabadulunk az x86tol... ha az intelen mulik, sose.

    Miután erre építi a piaci jelenlétét, és a piac pedig nagyszerűen elvan az x86-al, nem látom hol itt a probléma. Elvi lehetőség adott az ARM alapú rendszerekre való áttérésre, szoftver oldalról sem reménytelen, hiszen sok Linux disztro van már, ami elfutogat ARM alapon. De ARM alapon nem nagyon fogsz AutoCAD-et, 3DMax-ot Soundforge-ot vagy Photoshop-ot futtatni...

    az intel behatarolhatja a piaci igenyeket, es ennek megfelelo termeket dob piacra, az amd nem (legalabbis nem az x86os cpu piacon).

    Ha az AMD képes lenne megfelelő megoldásokkal előrukkolni, akkor lehetne versenyképes. Mivel ez a veszély nem áll fent, így most az Intel kezében a gyeplő. Ők meg élnek vele, és lássuk be, ezért nem lehet megorrolni rájuk - ha te lennél az Intel vezére, ugyanezt csinálnád...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák