Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack@l

    veterán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Látam az sw battlefrontot futni amd apu-n. Jócskán lebutított grafika, kb 25 fps. Értem én hogy ez a 3x jobb, de érdekel az bárkit, mikor ez is a gagyi kategória?
    CUDA-t meg opencl-t amúgy már baromi régóta használják demókban(kb 8 éve pedzegetik az együttműködést). Az új nvidiás robotos techdemó is tele van compute-al, fizikára is, meg grafikában is.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Ertem, tehat az a baj, hogy a GCN jobb, mint a Gen9? Ez miota meglepetes? :) Amiota van GCN alapu APU, azota jobb az aktualis Intel iGPU-knal. Egyetlen apro kivetellel persze (Broadwell-H), de azt nyilvan zarojelbe lehet tenni, kulonosen mivel erosen retegtermek. Persze a Kaveri/Godavari/Carrizo is azzá vált valami miatt, de ez most lenyegtelen. A lenyeg, hogy igen, mindenki tudja, hogy a GCN tok jo, DX12-hez plane jo, de miert is jelentene ez azt, hogy hirtelen elarasztjak a piacot a Kaverin 3x gyorsabban futo jatekok? Bar ugy lenne, mert ez egyben azt is jelentene, hogy a DX12 terjed, mint a virus :)

    Ha az a problema -- es itt most tenyleg csupan talalgatok --, hogy idegesit teged az a nyilvanvalo teny, hogy a piacon nem a jobb technologia uralkodik, hanem a piaci szempontbol sikeresebb technologia, nos, azt hittem, ehhez mar volt idod hozzaszokni, nem most kezdted az ipart. Az AMD mar jo nehany technologiat letett az asztalra, ami papiron baromi eloremutato volt es "sikerre volt itelve", de a piacon nagyon keves bizonyult valoban sikeresnek. De ugyanez igaz mas cegekre is, ott volt pl. az IA-64 is, ami papiron, a '90-es evekben rendkivul innovativnak tunt, es sokan azt is elkonyveltek elore sikeresnek. Aztan latjuk, mi lett belole.

    Ha pedig a jelenlegi GPU-piacot nezzuk, akkor maximum veletlen side-effect-kent fordulhat az elo, hogy egy DX12 port a GCN GPU-kon 3x gyorsabban fusson, mint a piacot masszivan uralo masik 2 gyarto termekein. Egyetlen jatekgyarto sem gondolhatja komolyan (amig nem kapnak dotaciot az AMD-tol), hogy kifejezetten a GCN-re optimalizaljon egy DX12 portot, amikor a piacon boven kisebbsegben vannak ezek a termekek. Az megint mas kerdes, ha valaki "naivan" alkot valami DX12 portot, es kiderul rola, hogy 60 FPS (= jatszhato szint) Intel es nVIDIA GPU-kon, es 180 FPS GCN-en. Az siman elofordulhat, bar nem tartom valoszinunek :) De akahogy is, az ilyesmi nem lesz szandekos az AMD-tol erkezo dotacio nelkul -- erre pedig kicsi a esely, a zoldek jelenlegi penzugyi helyzetet tekintve.

Új hozzászólás Aktív témák