Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz aginor #1 üzenetére

    "az emberek többségét jobban érdekelné szerintem az 5600/2060 utódja"
    Alap esetben azt mondanám, hogy igazad van, de látva, hogy konkrétan hiány cikk volt megjelenéskor a 3080/3090, így ezzel kénytelen vagyok vitatkozni. Szvsz még most is alig kapni. Persze ez lehet azért van mert keveset is gyártottak belőle! Mostanában ez ütemszerű, hogy először a csúcs jön és utána jönnek a középkategóriások. NV is így csinálta. Na meg a 6800, 6800 XT, 6900 XT alatt ott vannak az 5700 XT-k. Gondolom úgy van vele AMD, hogy addig vegyék azt.

    Abu: A "Smart Access Memory" újítás automatikusan aktiválódik 5xxx cpu + 6xxx gpu meglétével + Bios update után, vagy ezt driverbe kell majd bekapcsolni?

    Nagyon izgatott vagyok már! Régóta várom az új kártyákat! Szinte fix, hogy cserélem a mostanim valamelyikre. Már csak az a kérdés nálam, hogy 6800 XT, vagy 6900 XT lesz!

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Abu85 #40 üzenetére

    Értem! :R

    #66Malibutomi: Így van hátha lesz még +tuning potenciál a kártyákban, remélhetőleg ezen az új Ryzen 5xxx cpu -knál is csiszolt, mert a 3xxx seria tuning terén elég harmatos volt!

    Én azért még nem temetném Intelt és az NV-t sem! De tény az: végre úgy néz ki, hogy szép lassan kezd felzárkózni az AMD a válságból. Amikor felvásárolta AMD az ATI Radeont, akkor nem igazán tudta mind a két frontot (gpu, cpu) egyensúlyba hozni. Hol az egyik, hol a másik nagy lemaradásba volt, vagy épp mindkettő. De most a Vega 56/64 és a Ryzen sorozat óta látom a fellendülést mind a két fronton. Igaz azok sem voltak a legmeggyőzőbbek sokak számára, de most Ryzen 5xxx és Radeon RX 6xxx sorozatokkal felfog zárkózni! Ez nagyon szép teljesítmény egy ilyen megszorongatott helyzet után! AMD -nek mindig is voltak jó tervezési útvonalai, de általában hol ezért, hol azért zsákutcában találta magát. Vagy nem jó irányba fejlesztettek, vagy az Intel/NV páros mozgatta úgy a szálakat (teszem hozzá saját hasznukra ügyesen), hogy az AMD mindig jóval alul maradjon. Lásd Bulldozer, Radeon Fury vonal... Szvsz megtörni látszik a jég!

    Visca el Barcelona!

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Chaser #76 üzenetére

    Igaz! Én is örülök, illetve vártam kisebb felemelkedést AMD részéről már régóta! Kíváncsi vagyok meddig fog tartani! Mindenesetre cpu vonalon jól haladnak, mert míg Intel a Rocket Lake -kel igyekszik felzárkózni PCI -e 4.0 -ra + teljesítményben is fel kell a Ryzen 5xxx -hez, addig AMD már készíti az utolsó sorozatát az AM4 foglalatból ami valószínűleg erősebb lesz mint a Rocket Lake! (persze ez még a jövő zenéje). A jelenlegi útiterv szerint Intel fog futni az AMD után, ráadásul a Rocket Lake már be lett jelentve, hogy késni fog. :K

    #84b: "jah, hogy már lemaradásban vannak. Értem. holnapra már csődbe is mennek még két komment.."
    Nehéz lenne megmondani, hogy lemaradásban vannak -e, pláne úgy hogy az új RX 6xxx vga -król még teszteket sem láttunk. Viszont ami tény: Nekem nagyon tűnik, hogy az NV csapat igencsak kapkodott ezzel a 3080/3090 sorozattal. Gyakorlatilag úgy adták ki az első sorozatokat, hogy a gyári órajelet nem bírták el. Vissza kellett venni az órajelet, hogy ne fagyjon szét a kártya... Ez elég ciki egy ekkora cégtől, pláne ha a kártyák árcédulájára is nézünk. Azért nekem ez semmiképp sem azt sugallja, hogy NV csak úgy elővesz valamit a fiókból amivel szénné alázná AMD -t. Persze semmi sem lehetetlen... Ezzel a 3080/3090 sorozattal kicsit Intel 9700/9900 effektus jutott eszembe...
    Viszont az hogy nem adott ki eddig Ti kártyát "csak" 3090 jelöléssel, enged arra következtetni, hogy esetleg NV bedob egy 3080ti és 3090ti ágyút.

    "Az is biztos, hogy nvidia nem fog a kardjába dőlni és évekre vissza esni most hanem vérszemet kapnak . Nem Intel."
    Ezzel egyet kell értsek! Régóta a leggyorsabb kártya címre pályázott mindig is az NV, ráadásul nem kevésszer sikerrel (igaz horror áron)! Fura lenne, ha semmi nem lenne a tarsolyában! Ugyanazt tudom mondani erre mint pár sorral feljebb! Elképzelhető, hogy a fiókjában van egy 3080ti, 3090ti páros.

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák