Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    Na hamar visszatert az Intel a csucsra, mar ez is ütős, pedig még csikszelességbeli hatrany is van.

    A fogyasztasbeli problemazast csak en nem ertem?
    Asztalon, medialejatszasnal es jatek alatt is kevesebbet/ ugyanannyit eszik mint az 5800x, csak a totál irrelevans stressztesztnél jön ki nagyobb fogyasztas, ami kicsit mintha direkt azert lett volna odateve, hogy legyen mibe kapaszkodni.

    Remélem az árazas tovabbra is jo marad, mert akkor talan a pofatlan AMD is ertelmes arat lő be az 5600x-nek es valthatok felhebb. De uj vasarloknak is jo lehet, ha az elszállt AMD-s 120k helyett 70-80k áron lesz modern 6 magos cucc.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz exedoc #135 üzenetére

    Ar/teljesitmenyre hivatkozni azert elég fura, tekintve, hogy mennyire elszállt az AMD az árakkal. Jelenleg is 40k-val dragabban vehetsz 6 magos AMD-t, mint Intelt. A 8 magosnal még durvabb a különbség, brutalisan elszallt az arakkal az AMD. Ha relative hasonlo arszintek maradnak, akkor az uj rendszer felara akár ki is jöhet csak a procin megtakaritott pénzből.

  • Sinesol

    veterán

    válasz proci985 #137 üzenetére

    De egy stresszteszt fogyasztasa kb. sehol nem jön ki valos felhasznalas mellett, nem reprezental az eg vilagon semmilyen felhasznalast, se cpu-nal, se vga-nal. Külföldi oldalakon volt regebben ilyen mixed workload, heavy workload teszt, hat meg se közelit egy stressztesztet, eleve normalis programokkal te sose fogsz leterhelni minden reszegyseget. Egyedül arra jo egy stresszteszt, hogy megnezd stabil-e a tuning, vagy talan meg arra se.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Kolbi_30 #148 üzenetére

    @sb

    Olyan szinten semmivel sem tudod leterhelni, mint egy stresszteszttel, hiaba is hasznalod is az összes magot. Lehet jól párhuzamositott valami, akkor sem fog tudni minden részegységet egyformán leterhelni egy real world program, mivel bizonyos részekre, alegységekre lehet nincs is szüksége adott programrészletnek, dinamikusan változik a terhelés, részegységek kihasználtsága, adott folyamattól függően.

    Piszmaty76 : Az intelnél sosem volt ilyen pofátlan árazás, a best buy sima i5-ök mindig isa nagyon jó árszinten voltak 2500-tól 8500 ig 50-60k körül megkaptad mindig, hosszú éveken át az i5-öt. A csúcs K procik nyilván drágábbak voltak, de kevés embert érdekelt, amikor kb ugyanazt megkaptad joval olcsóbban, a legtöbb embert nem érdekli amugy sem a tuning.
    A lényeg, hogy mindig ott volt elérhető áron a best buy középkategóriás cucc.
    Ma meg a sweet spot 6 magos középkategória 120k a pirosaknál, na ez a nem mindegy, miközben a kékeknél ott van 60-80k körül ugyanugy 6 mag.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Gyuri27 #157 üzenetére

    Híresen rossz a tuningpotenciálja a Ryzeneknek, azt mondják kb. a csucsra vannak huzva gyárilag.1-2 külföldi tesztben próbálkoztak és hamar kifagy, a turbo fekvenciát sem lehet fixre állitani, valószínűleg azt is csak pár jobb mag birja, az egész proci nem. Mondjuk engem pont sose érdekelt a tuning, ahogy kb. a felhasználók 99%-át sem, szal annyiban jó a dolog, hogy gyarilag kb. megkapjuk a lehető legjobb teljesitményt.

    @Dare2Live : Az 5600x már kb. a megjelenése óta versenyképtelen. A külföldi nagy gamer prociajánlókban felsőbb kategóriában az 5800x-et ajánlják ha valakinek van rá pénze és időtálló gépet akar, az alatta lévő sweet spot 6 magos kategóriában az Intel az ajánlott, ahogy a 4 magos belépő kategóriában is az Intel az ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Gyuri27 #168 üzenetére

    Az FX éra azert nagyon más volt, ott egy okádék sz.r procit kaptál nagy fogyasztással, itt meg eddig alig volt lemaradva, most meg már erősebb is az a nagyobb fogyasztású proci, szóval bőven belefér egy kis kompromisszum. Mondjuk a "nagy fogyasztás" is megér egy misét, mivel régen tényleg kazán volt, itt meg ha megnézed valós felhasználás mellett: asztalon, médialejátszásnál, éppenséggel kevesebbet eszik, játéknál meg kb ugyanaz.

    Inkább a Phenom II-t lenne jó példa, ott tényleg volt jó procija a pirosaknak és ott is ugyanugy tul volt kicsit lihegve a fogyasztás. Nekem máig megy amugy másodgépben 95 wattos deszkában egy 4 magositott, feltekert Phenom 720. :D
    Gondoltam nem nagy tragédia ha tönkremegy, volt másik két ujabb gép már, kivancsi vagyok mit bir, de évek óta tesz rá, hogy sokak szerint meg kellen adnia magát, lehet nem "olvassa" a fórumokat. :D Upgradeltem 8GB DDR2-vel meg SSD-vel, egészen rendben van. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák