Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tian66

    senior tag

    válasz Piftuka #19 üzenetére

    +1

    3 méterről nézek 244cm képátlót és még lehetne egy kicsit nagyobb , de már csak egy kicsit.

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Piftuka #19 üzenetére

    Talán mert nagy a szóba és senki nem fogja a tv-t berakni a szóba kelős közepére 1 asztalra, de a kanapét se fogja oda tolni elé... hanem valószínűleg mind a 2 a fal mellett lesz a tv az 1ik oldalt a kanapé a másikon, az emberek nagyon nagy többségének így van kialakítva a ház...esztétikusan nem is nagyon lehet máshogy, max méregdrága modern új építésű házaknál... De konkrétan én ilyet élőben még nem is láttam, az összes rokonomnál, ismerősömnél a 2 szemközti falnál van a kanapé és a tv, ettől eltérőt max lakberendezési képeken, prospektusokban láttam, amikben nem éppen átlagos lakásokat szobákat mutogatnak...

    Nekem pl 2009 óta nincs TV-m , ameddig nem lesz családom nem is kell, projektorom volt 2is, imádtam őket, de sajnos tönkre mentek, majd valamikor veszek újat... Jelenleg monitoron nézek filmet, na de térjünk vissza a tv-re nekem az ágy + fotel ahonnan a tv-t néztem régen (80cm tv) 3,5 métere volt... totálisan rossz nézési távolság, de hát ez volt, nem fogok mindig elé cuccolni mikor nézni akarok valamit, totál életszerűtlen hogy mindig oda húzzam a fotelt stb .. így idővel vettem projektort a távolság megmaradt, a felbontás a fele lett, (nem vettem belőle észre semmit) de lett 2 méteres képátló :)

    A szüleim nappalijába a 127cm tv a sarokkanapétól, 5-6 métere van, attól függ melyik sarkát nézzük a kanapénak, ez kb 3x-osa az ideális távolságnak, de mégis hogy lehetne megoldani? Sehogy, max az összes bútort mindent le kéne cserélni, átépíteni, belegondolni is vicc... nekik is jó lenne oda 1 fasza projektor és vászon a tv elé.

    De itt 1 tanulmány
    "Az 1080i/1080p panelek esetében a 40 hüvelyk alatti kategóriában az emberek 60%-a, a 40 és 52 hüvelyk közötti méretosztályban a 43%-a, míg 52 hüvelyk fölött a 30%-a ül túl messze a készüléktől."

    Feltételezem akik megfelelő távolságba ülnek azok többsége se tudatosan, hanem ahogy növekszik a képátló úgy lesz a szoba hozzá viszonyítva egyre kisebb, így automatikusan jobbak lesznek a feltételek és magától a felhazsnáló tudta nélkül teljesül a megfelelő nézési távolság... pláne akik kisebb lakásokban, vagy panelban laknak...

    Amúgy én pont ezért nem látom semmi értelmét a 4k tv-nek, és akkor már lassan jön a 8k :D 1 kiáltáson nagyon jól néznek ki ezek, én is tátott szájjal néztem 1-2 modellt 40cm-ről tech rendezvényeken, de a valóságban ezek is pont ugyanoda fognak kerülni 4+ méterre :) és a 720p és 4k tartalom közt semmi különbséget nem lehet majd észrevenni :) Apámnak én is csak 720p filmeket töltök le, tök felesleges jobbat mert náluk 5-6 méternél nincs különbség az FHD-hoz képest, de szerintem már 2-3 méternél se lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • ALBY

    senior tag

    válasz Piftuka #19 üzenetére

    Lehet félreérthető voltam a "távol üléssel".
    Ha pl 5méterre ülnek a képtől, ott már a 65"-os tévé sem nagy kunszt, és komolyan érdemes elgondolkozni egy mozis vetítőn IS. Közelről tévékből is meg lehet oldalni.
    Nyilván minél nagyobb annál jobb, bárhonnan is (persze megfelelő képminőséggel).
    Én is 120centiről nyomom az 55"-os tévén :) pont így fed annyit a látószögemből amitől frankó,
    és így már 4K-nak is van némi értelme (főleg mint monitor).

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák