Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #15 üzenetére

    Ja, itt még épp nem került elő, ezért is nem válaszként írtam, de nem várat a dolog magára sokáig ha ezen a szálon haladunk, ebben biztos vagyok.

    @M@cika: nem, a sok szerveres nem azért nem vesz EPYC-et, mert nem tudja, hogy technológiailag jobb. Azért nem vesz EPYC-et, mert ha mégis belefut valami váratlan inkompatiblitási b@szásba mondjuk hypervisor szintjén, nem akar azzal szopni, hogy a troubleshoot anyag 99%-a Intelre van megírva, mert hogy azzal van világszinten jelentős tapasztalat, az Ő vasára meg semmi. A kezdetek óta tolom a Ryzen-t asztali fronton, 1600X >> 3600 >> 3800X >> 5800X úton, és ez csak a saját konfigom volt (a merítés ennél bővebb), de azért láttam elég nyűgöt pláne az első generáció esetén. Mind orvosolható volt, jellemzően UEFI vagy OS eredetű szopó, esetleg memória kompatibilitás, de cégnél azt nem játszhatod el, hogy veszel valamit, aztán majd csak jó lesz, mert jön rá ápdét idővel. Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy javítható vagy nem a hiba, mert még egy néhány fős cég, vagy épp KKV se szeret az IT infrával szopni, én meg pláne nem akarom azért a hátam tartani, mert valahol valaki valamit elkúrt. Arra bőven elég a Windows Update önmagában is. Az EPYC előnye úgyis jellemzően ott domborodik ki, ahol a legtöbb magyar cég vásárlóereje már régen elfogyott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák