Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #362 üzenetére

    Értelek. Elhiszem, hogy akinek nincs gépe az szív. De nem mondtam, hogy ne legyen gépe. Csak nem feltétlenül kell minden órára laptopot cipelni.
    Amúgy tankönyvek vannak még? Erre kíváncsi lennék. Elég lesz majd csak egy laptopot venni a gyereknek, vagy ugyanúgy évről évre könyveket is meg kell majd venni? Gondolom elég lenne csak a jegyzeteket letölteni a netről.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #362 üzenetére

    Melyik melyik.. Henry! Csak azért hoztam föl, mert "felhozódott" S. J. "zsarnoki attitűdje" és személyiségének egyéb "kevésbé kellemes" oldalai egy korábbi hozzászólásban pl. hogy a rokkant parkolóban parkolt (a saját székháza előtt) :DDD

    Amúgy, amit mondtál: Most idézzem azt a szólást, hogy "a mérnökök a tudomány segédmunkásai" :DDD (bocs..) Sok jó mérnök van, sok jó "tudós" van, de általában elég elvont és maguknak való figurák, különcök (mármint, az igazán zseniálisak) Anno a Manhattan tervnél sem csak azért gyüjtötték őket egy helyre, mert titkos volt (persze azért is) hanem mert ahhoz, hogy az "elméletből" gyakorlati megvalósítás legyen (bomba) kellett egy Openheimer szerű vezérfigura, meg egy meglehetősen "karakteres" katonai vezető (nevére nem emlékszem) különben még most is a kivitelezés részletein vitáznának (egymással)

    Azt sem véletlen írtam, hogy Jobs egyik legnagyobb képessége az volt, hogy képes volt maga köré gyűjteni nálánál sokkal nagyobb koponyákat és egy cél érdekében mozgósítani, összekovácsolni őket.. Hiába a legjobb ötlet, a legnagyszerűbb találmány, a legforradalmibb eszköz, ha a kutya sem tolja előre és nem népszerűsíti, nem teszi "elérhetővé".

    Legjobb példa talán (számtech fronton) a Xerox. A Xerox Alto már RÉG készen volt a Xerox kísérleti laborjában, mire odahívták Jobsot és Gates-t.. A kutyát nem érdekelte a Xeroxnál, ők ketten is szinte csak véletlen szereztek tudomást róla (ha valaki esetleg nem tudná, az Alto volt az első grafikus interfésszel rendelkező gép, az Apple OS, meg a Windows és a többi GUI-val rendelkező OS arról lett "koppintva") Ja és ha már itt tartunk, éppen Simonyi és társai (mérnökök) hívták meg őket, mert tele lett a tökük azzal, hogy a zseniálisabbnál zseniálisabb munkáik ott kallódnak egy eldugott laborban, miközben akár forradalmasíthatnák is a világot, de senki még csak nem is tud róluk, a vezetőség meg lesz@rj@. (A Xeroxnak úgy látszik nem volt olyan "álmodója" ahogy te mondanád, mint Jobs, de ide sorolnám Simonyit és Gates-t, vagy szintén abból a csapatból az Adobe két alapítóját John Warnock-ot, Charles Geschke-t, hosszú a lista..[link])

    Én nem csorbítanám Dennis Ritchie érdemeit. De ha már "valaki" kifogásolta, hogy Dennis Ritchie halála körül nem volt akkora "felhajtás" (elnézést..komolyan mondom ovoda.. mi ez, valami VERSENY???!) akkor, noha nem egészen értem a párhuzamot, azon a negatív sztereotip megjegyzésen kívül, hogy "Jobs nem alkotott semmit, bezzeg.." hadd jegyezzem meg, hogy ennyi erővel a BASIC és az e-mail megalkotójáról, Kemény Jánosról sem hallottunk különösebben, pedig ő még magyar is volt és Einstein segédje is mégsem sír a szája senkinek, szóval..[link])

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák