Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Put2 #7 üzenetére

    4 éves csúcs VGA mindig bőven jó szokott lenni.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Kaiku #36 üzenetére

    Azért egy HD4000 szériás csúcskártya ennél többet tud, a legelterjedtebb kijelzők úgyis 1280*1024-et és 1366*768-as felbontást tudnak, pont nemrég volt erről cikk, a számokra nem emlékszem, de ez a két felbontás a legelterjedtebb. Akkor miről beszélünk? Megkockáztatom, az 1440*900 sem kihívás ezeknek a kártyáknak, a 19-22 colos widescreen kijelzők meg csak most kezdenek elterjedni. Ha valaki gyakrabban is fejleszt, új monitort akkor se a VGA-val cserél mindig.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz priti #65 üzenetére

    Szép és jó, de nem mindenki tud és akar felső kategóriás CF-et vagy X2-őt a gépébe. Ez persze nem baj, ezek csak a full HD élményhez kellenek, a többségnek azonban még nincs meg ehhez a kijelzője.
    Rád külön büszke vagyok, hogy 3-4 éve tartottál hardveresen ott, ahol más ma.
    DE! Azért olyan nagy látványos fejlődések nincsenek, ráadásul amint lentebb talán Abu írta, szoftveresen is tudtak még régebbi kártyának újat mutatni. De ez mellékes, nem várható el. A fejlesztések jó része órajelekre, több és gyorsabb egységekre összpontosít, nem minden generációban van igazi innovatív fejlesztés, mégis a hardverigények ezeket is megkövetelik a megjelenésük után, holott az előző generáció ereje sem volt kihasználva. Kihasználás alatt nem azt értem, hogy az új HD7970 1920*1280-as felbontásban is csak 60fps-re jó a Max Payne 3-ban, mert eddig a 6970 (de egy 6770 is játszható szintet produkált) tudta ugyanezt a Battlefield 3 alatt, a két játék megjelenése közti fél év pedig semmit sem jelent.

    Épp ezért a felhasználók felháborodása értelmetlen, 4-5 éves kártyákról beszélünk, amiknek a driver támogatása csökken, ez régen is így volt. A régi Radeon 8500-öm 2006-ban kapott utoljára új drivert, pont a Vista megjelenése előtt, nem is készült hozzá Vista driver (az X300 pedig 2010 elején a 10.2-vel tűnt el, azt legalább XP/Vista/7 is támogatta), de addigra már bőven túlhaladt rajta a technika, nem is volt ezzel semmi gondom. Most sincs, a HD2000 teljesítményben teljesen kifutott, a HD3000 és HD4000 szériákból is csak a felső kategóriás kártyák tudnak még említésre méltó teljesítményt felmutatni - hogy ennek valóban az igazi fejlődés, vagy csak a piac az oka, lényegtelen, gyorsulást már senki se várjon.

    És igen, nem akarunk váltani évekig, egy normális gép nem olcsó, évente meg luxusnak érzem a cseréjét.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz priti #73 üzenetére

    Akkor nem újgazdag vagy, hanem boltos. Így könnyen cserélgetsz garis kártyákat fél évente minimális különbözettel. Nekem viszont nincs időm örökké a hardveraprót böngészni, meg használtcuccos boltokat végigjárni, meg még sokaknak, gondolom.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz priti #78 üzenetére

    Évekig nagyon keveset néztem a ph-t, csak mostanában kezdtem újra, mióta megint olyan helyen dolgozok :).
    Amúgy nekem nem kényelmes ez a böngészősdi, bajlódás a postával (+pkg, mint költség). Meg mire egy másfél éves kártya eladósorba kerül, el is avul, értem én a használt piacot, csak nem veszek részt benne. A meglévő gép eladása, új megvétele akár azt is eredményezheti, hogy otthon kimaradás van, viszont a PC-re meg szükség van. Én már annak se örülök, ha valami nincs polcon.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák