Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz priti #38 üzenetére

    Az MLAA csak DirectCompute 5.0-ra van. A régebbi kártyákon sokkal lassabb lenne.

    A terméktámogatás mindig kényes terület. Azért érdemes a lehető legtovább húzni. Ha látsz egy steam statisztikát, akkor láthatod, hogy mennyi embernek van még régi terméke.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • totyax

    aktív tag

    válasz priti #38 üzenetére

    Nekem 4850-es VGA-m van, és köszönöm jól elvagyok a teljesítményével, 28 fps-nek a közelében sem vagyok, mivel az már szaggatás kategória nálam. Tehát teljesen hülyeségeket beszélsz amikor 28 fps-eket emlegetsz. Nyilván egy normálisan megírt játék is sokat számít, pl. a Dead Island (2011) nagyon szép grafikával úgy futott ezen a "régi" kártyán, hogy az iniben kellett turkáljak hogy még jobb grafikát kicsiholjak az amúgy maxra állított minőségi szintek fölött, jóval 28 fps fölött. De a prohardver által mindig lehúzott Metro 2033 (2010) is nagyon jól futott nálam, igaz a beépített benchmarkja merő szaggatás volt, de én nem benchmarkokkal játszok.

    Azonkívül ha úgy gondolod, vehetsz nekem és minden "régebbi" VGA kártya tulajnak új kártyát, ha sajnálod hogy merészelnek támogatni "régebbi" kártyákat. Még régebbi játékokkal is előfordul hogy erőteljesen CPU limitesek (spellforce, gothic 3 stb stb), tehát hogy a grafika maxon van, a gpu terhelés alacsony, mégis akad (akkoriban még nem volt elterjedt a több processzoros támogatás). Tehát bár az az elterjedt hogy a játékokhoz főleg VGA kell, ez egyáltalán nem igaz sok esetben.

    Még szerencse hogy a procikhoz nem kell különösebb naprakész driver, mert akkor arra panaszkodnál hogy a csúcs core procidhoz azért kisebb a támogatás, mert a régebbi procik támogatása felemészti...

    Mindemellett aki mostanában az ATI/AMD driver csomagok változáslistájában látott 48x kártyákra utaló teljesítménynövelő bejegyzést az jelentkezzen. Tehát nem csak az a baj hogy egy jó kártya (család) támogatását csökkentik, hanem hogy maga a támogatás sem volt már jó ideje csak papíron, és bizony sokszor alapvető dolgok sem működnek.

    Az lenne a tisztességes, ha már a kártya vételekor lehetne tudni hogy meddig és milyen mértékű a terméktámogatás. Így a két nagy diszkrét VGA gyártó termékének választásakor figyelembe lehetne venni a várható (valós) támogatást is.

  • letepem

    aktív tag

    válasz priti #38 üzenetére

    Nekem Van egy gainward 4850-en ami vígan elfutattat mindent egy OC x2 6000+ mellet a monitorom mondjuk nem full HD hanem egy 1440*900-as de attol fuggetlenul maxon futattok minden mai játékot :) (dirt3, force unleashed-ről van szó ) alapbol meg nekem a CS-hez boven elég produkál eléggé szóval megéri még a 4es széria a pénzét :)

    látok, hallok, érzek és gondolkodom.

Új hozzászólás Aktív témák