Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    Értelmezésem szerint a lentebb linkelt szövegben az "interoperability" a kulcsszó. Ebben az esetben megfelel annak, hogy beteszem a gépbe a pénzért vett matricás dvd-t és megnézem, független az oprendszertől és annak programjaitól.
    Ennek elérését jelenti az interoperability biztosítása, aminek céljára az EU-ban használható a reverse engineering, amivel megfejtették az egyébként banálisan gyenge titkosítást egy másik programon keresztül.

    Ezt a témát sehogy sem szabad összekeverni az illegális másolás témakörével. Különösen nem várható el hogy egyáltalán tudjon az ember a dvd-n létező másolásvédő kódról, mikor csak berakja a lemezt a gandzsi kínai lejátszóba és azonnal kezdődik is a lejátszás.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    Nos, annyi hülyeséget hordtál össze, hogy helyesbítés kívánkozik.

    "...Én nem az MS-t védem, hanem az xp (számomra és több itteni hozzászóló számára) egyszerűbb felhasználhatósága mellett érvelek..."

    Akkor halvány lila gőzöd nincs arról az írásról, amihez hozzászóltál. Lásd kivel van dolgod, segítek. "2014. április 8-án lejár a Windows XP operációs rendszer és a Microsoft Office 2003 irodai programcsomag kiterjesztett támogatása. Ez azt jelenti, hogy a jövőben nem kapnak biztonsági frissítéseket, s hamarosan valószínűleg a külső fejlesztők programjai sem fognak frissülni, illetve nem fogják az XP-t támogatni."
    Nem arról van szó, hogy nem lehet használni az XP-t (mellesleg aki ilyen elavult rendszert használ, annak elmentek otthonról), hanem arról, hogy mind magadra, mind az internet többi részére veszélyes leszel.

    "...köszi a linket, de nyilván nem véletlenül nem kerül be egyik disztróba se kétes jogállású szoftver. Nyilván a jogászok jobban tudják ezt nálunk. A flash esetében is..."

    Két, egymástól különböző dolgot sikerült egybemosnod. A disztrókba nem azért nem kerül be, mert kétes jogállású, hanem azért, mert nagyon is világos jogállású és a gyártók nem tudják előre, mely országban kerül felhasználásra a rendszer. A flash meg teljesen zárt program, azért nem kerül be a disztribúciók 99.9%-ába.

    "...Egyébként szerintem nincs normális ember, aki szerint legális az, hogy brute force-szal feltöröd a DVD másolásvédelmét és nyugodtan megnézed a filmet..."

    Az nem legális, hogy DVD-nézés alkalmából fizetős OS-re akarnak kényszeríteni. DVD Jon is azért nyomta fel a másolásvédelmet (ami egyébként egy vicc), mert ő Linuxot használt, de DVD-t akart nézni. Per is volt miatta, veszítettek is a jogvédők.

    Ennyit a térítésről, vallási fanatikus.

    https://www.coreinfinity.tech

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    Kiegészítve az előzőt, itt van hogy miért lehet a VLC-vel fizetés nélkül dvd-t nézni. Jól gondoltam, az interoperability az ok. :)

    How can that be?

    Well, on its “Legal concerns” page the makers of VLC open with a proud declaration: “VideoLAN is an organization based in France,” and “French law … is the only one to be applicable.”

    If you skip to the bottom of the English portion of the page, you see why that matters. This is VideoLAN's argument:

    Patents and codec licenses Neither French law nor European conventions recognize software as patentable (see French section below).

    Therefore, software patents licenses do not apply on VideoLAN software.

    The two software libraries that enable DVD and Blu-ray playback in VLC are libdvdcss and libaacs, both of which get their own legal justifications (the bold-faced words are in the original):

    libdvdcss is a library that can find and guess keys from a DVD in order to decrypt it.

    This method is authorized by a French law decision CE 10e et 9e sous­sect., 16 juillet 2008, n° 301843 on interoperability.
    [link]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • floatr

    veterán

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    A K-Lite is tartalmazza többek közt az FFMPEG library-t, ami egész mostanáig szintén feketelistás volt.

    Egy szánalomtenger, amit itt művelsz a semmire alapozva. Panaszkodhatsz sok mindenre, de ilyen marhaságokkal épp ebben a topicban vagdalózni elég nyomorult dolog. Szerintem te sem érted már, hogy mire is akartál ezzel az egésszel kilyukadni. Felhozhatnál szoftvereket, drivereket, de erre a licences témára nagyon szükség volt...

  • #40553216

    törölt tag

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy a K-Lite fizet(ett) licencdíjat az mp3 és az mp4 után, de mindenkinek ingyen adja. Hát ilyen k.va jó fej céget még az életemben nem láttam. Ez csak pár milliárd dollár bukta lehet a részükről.

    Contents of K-Lite Mega Codec Pack
    ACM audio codecs:

    MP3 (LAME) [version 3.98.2]

    Azaz azt állítod, hogy a LAME a Linuxban illegális, de a K-Lite-ban nem? Érdekes nézőpont... Különösen a készítők által leírt állítással alátámasztva a legalitását. Szerintem egy kicsit gyúrj még erre!

    (#765) tothmaxy182
    Vagy ctrl+alt+backspace vagy (ha ez nem működik, mert az Ubuntuban kb. 5 éve lecserélték, akkor) 'Ctrl'+'Altgr'+'SysRq', és újraindul a grafikus felület, ezzel lelőve az összes futtatott programot. Vagy ha ctrl-alt-F1-gyel konzolra mentél, ott bejelentkezel, majd

    killall soffice.bin

    paranccsal kilövöd a LibreOffice-t. (Azért soffice.bin, mert a leszármazási sor StarOffice>OpenOffice.org>LibreOffice.)
    Esetleg van olyan, hogy itt a konzolban

    htop

    paranccsal elindítasz egy processznézegetőt, kezelőt. Ebben megkeresed, melyik a csúnya proci, és ott lövöd ki. utána egy sima q beütésével léphetsz ki a htop-ból.

    Újraindítani a legritkább esetben kell. Ha kilőtted a rossz procit, akkor a gui-t sem kell újraindítani. Simán

    exit

    majd actrl-alt-f7 vagy f8 után visszamentél a desktopra.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #760 üzenetére

    "Én nem az MS-t védem, hanem az xp (számomra és több itteni hozzászóló számára) egyszerűbb felhasználhatósága mellett érvelek"
    Hát te valahol máshol élsz akkor, mert semmivel sem bonyolultabb egy felhasználó számára egy bármilyen Linux, mint egy windóz. Olvass vissza, miket tudok mesélni a saját usereimről, akik a winhez is tljesen hülyék, mert mintha nem tudnának olvasni.
    Teljesen mindegy, mit teszel egy ilyen elé. Főleg hogy már minden böngészőből működik.

    "Hol olvasol itt kivételt? Ha tudsz ilyet az open source-ra, linkeld."
    Gondolom csak megvette valaki azt a licence-t, ellenben később írtamám azt is, hogy ráadásul otthoni felhasználásra ingyenes.

    "köszi a linket, de nyilván nem véletlenül nem kerül be egyik disztróba se kétes jogállású szoftver. "
    Te tényleg ennyire hülye vagy? Fentebb írták, hogy az USA-beli törvények miatt nem.

    [ Módosította: Barthezz2 ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák