Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    Igen, az alátámasztással használhatatlanná is lehet tenni az egészet (merev fémtámasz->nagyobb erőkaron pillanatok alatt törik a cucc) vagy épp még jobbá lehet tenni, ha van vmi rugalmas/lágy alátámasztás egy szivacsféléből, ami csillapítja a sokkot. Tartok tőle, hogy kőfejjel az első "megoldást" választották, utóbbihoz vastagabb tokozás kéne.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    Sajnos a szűrők árában sincs jóindulatú ésszerűség, csak piaci tényezők.

    Ha 100 E Ft-ért elő lehet állítani (eladási ár) egy igen jó minőségű 6 lencséből álló, minden lencse mindkét oldalán többrétegű bevonattal ellátott objektívet, bajonettel, AF motorral és szerkezettel, gyűrűkkel, elektronikusan vezérelt fényrekesszel, elektronikával, védősapkákkal, dobozzal, garanciális hálóba illesztéssel stb., akkor hidd el, hogy a 10..30 E Ft-os szűrők előállítási költsége a párszáz forintos kategóriában van.

    Az objektívek kiválóan tartják az árukat a használtpiacon, és ezt tudják a gondos gazdik is. De ez csak a makulátlan objektívekre igaz, ez pszichológia. Szerintem a profi piaca ezeknek a szűrőknek kisebb, mint az amatőr.

    Senki se gondolja, hogy egy szűrővel van annyi munka, mint akár egyetlen komolyabb lencsével, még akkor sem, ha szeleteléssel készült tökéletes plánparalel.

    Annyit érdekességként, pl. Nikon szuperteléknél jellemző, hogy az első lencse előtt egy sík üveg helyezkedik el főként védelmi célokból. Az utóbbi években pedig felröppentek olyan pletykák, hogy a Sigma a szupertele flottáját is megújítja a sikeres Art széria után. Talán ez a hír nem csak a külön megvásárolható szűrőkről szól, hanem arról, hogy a Sigma szupertelékben ez beépített lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák